توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 352678
واکنش روسیه به رزمایش گرجستان با آمریکا و انگلیس
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۵
رزمایش مشترک بین کشورهای گرجستان، آمریکا و انگلیس با وجود اعتراض روسیه برگزار شد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، کشور گرجستان روز پنج شنبه رزمایشی مشترک با آمریکا و انگلیس آغاز کرده است که با واکنش شدید مقامات روسیه مواجه شد.

در این رزمایش هوایی دریایی ۶۵۰ نیروی نظامی آمریکا، ۱۵۰ نیروی نظامی انگلیس و ۵۰۰ نظامی ارتش گرجستان شرکت داشتند. اکثر سلاح های فروخته شده آمریکا به گرجستان در این رزمایش آزمایش شد.

«تینا خیداشلی» وزیر دفاع گرجستان این رزمایش را برای منطقه قفقاز جنوبی مهم و حیاتی خواند و آن را یکی از بزرگترین اتفاقات نظامی برای ارتش این کشور خطاب کرد. وی گفت: در این رزمایش بیشترین و بهترین نیروهای نظامی ارتش این کشور شرکت داشتند.

هفته گذشته وزارت خارجه روسیه در واکنش به خبر برگزاری این رزمایش نسبت به بی ثباتی شدن منطقه با برگزاری این رزمایش هشدار داده بود.

«جرجی ویریکاشویل» نخست وزیر گرجستان نیز با اظهارنظر درباره واکنش روسیه اعلام کرد این رزمایش علیه هیچ کشوری نیست و تنها برای آزمایش توان ارتش این کشور برگزار شده است.

در سال ۲۰۰۸ روسیه در جنگی کوتاه بر سر مالکیت اوستیای جنوبی با ارتش گرجستان درگیر شده بود. رزمایش مشترک گرجستان با کشورهای غربی در منطقه وازیانی در نزدیک پایتخت این کشور تفلیس برگزار شده است.

کلنل «جفری دیکرسون» یک فرمانده ارشد ناتو نیز درباره این رزمایش اظهار نظر کرد و گفت: این اتفاق نظامی موجب بالا رفتن ارتباط آمریکا و انگلیس با کشورهای آسیای میانه خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : روسیه ، رزمایش، گرجستان ، آمریکا ، انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.