توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 365674
کاهش تولید بزرگان فولاد/ افزایش تولید فولاد ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵
انجمن جهانی فولاد اعلام کرد که تولید فولاد خام ایران در ماه می ۲۰۱۶ میلادی ۱۳ درصد رشد داشته و به جایگاه سیزدهم تولیدکنندگان ارتقا یافته است اما در این مدت میزان تولید فولاد در جهان کاهش داشته است.

به گزارش ایسنا، بر اساس جدیدترین گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران در ماه می ۲۰۱۶ میلادی، یک میلیون و ۶۴۵ هزار تن فولاد خام تولید کرده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی، یک میلیون و ۴۵۵ هزار تن بود.

ایران در پنج ماهه نخست سال جدید میلادی، هفت میلیون و ۲۱۶ هزار تن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (شش میلیون و ۹۴۴ هزار تن)، ۳.۹ درصد افزایش را نشان می دهد.

۶۶ کشور تولیدکننده فولاد جهانی طی ماه می ۲۰۱۶ میلادی، ۱۳۹ میلیون و ۱۵۴ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۰.۱ درصد کاهش نشان می دهد.

طبق اعلام ایمیدرو، میزان تولید پنج ماهه این کشورها طی سال جاری (۶۵۸ میلیون و ۲۲۷ هزار تن) و سال گذشته میلادی (۶۷۳ میلیون و ۱۶۴ هزار تن) نشان می دهد میزان تولید کل جهان ۲.۲ درصد کاهش یافته است.

تولیدکنندگان برتر جهانی طی پنج ماهه اخیر میلادی به ترتیب چین (۳۲۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تن)، ژاپن (۴۳ میلیون و ۱۸۰ هزار تن)، هند (۳۸ میلیون و ۵۹۹ هزار تن)، آمریکا (۳۳ میلیون و ۷۲ هزار تن)، روسیه (۲۹ میلیون و ۱۵۹ هزار تن) و کره جنوبی (۲۷ میلیون و ۸۹۱ هزار تن) بوده‌اند.
 
کلمات کلیدی : فولاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته