نظر منتشر شده
۵۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 395374
واکنش تند رییس سابق اتاق بازرگانی به مهران مدیری
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۲۰
در پی پخش برنامه "دورهمی" در رابطه با قاچاق برنج، رییس سابق اتاق بازرگانی ایران در یادداشت تلگرامی به آنچه در این برنامه مطرح شده بود، پاسخ گفت.

به گزارش خبرآنلابن محسن جلال‌پور در یادداشت تلگرامی خود نوشت:

«سال ها پیش که مردم قدرت خرید کافی نداشتند، وانت بارهایی در کوچه و خیابان راه می افتادند و به خانم ها جنس نسیه می دادند.به داخل این وانت ها که سرک می کشیدی،از پارچه تا آفتابه و لگن و دم پایی و کف گیر هم می دیدی. معمولا خانم هایی که دختر دم بخت داشتند،آفتابه و لگن مورد نیاز برای تکمیل جهاز دخترشان را نسیه برمی داشتند.

حدس می زنم تعداد این وانت بارها به شدت کم شده باشد چون هم قدرت خرید مردم افزایش پیدا کرده و هم این که دیگر کسی برای جهاز دخترش،آفتابه و لگن و دم پایی نمی خرد.خلاصه این که دوره این کسب وکار گویی تمام شده است.

این سنت اما هنوز در بخش هایی از سازمان ها و نهادهای ما جاری است. از جمله در برخی رسانه ها و برخی برنامه های تلویزیونی که همه چیز را آن جا می شود در هم و برهم دید و شنید. مجری و مهمان درباره هرچه دوست دارند صحبت می کنند.خب این روزها که وضع اقتصاد کشور خوب نیست،همه اجازه دارند درباره آن صحبت کنند.برنامه ای، سیاست های اقتصاد کلان را به چالش می کشد و برنامه ای دیگر،سیاست های تجاری را.

خب تا این جای کار ایراد ندارد و ممکن است بگویید کار رسانه همین است اما موضوعی که می خواهم مطرح کنم این است که از جایی به بعد بحث ها تخصصی می شود. بحث ها عمومی نیست و متخصصان آگاه باید درباره آن صحبت کنند نه افرادی که هیچ اطلاعی درباره آن ندارند.دنیای ما این روزها خیلی پیچیده تر از آن شده که یک نفر بتواند همه مناسباتش را به چالش بکشد.روزگاری در کشور ما عادت بود که به اظهارنظرهای روشنفکران گوش کنیم.

خیلی هم خوب صحبت می کردند و می نوشتند اما آن دوره هم مثل دوره وانت بارهای نسیه ای گذشته است. دوره روشنفکری عمومی به پایان رسیده و انصافا اعتماد به نفس بالایی می خواهد که فردی هر روز و هرشب میکروفون دست بگیرد و از کباب و جوجه بگیر تا گمرک و ترخیص کالا ظهار نظر کند. »
 
کلمات کلیدی : مهران مدیری+دورهمی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۲:۲۸:۱۴
درود به جلال پور.واقعا حرف حق زده (3947971) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۲۰:۴۷:۴۲
آهان پس قضیه اینه که ما نمیفهمیم. خب خدا رو شکر. من میگفتم مگه میشه 20 میلیارد دلار قاچاق بشه و کسی نبینه. خب پس این به خاطر اینه که ما نفهمیم. خیالم راحت شد. (3949116) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۵:۲۳:۱۲
این آقا فکر میکند کارشناس ارشد تمام زمینه های دنیوی و اخروی میباشد . (3947992) (alef-11)
 
ا-خ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۷:۲۲:۱۸
دیگه تیکه نندازه چیکار کنه!!! نکنه فک کردی باید شکلک در بیاره تا مردم بخندن!!! اگه تونستید مردم رو با چند جمله ی طنز بخندونید و لبخند به لب هاشون بنشونید ماهم به مجریامون اعتراض میکنیم که چرا برنامه رو سیاسی میکنن!! متاسفانه الان با این اوضاع اقتصادی شلم شوربا فقط مردم با تمسخر ...میخندن ... (3948036) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۷:۲۸:۰۹
من كه با مهران مديري موافق ههستم.
هر كس تحمل انتقاد نداره بره ... (3948045) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۲۱:۴۱:۲۷
خود مهران خوان تحمل داره؟ (3949174) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۷:۳۰:۰۹
اولا چه ربطی به آفتابه و لگن و نسیه داشت
بعدشم تو بجای اینکه بخوای جلو مردم مقاومت کنی جوابگوی تمام کارهای غلطی باش که انجام شده
فرقی هم نمیکنه کی این بحثارو مطرح کنه (3948049) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۷:۳۹:۲۳
آقا مردم کور که نیستن میبینه!
مثل اینکه بگی ماموران و کارمندان شهرداری رشوه نمیگیرین!
گمرک جاییه که خیلی از ما رفت و آمد داریم. مردم قضاوت میکنند (3948061) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۲۳:۲۱:۱۲
خيلي از كارمندان گمرك ميلياردر هستند، كافيه اموالشىن بررسي بشه (3949280) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۷:۴۴:۰۹
جناب باید به شما متذکر شد با نگاه تخصصی هم بسیاری از مسائل باز هم دچار مشکل اساسی هستند و نیازی نیست آدم سال ها تحصیل کرده باشد تا بتواند وضعیت اسفناک فساد سیستمی را درک کند! سفره و جیب و بیکاری و ناعدالتی گویای همه چیز است! (3948068) (alef-11)
 
