توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 38837
موریس معتمد:‌ يك يهودي واقعي فجايع غزه را در فكرش هم نمي‌پروراند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۸۷ ساعت ۱۰:۰۶
موريس معتمد گفت: يهوديان در همه اعتراضات به جنايات رژيم صهيونيستي در غزه در جلوي تظاهركنندگان حضور داشته‌اند و يك يهودي واقعي به هيچ‌وجه چنين جناياتي را حتي در ذهن نمي‌پروراند.

به گزارش فارس موريس معتمد نماينده سابق كليلميان در مجلس شوراي اسلامي در نشستي كه با حضور رهبران اقليت‌هاي ديني ايران در دفاع و حمايت از مردم غزه صورت گرفته بود، اظهار داشت: ايران يكي از معدود كشورهايي است كه سابقه گفتگوي اديان در آن به چندين هزار سال پيش مي‌رسد و اين در دنيا بي‌نظير است، جامعه يهوديان باقدمت 2700 ساله خود و ساير اديان نيز در تمامي فراز و نشيب‌ها تعامل و وحدت خود را فارغ از دينشان حفظ كرده‌اند.

وي ادامه داد: يكي از اولين سخنراني‌هاي جالب و تندي كه بر عليه خشونت‌ها و درگيري‌هاي ناجوانمردانه رژيم صهيونيستي صورت گرفت توسط نماينده جامعه كليميان ايران بود و در حال حاضر نيز حضور جوانان و كودكان يهودي در مقابل سازمان ملل در حمايت از اطفال و جوانان غزه در حال انجام است.

نماينده سابق كليميان در مجلس به حضور خود در دو تظاهرات در نيويورك در هفت سال پيش كه در ارتباط با مسائل فلسطين انجام شد، اشاره كرد و افزود: تعداد بسيار زيادي از يهوديان نيويورك در ابتداي صفوف حضور داشتند و اعتراض خود را در خصوص فجايع فلسطين به گوش جهانيان رساندند و اين تنها به ايران برنمي‌گردد و تظاهراتي كه در نيويورك، لندن و پاريس صورت مي‌گيرد يهوديان در جلوي صف هستند، يك يهودي واقعي به هيچ‌وجه چنين فجايعي را در فكرش مي‌پروراند.

معتمد اضافه كرد: جامعه يهوديان ايران در ارتباط با اين مسائل هميشه اعتراضاتش را به گوش جهانيان رسانده است و اين نوع خشونت‌ها متعلق به جامعه يهود نيست.

وي همچنين گفت: نهادهاي بين‌المللي در حال حاضر به وظايف واقعي خود عمل نمي‌كنند و بايد اقدام عاجلي را به عمل آورند تا اين فجايع از بين برود و صلح و برابري و برادري در جهان حاكم شود.

نماينده سابق كليميان در مجلس در پايان اظهار داشت: بيمارستان خيريه سفير كه متعلق به يهوديان است آمادگي دارد در زماني كه اين درگيري‌ها تمام شده و امكان انتقال اين مجروحين به ايران محقق شد كليه امكانات اين بيمارستان را را در اختيار مردم غزه قرار دهد.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.