نظر منتشر شده
۱۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432976
آقای رییس جمهور طرفدار شفافیت؛ بسم الله
سیدامیر سیاح، 19 دی 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۸
هفته گذشته آقای روحانی در پایان گفت‌وگوی رادیو تلویزیونی‌شان، وعده‌ای مطرح کردند که در هر صورت، باعث خوشحالی و افتخار است. ایشان با یادآوری تلاش‌ها و همت دولت برای برخورد با حقوق بگیران نجومی گفتند: «ما دو لایحه می‌خواهیم به مجلس دهیم، یکی لایحه شفافیت است.»

آقای روحانی در همین مصاحبه قبل از بیان این خبرخوش، از تصویب ماده 53 برنامه ششم توسعه در مجلس نیز با چنین عباراتی اعلام مسرت و حمایت کرده بودند: «من در آن بیانیه هم به مردم گفتم که همه دستگاه‌های اجرایی مکلفند حداکثر و حداقل حقوقشان را در سایت‌ها اعلام کنند و همه مردم بدانند. اخیراً هم مجلس شورای اسلامی در این زمینه در برنامه ششم ماده‌ای را تصویب کرد که من از مجلس هم تشکر می‌کنم، این کار بسیار خوبی است. ما همه چیز را باید شفاف کنیم، همه دستگاه‌ها را.» یادآوری می‌شود ماده 53 برنامه ششم توسعه تصریح دارد: « دولت مکلف است ظرف یکسال نسبت به راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام نموده و امکان تجمیع کلیه پرداخت‌ها به مقامات، رؤسا، مدیران و کارکنان کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع این قانون، را فراهم نماید، به نحوی که میزان ناخالص پرداختی به هر یک از افراد فوق مشخص بوده و امکان دسترسی برای نهادهای نظارتی و عموم مردم فراهم شود.»

جالب آنکه چند روز قبل از این مصاحبه رییس جمهور محترم، معاون معاونت اداری استخدامی آقای روحانی به عنوان بالاترین مسوول دولت در صحن مجلس شورای اسلامی، رسماً و علناً خواستار حذف عبارت «و عموم مردم» از ماده قانونی فوق و در واقع محرمانه ماندن اطلاعات دریافتی مسوولان از دید عموم مردم شده بود. با خوش‌بینی می‌توان تلقی کرد که نماینده دولت در مجلس آن روز اشتباه کرده و از نظر دولت مطلع نبوده است و نظر دولت، واقعاً شفاف‌سازی حقوق مسوولان برای عموم مردم است.

اگر واقعاً چنین باشد که‌ انشاءالله هست، می‌توان از رییس جمهور محترم درخواست کرد اجرای شفافیت را به تدوین و تصویب لایحه آن در دولت و طی تشریفات تحویل آن به مجلس موکول نکنند و شفاف‌سازی حقوق و مزایا و اموال دولتمردان را تا بررسی و تصویب این لایحه در صحن به تأخیر نیندازند. به ویژه که به‌خاطر آوریم بررسی برخی لوایح حساس در مجلس شورای اسلامی (نظیر طرح رسیدگی به اموال مسوولان) گاه تا بیش از ده سال طول می‌کشد. بنابراین اگر آقای رییس جمهور خواهان شفاف شدن حقوق و مزایا و دریافتی‌های مسوولان هستند، این خواسته را برای خود و اعضای کابینه‌شان اجرا کنند. اجرای شفافیت داوطلبانه حقوق و مزایای دولتمردان که به اجازه مجلس نیازی ندارد!

آقای رییس‌جمهور طرفدار شفافیت، بسم الله...
مرجع : صبح نو
۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۲۳:۵۷
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۲۳:۳۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۶ ۱۴:۲۲
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۶ ۱۳:۰۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۳ ۱۳:۱۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ۱۶:۴۶
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۴ ۰۷:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۶/۲۱ ۰۷:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۷ ۰۹:۱۰
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۰ ۰۲:۲۳
 