شیما
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۷:۴۷:۲۹
آقای جلال پور حقیقت تلخه (3948073) (alef-11)
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۷:۵۰:۵۷
دوست عزیز دقیقا وظیفه نقاد و نقد همین . (3948078) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۷:۵۷:۳۸
الان شما متخصصها چه گلی به سر اقتصاد زدید؟!!! (3948084) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۷:۵۷:۵۱
جناب رییس
دوست من از استرالیا تعدادی کتاب تخصصی همراهش بود. تو فرودگاه گفتند بره گمرک. رفت ....مشکل را تو گمرک حل کرد تا مجبور نشه سه برابر بلیط هواپیما
بده بیاد تهران. لزوما نیاز به تخصص نداره. وقتی ما ببینیم هزاران بار تخصصی هم باشه باور نمی کنیم. (3948085) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۸:۰۰:۵۹
خدمت آن مدیر سابق عرض میکنم، قدرت خرید برای مدیران که درآمدهای بالای میلیون دارند مهیا شده است. بهتر است یک سر پیاده به محل های پایین شهرتان سری بزنید و ملاحضه بفرمایید مردم برای خرید مایحتاج زندگی خویش چه میکنند. آمار های دروغ دولت های گذشته باعث شده شما این گونه سخن بگویی. صف های دریافت بیمه بیکاری سازمان تامین اجتماعی از نبود شغل را ملاحضه نکرده اید. رشوه های کلان کراکنان آن سازمان را فلواقع شما ندیده اید یا اگر دیده اید سر سری گذر کرده اید. هم اکنون خود را تبرئه میفرمایید امید است در سرای دیگر در محضر حضرت حق هم توان پاسخ گویی داشته باشید. (3948088) (alef-11)
 
France
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۸:۰۳:۱۴
اگه طنز مدیری واقعیت را منعکس نمیکرد انقدر عصبانی نمیشدی. (3948093) (alef-11)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۸:۱۷:۲۰
اقای عزیز شما که ادعای تخصص میکنی چه گلی به سر مردم زدی چرا تا کسی انتقاد میکنه متهم میشه به بی تخصصی و کم سوادی ....جنبه نقد ندارید چون فکر میکنید از همه بهتر میفهمید. (3948110) (alef-11)
 
علی اصغر سهرابفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۸:۲۶:۲۷
بنام خداوند یکتا
با احترام ، باید گفت کشوری که آزمایشگاه اقتصادی دولت باشد ،مدیرانی که هیچ از مدیریت نمی داند ،بیکاری بیداد می کند ، اختلاس سر به فلک می کشد ، بیکاری بیداد می کند ، طلاق فریاد می کند، با فروش نفت بی زحمت و نابودی صنعت و کشاورزی و... هنوز ادعای بهبود زندگی لوکس ایرانی را فریاد می زنید .
این زندگی نیست اینجا کشور ملت ثروتمند فقیری است که از فردای خود اطمینانی ندارند چرا که افرادی مثل شما در توهم زندگی با آرامش سیر می کنید! (3948116) (alef-11)
 
امیر رامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۸:۳۸:۰۹
مثل اینکه آقای مدیری خوب خال رو زدن ...بهتره به جای نقد به نقد ایشون، روی عملکرد خودتون قضاوت مجددی داشته باشید. ضمنا غیر از گمرک که اسم خوبی از این سازمان دیده نشده، باید گفت که ... (3948128) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۸:۴۷:۲۲
خوب همه اینهایی که گفتی یعنی چه ؟ (3948143) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۸:۴۸:۲۵
حرف بدی نزدند که به شما بر بخوره .غیر مستقیم گفتند تو گمرکات کار چاق کن هست .در ضمن صحبت از تخصص نکنید که الان همه دکتر تشریف دارند. (3948147) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۸:۵۱:۴۲
ما که از این برنامه آقای مدیری خیلی راضی هستیم
حالا اگه امثال شما ناراحت هستید من بیکارم استعفا بدید من مدیریت می کنم (3948153) (alef-11)
 
