نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460470
چرا ترامپ کاخ بشار اسد را موشک‌باران نکرد؟
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۵
یک مقام آمریکایی فاش کرد که دونالد ترامپ در جلسه بررسی حمله موشکی به سوریه، احتمال موشک‌بارانِ کاخ بشار اسد را نیز مطرح کرده بود.

به گزارش العالم، به گفته این مقام آمریکایی، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در جلسه بررسی حمله موشکی به سوریه، گزینه بمباران کاخ بشار اسد با عنوان "قطع سر" را نیز مطرح و درباره آن با مقامات آمریکایی گفت وگو کرده بود.

به نوشته "روسیه الیوم" هربرت ماکماستر، مشاور امنیت ملی رییس جمهور آمریکا، گفت: ترامپ پیش از حمله به سوریه، در نشستی با اعضای شورای امنیت ملی آمریکا و چند تن از ژنرال های وزارت دفاع، درباره 3 گزینه بحث و گفت وگو کرد که گزینه حمله مستقیم به کاخ بشار اسد با عنوان "قطع سر"، با هدف وادار کردن وی به تسلیم و قبول انتقال قدرت، از جمله این گزینه ها بود اما در نهایت گزینه حمله موشکی را پذیرفت و گفت:" اجازه دهید با این گزینه آغاز کنیم".

یک مقام آمریکایی دیگر با اشاره به حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات سوریه،  تصریح کرد که دولت آمریکا طرح های فوق العاده ای ترسیم کرده است تا در صورت واکنش بشار اسد به حمله موشکی، آن را اجرا کند.

یکی از مسئولان بلندپایه دولت آمریکا گفت: شماری از مقامات آمریکا بعد از ظهر سه شنبه گذشته با ترامپ دیدار کردند و گزینه های متعددی چون انوع تحریم، فشارهای سیاسی و طرح حملات نظامی از پیش طراحی شده به وی ارائه کردند.

به گفته یکی از مقامات آمریکایی، گزینه حمله به کاخ بشار اسد با عنوان"قطع سر" از جمله گزینه های نظامی بسیار جدی بود اما ترامپ سوالات متعددی در این خصوص داشت و گفت: می خواهد در این خصوص فکر کند. اما در نهایت ترامپ فرمان حمله موشکی به سوریه را امضا کرد.
 
کلمات کلیدی : کاخ بشار اسد+ترامپ
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۱:۰۱:۵۴
مثل این که یادشان رفته که فاصله سوریه تا کاخ نتانیاهو فقط ۶۰ کیلومتره. (4240022) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۲:۱۱:۱۹
اونا دقیقا یادشونه فکر کردی چرا کاخ را بمباران نکردن بجاش پایگاه نظامی را زدن
چون اسد که باشه رو نیروهاش کنترل داره اگر کاخ رو بزنن ممکنه اشفتگی ایجاد بشه یک نفر موشک بزنه یا اصلا نیروهاش اون سپر به ظاهر معروف گنبد اهنین را تست کنند (4240179) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۰۰:۲۹:۳۳
چه ربطي داره؟ (4240434) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۳:۲۳:۲۳
اوکه درکاخ نمی مونه بااین شرایط میره یه جای امن مردم سوریه حایی ندارندکه یروند. (4240318) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۳:۴۱:۱۵
خب اگر بزنند راه زدن کاخهای اطراف را در منطقه به بقیه زنندگان یاد آور شده اند و دوستانش آنوقت همگی راه سوراخ وش تو واشنگتن و نیویرک ولندن وپاریس و ..می گیرند و منطقه از وجود نحس هرچی شاه و شاهک و سلطان و رئیس کنیسه و رئیس صهیون و غیره خالی می شود آنوقت چه کسی منویات ارباب را حلقه بگوش انجام بدهد ؟! (4240348) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.