توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428377
ترکیه ۱۶۸۲ نفر را به اتهام ارتباط با شبه نظامیان بازداشت کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۴
وزارت کشور ترکیه اعلام کرد که مقام‌های آنکارا طی هفته گذشته بیش از ۱۶۸۲ نفر را برای بازجویی در خصوص اتهام ارتباط با سازمان‌های شبه نظامی بازداشت کرده‌اند.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، وزارت کشور ترکیه امروز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: مقام‌های ترکیه هفته گذشته 1682 نفر را به اتهام ارتباط با سازمان‌های تروریستی و شبه نظامی بازداشت کرده و تحت بازجویی قرار داده‌اند. 516 نفر دیگر نیز در این ارتباط دستگیر شده‌اند.

این بیانیه افزود: افراد مظنون به ارتباط با جنبش فتح الله گولن بیشترین تعداد بازداشت شدگان را تشکیل می دهند به طوری که بیش از 1096 نفر در این خصوص بازداشت و 426 نفر دستگیر شده اند.

508 نفر نیز به اتهام ارتباط داشتن با شبه نظامیان کرد بازداشت و 78 نفر دیگر نیز دستگیر شده اند. 78 نفر نیز به اتهام مرتبط بودن با گروه تروریستی داعش بازداشت شده اند.

بازداشت یک مقام ارشد حزب دموکراتیک خلق

همچنین یک مقام ارشد حزب دموکراتیک خلق توسط پلیس ضد تروریسم ترکیه بازداشت شد.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد: آیسل طوغلوک از مقام‌های ارشد حزب دموکراتیک خلق امروز دوشنبه به اتهام ارتباط داشتن با گروه پ ک ک بازداشت شده است.

بازداشت این مقام ارشد حزب دموکراتیک خلق در شرایطی است که پیش از این 13 نفر دیگر از رهبران این حزب بازداشت شده بودند.
 
کلمات کلیدی : ترکیه + جنبش فتح الله گولن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.