رضا
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۸:۵۹:۲۸
خوب آقای جلال پور شما که متخصص وروشنکر تشریف دارید صحبت کنید ما هم گوش میکنیم . حالا بفرمایید این همه اختلاس وقاچاق چه جوری میشه ؟؟؟ سرا پا گوشیم (3948173) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۲۳:۲۲:۲۱
فرودگاه پيام (3949282) (alef-11)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۹:۰۸:۵۱
واردات برنج هندی هر دلیل سیاسی و اقتصادی هم که داشته باشد ظلم به مردم است برنج پاکستانی حداقل اون مواد مضره را ندارد (3948192) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۹:۰۸:۵۲
مدیری درباره همه چیز اظهار نظر نمی کند!، با همه چیز شوخی می کند! کارش را همه به عنوان متخصص طنز تلخ اجتماعی خوب بلد است. خروجی کارش همه که محبوبیت برنامه اش است عالیست.
شما که متخصص تجارت هستی برو اوضاع حوزه تخصصی خودت را درست کن! (3948193) (alef-11)
 
سکوت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۶ ۱۴:۰۰:۴۳
دم شما گرم (3951900) (alef-11)
 
عمار یاسر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۹:۲۲:۳۹
نتیجه سیاستهای اقتصادی ,فرهنگی و اجتماعی مدیران به ظاهر متخصص در طول 37 سال پس از انقلاب چیست؟فقر,بیکاری ,گرانی ,تورم ,فساد سیستماتیک,افزایش شکاف طبقاتی و ......!!!!!؟؟؟؟؟ (3948206) (alef-11)
 
A
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۹:۲۸:۲۸
تحمل انتقاد و شوخي داشته باشيد خيلي خوبه جناب، (3948214) (alef-11)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۹:۴۱:۲۱
با سلام
حرف هایی که آقای مدیری گفتن چیزی هست که هر روز همه مردم به چشم میبینند ونیازی به کارشناس و دکتر نیست که با کارهای کارشناسی مملکت رو به اینجا رسوندن .ظاهرا حرفهای مهران مدیری خیلی ها رو نگران کرده ولی خیالتان راحت دو سه روز دیگه فراموش میشه شما باز هم پورشه وارد میکنین نگران نباشید. (3948242) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۰:۰۵:۵۱
چرا سخته انتقاد را شنیدن . همه مردم در جریان هستند (3948270) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۰:۱۰:۲۲
باسلام واحترام چراحرف واقعیت زدن تلخ است ؟آیاهمه مامسلمان نیستیم چراوچرادرجامعه کنونی چیزهایی رواج داردکه نه به دین ماارتباط داردنه به تمدن ایران(هماننددروغ٬دزدی٬قاچاق٫.....)بهترنیست که این برنامه باخنده تلنگری زده باشدوحرف آخردنیاارزش نداردوحرف زدن فایده ای نداردعمل میخواهدعمل... (3948275) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۰:۱۵:۲۲
به نظرم حرفهاش کاملا درسته (3948280) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۰:۱۶:۴۰
موضوعی که می خواهم مطرح کنم این است که از جایی به بعد بحث ها تخصصی می شود. بحث ها عمومی نیست و متخصصان آگاه باید درباره آن صحبت کنند نه افرادی که هیچ اطلاعی درباره آن ندارند.دنیای ما این روزها خیلی پیچیده تر از آن شده که یک نفر بتواند همه مناسباتش را به چالش بکشد.روزگاری در کشور ما عادت بود که به اظهارنظرهای روشنفکران گوش کنیم.


