توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492475
فرانسه خواستار لغو تحریم ها علیه اتباع قطری
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳
دولت فرانسه روز شنبه در تلاش برای برداشتن تحریم های اعمال شده توسط کشورهای حاشیه خلیج فارس بر علیه قطر از این کشورها درخواست کرد که تحریم های خود علیه اتباع قطری را پایان بخشند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، تحریم هایی از سوی کشورهای عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر از تاریخ 5 ژوئن به خاطر آنچه که آنها حمایت قطر از گروه های تروریستی می نامند بر علیه این کشور اعمال شده است. قطر نیز تاکنون هر گونه حمایتی از این گروه ها را رد کرده است. این کشمکش ها با واکنش مقامات غربی و سفر آنها به منطقه روبرو شده است.

دراین راستا، ژان-ایو لو دریان وزیر امورخارجه فرانسه پس از دیدار با همتای قطری خود، شیخ محمد آل ثانی در جمع خبرنگاران گفت که فرانسه خواهان برداشته شدن هرچه سریعتر تحریم هایی که مردم و خانواده های دو ملیتی که از هم جدا افتاده و دانشجویانی که تحت تاثیر قرار گرفته اند، است.

لو دریان چند ساعت پس از رسیدن به دوحه با همتای قطری خود دیدار داشت. 
وی پس از سفر خود به قطر قرار است برای مذاکره در خصوص مناقشه ایجاد شده راهی عربستان سعودی، کویت و امارات شود. 
سفر وزیر امور خارجه فرانسه به منطقه در حالی اتفاق می افتد که همتایان وی از کشورهای آمریکا، انگلستان و آلمان در راستای پایان دادن به مناقشه مذکور اخیرا سفرهایی به خاورمیانه داشته اند. 
 
کلمات کلیدی : فرانسه+قطر+اعراب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.