توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475078
آتلانتیک: روحانی دو هفته مانده به انتخابات خود را یک اصلاح‌طلب تمام عیار معرفی کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۸
یک اندیشکده آمریکایی گزارش کرد از آنجایی که نظرسنجی‌های قبل از انتخابات حکایت از آن داشت که کمپین «حسن روحانی» به دردسر افتاده است، روحانی دو هفته مانده به انتخابات خود را یک اصلاح‌طلب تمام عیار معرفی کرد.

به گزارش فارس، اندیشکده «آتلانتیک» در گزارشی تحت عنوان «حسن روحانی» چگونه در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران پیروز شد، نوشت، روحانی به منظور پیروزی در این انتخابات مجبور بود پشتکار زیادی را داشته باشد و کمپینی را با جلب توجهات عموم مردم آغاز کند.

این گزارش سپس ادامه داد که روحانی در مبارزات انتخاباتی خود تابوشکنی کرد و از خطوط قرمز سیاسی عبور کرد.

این گزارش سپس به وعده‌های انتخاباتی روحانی اشاره کرد و نوشت که وی در مبارزات انتخاباتی خود وعده داد که محدودیت‌های اجتماعی را لغو کند.

این گزارش سپس با اشاره به برخی حامیان روحانی اینگونه نوشت که آنها گرچه حامیان برجام بودند اما متقاعد نشده بودند که این توافق هسته‌ای مزایای اقتصادی که روحانی وعده داده بود را محقق کرده است.

این اندیشکده آمریکایی همچنین ادامه داد که روحانی در دور اول ریاست‌جمهوری خود برخی از وعده‌هایی که داده بود را محقق نکرد و  برای اینکه در این دور از انتخابات پیروز شود، به مشارکت بالا نیاز داشت.

طبق این گزارشات، در مناظره‌های اولیه که بین نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ایران برگزار شد، مشخص بود که روحانی به دردسر افتاده است و رقبای وی در دو مناظره اول عملکرد خوبی داشتند.

آتلانتیک اینگونه توضیح داد، شرکت در انتخابات به عنوان نامزدی که ایران را به جامعه بین‌الملل بازگردانده است، کمکی به انتخاب مجدد روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌کرد و به همین دلیل مجبور بود وعده‌های بیشتری بدهد به همین دلیل در انتخابات وعده داد که امکان رهایی از تمامی تحریم‌ها، حتی تحریم‌ها علیه برنامه موشکی ایران وجود دارد.

این گزارش ادامه داد، با اینحال، این وعده ها به تنهایی کافی نبود و از آنجایی‌که نظرسنجی‌ها نشان می‌داد که کمپین انتخاباتی روحانی دچار مشکل شده است، به همین دلیل روحانی در دو هفته پایانی تا انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، خود را بعنوان یک اصلاح‌طلب تمام عیار معرفی کرد.

آتلانتیک سپس توضیح داد که روحانی در گردهمایی‌های انتخاباتی، در کنار رهبران و فعالان اصلاح‌طلب قرار می‌گرفت که آنها برای جمعیت حاضر درباره اصلاحات بنیادین صحبت می‌کردند و آشکارا از دستگاه امنیتی و تقض حقوق بشر انتقاد کردند.
 
 
کلمات کلیدی : حسن روحانی، انتخابات ریاست جمهوری، رئیسی، قالیباف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.