برو ....
همچی از تخصص حرف می زنند که انگار اتاق بازرگانی اورانیوم غنی می کند!! (3948281) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۰:۱۹:۵۱
آخه متخصصان آگاه خيلي راحت سر از كانادا در ميارندو هيچ كس هم به هيچكس نيست. (3948288) (alef-11)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۱:۰۷:۵۱
به اعتقاد من و خیلیها قضیه قاچاق و ... که مهران مدیری به طنز گفت وجود عینی داره . کیه که باور کنه اینهمه جنس قاچاق توی بازار مسافری یا چمدانی میباشد...
مگه با این روشها میشود اینهمه جنس قاچاق تو بازار ریخت؟؟؟
این جنسها نمیآید جز با برنامه ریزی . پشتیبانی و .... حساب شده اونم از مبادی رسمی کشور... حاضرم سر این حرفم از مردم نظر سنجی کنید ببینید مردم چه نظری دارند . شما هم نمیخواد الکی فیگور بگیری بجاش از پشت میزت بلند شو و بیا تو مردم ببین چی میگن و مشکل چیه تا شاید حقوقهای نجومی که میگیرید شاید و بازم تاکید میکنم شاید حلال بشه تا شاید بازم میگم شاید اونایی که با این حقوق روزی میخورن با نون حلال رشد پیدا کرده باشند..... (3948368) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۱:۱۳:۲۷
چشم پاک آقایون مونده به همون وانت داغونه، میخوان اونو هم مصادره به نفع خودشون کنند! حالا بگو دوره وانت گذشته! (3948379) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۱:۱۷:۲۳
عوض نامه نوشتن اوضاعو سروسامون بدین که اگر میتونستین تا الان کرده بودین. برنامه مهران مدیری واقعا حالمونو برا یه ساعتم شده خوب میکنه تو این اوضاع شیرتوشیر...خدا خیرش بده (3948387) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۱:۱۸:۰۸
خدا خیرتون بده اقای مدیری. ما که به برنامه و رسانه دسترسی نداریم حداقل شما خوب درد دل ما را بیان میکنی
نمیدونم این اقای ناراضی و معترض چرا ناراحته..... (3948389) (alef-11)
 
ثريا دالغين
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۱:۲۵:۲۱
وانت بار در هر برهه اي از تاريخ كاركرد دارد! چاره اي نيست گردن شكسته مال گردن است جناب جلال پور...تحمل بفرماييد :) (3948409) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۱:۴۴:۰۷
آقای مدیر در بحث مدیریت جزئیات باشد برای شما. ولی خروجی این جزئیات مبحثی است که هر عقل سالمی آن را درک می کند که متاسفانه تا الان برای این جامعه و مردم جزء بدبختی چیزی نداشته است . (3948440) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۲:۳۹:۰۴
دمش گرم مهران مدیری قاچاق تو این مملکت با کانتینر و از مبادی رسمی وارد میشه همه هم اینو میدونن ... (3948532) (alef-11)
 
احمد
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۲:۴۷:۰۴
آقاي جلال پور هميشه حرف حق تلخ است آقاي مديري واقعيات ناهنجار جامعه را مطرح مي كند كه همه واقعيت دارد و مسئولان بايد از خواب بيدار شوند چون در مقابل خدا و مردم مسئول هستند (3948547) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۲:۵۳:۴۰
چرا هر کسی نمیتواند در رابطه با اقتصاد صحبت کند!؟ مگر ما توی این مملکت نیستیم؟مگر ما بیکاران معتاد را وگرانی را وسرقت هارا نمیبینیم شاید درس تخصصی نخوانده باشیم ولی کور هم نیستیم! (3948556) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۳:۱۱:۲۳
وقتی نقد جمع و جورشده تلویزیون دولتی را هم تاب نمی آورند یعنی اوضاع چقدر قاراشمیشه (3948592) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۳:۲۶:۱۸
آیا نویسنده معنی واکنش تند را میداند؟ ایشان هم نظر شخصی خودش را نوشته. (3948609) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۴:۴۱:۱۱
مهران مدیری کارشو بلده شما بفکر کار خودت باش (3948705) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۵:۴۳:۴۲
جناب مدير عزيز ميشه بفرماييد اين همه كالاي قاچاق كه بنا به امارها بيست ميليارد دلاره . چه جوري و از كجا و توسط چه كساني وارد ميشه . نكنه نظر شما هم اينه كه كوله برا وارد ميكنند (3948777) (alef-11)
 
احمد
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۷:۰۲:۳۱
خنده مردم به حرفهای مهران مدیری... مؤید واقعیت بودن کلامشه... (3948886) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۸:۳۷:۱۶
بابا متخصص.شما متخصص ها چی بر سر این کشور و اقتصادش آوردید. (3948997) (alef-11)
 
آزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۹:۲۸:۱۳
ضمنا آقای مدیری از مشاور که همان نویسندگان برنامه هستند حتما استفاده میکنند. ضمنا بهتراست یک روز وقت بگذارید با رفتگر شهرداری راننده تاکسی دربان مدرسه نگهبان شب صحبت کنید آنوقت متوجه میشوید غیر از بالاتراز دکترا مردم عادی هم تجریه وتحلیل اقتصادی دارند و مشکلات رامیدانند چون باان درگیرند وبخوبی درک میکنند. تمام برنامه های اقتصادی صدا وسیما حاکی از اقتصاد بیمار کشوراست که متاسفانه کسی دلسوز نیست . همه کارشناسان راه نشان میدهند گوش شنوا نیست. (3949045) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.