 
کلمات کلیدی : و عموم مردم+دیده بان شفافیت و عدالت+حقوقهای نجومی
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۳:۳۸:۱۸
آقای روحانی در ۱۳۹۲ قول دادند که آمار رشد سه ماهه را در پایان پایان ماه چهارم حتی اگر منفی‌ بود ، ارائه دهند، ولی‌ هنوز آمار رشد سال ۱۳۹۴ و سه ماه آن را اعلام نکردند. شفافیت به این میگن! (4106800) (alef-18)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۶:۱۶:۰۹
هیچ امیدی به آقای روحانی نیست .
__________________________________________________________________________________ (4107064) (alef-13)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۳:۴۳:۰۹
ايكاش اين حرف رييس جمهور را چماق نميكرديد و توي سر دولت نميزديد...شفافيت البته بايد ابتدا از دولت شروع شود ولي نبايد داوطلبانه باشد تا همه مجبور شوند حقوق و مزاياي كاركنانش را در ديد عموم بگذارد...هر كس از بيت المال حقوق ميگيرد بايد در يك سامانه ثبت شود تا انوقت كساني كه مدعي پاكدستي هستند و حقوق نامتعارف ميگيرند سيه روي شوند... (4106815) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۳:۴۳:۱۶
چطور می توان ادعای شفاف سازی رییس جمهور را باور کرد، در حالی که برجام ، محرمانه بود و هفته گذشته ، بعد از بیانیه اژانس انرژی اتمی و موگرینی ، تازه مردم متوجه امضای سند همکاری با اتحادیه اروپا هم شدند !!!!! (4106816) (alef-18)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۴:۲۶:۰۶
شما با ور نکن اما من باور دارم ! تو نمی دانی اما من می دانم هر کشوری برای ثبات خود محرمانه هایی دارد که اگر مردمش آنها را بفهمند قطعا دشمنش هم خواهد فهمید پس لازم است برای حفظ مردمش از آسیب دشمن آن محرمانه ها را حتی از مردمش هم بپوشاند !! (4106907) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۹:۲۳:۴۲
میزان حقوق مثلا چه دلیلی برای ثبات کشور هست؟ جز فساد چیز دیگری دارد؟ (4107234) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۳:۴۴:۰۲
شفاف سازی به شرط چاقو ( که اطرافیان دولت استثنا هستند)!! (4106820) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۳:۴۴:۵۵
دولت محرمانه ها و شفاف سازی؟!! جمع النقیضین است! (4106824) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۳:۴۵:۵۲
سوال سخنگوی قوه قضاییه ، مبنی بر این که هزینه انتخابات را از کجا اورده اید را شفاف سازی کنید. (4106826) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۳:۴۷:۵۴
بسم الله
اول از حسین فریدون و همسرش و سایر نزدیکانش در دولت شروع کند (4106830) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۵:۱۳:۱۷
اگر دولت از خودش شروع کرد این قدر انصاف دارید که شما هم از خودتان شروع کنید ؟ یا مثل همین حالا که بعد از کلی هجمه به دولت بابت فیش های حقوقی روحانی فقط یه سوال ساده پرسید که بفرمایید بابک زنجانی به دستور چه کس یا کسانی بابک زنجانی شد دوباره به هم می ریزید ومیزنید تو جاده خاکی ؟! (4106972) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۳:۵۳:۲۱
فوه قضاييه و دادستان هم مگه طرفدار شفافين نيستند؟ (4106839) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۴:۰۴:۰۵
ضمن تشکر از این یادآوری به رییس جمهور من هم از آقای سید امیر سیاح میخواهم دریافتی خود را در ده سال گذشته شفاف اعلام کنند. (4106864) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۴:۱۱:۴۴
بسم الله
انتشار فیش حقوقی سران 3 قوه
بسم الله (4106874) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۴:۲۰:۱۴
دولت قبل و حسابهاش در اولویت هر چی باشه دوره اش تمام شده و باید حسابرسی بشه (4106885) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۴:۲۲:۱۷
رئیس جمهور محترم! اگر شفافیت و دانستن از حقوق شهروندی است و شما مدافع آن هستید، پس چرا بخش‌هایی از برجام محرمانه است؟ چراملت در قراردادهای نفتی، خرید هواپیما و... نامحرم است؟ چراامت شهیدپرور نامحرمند و دشمنان قسم خورده محرم؟! (4106897) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۴:۲۷:۳۹
در مورد مفسدین و مختلسین و حامیان ان ها باید با شفافیت عمل کرد .و همه را رسوا کرداما هرعاقلی میدانددر مورد برخی از قراردادها که امکان سواستفاده دشمنان را دارد باید صرفا دستگاههای امنیتی مطلع باشند (4106909) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۵:۰۷:۱۵
آقای رییس قوه قضاییه طرفدار شفافیت، بسم الله (4106962) (alef-13)
 
salam
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۵:۳۷:۳۱
خود رئیس جمهور فرمودن
در مبارزه با فساد
خودی و فامیل و ... نداریم
پس چرا در مقابل درخواست نماینده های مجلس مبنی بر رسیدگی
به تخلفات برادرشان واکنش نشون نمیدن؟! (4107013) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته