نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496471
آمریکا و ۳ کشور اروپایی آزمایش موشک ماهواره‌بر ایران را محکوم کردند
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۷
آمریکا، انگلیس فرانسه و آلمان آزمایش موشک ماهواره‌بر ایران را محکوم کردند و آن را با قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد «ناهمخوان» دانستند.

به گزارش فارس، آمریکا، انگلیس فرانسه و آلمان آزمایش موشک ماهواره‌بر ایران را محکوم کردند و آن را با قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد «ناسازگار» (مغایر) دانستند. 

در این بیانیه آمده است: «ایران با پرتاب جدید ماهواره‌بر سیمرغ درتاریخ ۲۷ جولای، یک بار دیگر فعالیتی را به نمایش گذاشته که با قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت ناسازگار است. ما این اقدام را محکوم می‌کند.»

«این قطعنامه از ایران می‌خواهد تا هیچ فعالیتی مرتبط با موشک‌های بالستیک طراحی‌شده با قابلیت حمل تسلیحات هسته‌ای، از جمله شلیک هر گونه موشک با استفاده از فناوری‌هایی مربوط به این پرتاب، صورت ندهد.»

آمریکا و سه کشور تروئیکای اروپا ادعا کرده‌اند: «وسیله‌های ماهواره‌بر از فناوری‌هایی که بسیار با فناوری‌های توسعه موشک‌های بالستیک مرتبط هستند استفاده می‌کند.» 

این بیانیه یادآوری کرده که شلیک موشک ماهواره‌بر ایران پس از «شلیک موشک به داخل سوریه» در روز ۱۸ ژوئن و آزمایش یک موشک میان‌بر در روز ۴ جولای انجام شده است. 

آمریکا و کشورهای اروپایی مدعی شده‌اند برنامه ایران برای توسعه موشک‌های بالستیک با قطعنامه ۲۲۳۱ مغایر است و در منطقه آثار بی‌ثبات‌کننده دارد.

در پایان این بیانیه تأکید شده است: «ما از ایران می‌خواهیم اقدام به شلیک بیشتر موشک‌های بالستیک و انجام سایر فعالیت‌های مرتبط نکند.»

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد علاوه بر این بیانیه یک بیانیه جداگانه دیگر هم صادر کرده است. 

 وی نوشته است: «آمریکا دست ایران را برای انجام اقداماتی که منافع ما و متحدان ما را تهدید می‌کند را باز نخواهد گذاشت.»

وی اضافه کرد: «آمریکا تحمیل تبعات علیه ایران را تا زمانی که این کشور فعالیت‌های تحریک‌آمیز را متوقف کند و کاملاً به قطعنامه‌های شورای امنیت پایبند باشد، ادامه خواهد داد.»
 
کلمات کلیدی : آمریکا + اروپا + آزمایش موشک + پرتاب ماهواره ایران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۰۹:۱۷:۳۴
برجام بعدی هواوفضا ...
علی برکت الله (4493131) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۰۹:۴۴:۵۶
ضدیت و دشمنی امریکا با ایران علنی شده است و کار از مذاکره و مانند اینها گذشته آنها جز به نوکری ایران مانند نوکران عربشان در منطقه راضی نیستند (4493165) (alef-11)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۰:۲۱:۳۵
بالاخره ما باعث اتحاد مجدد اروپا و آمریکا علیه خودمان شدیم. تبارک ا... به این همه سیاست ورزی و دانایی ! (4493207) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۰:۴۲:۲۰
کشورهای اروپای خیلی بیجا کردند این همه امریکا ایران را تحریم میکند وبرجام را نقض کرده این کشورها لالمونی گرفته بودند حالا زبان باز کردند . آمریکا پنهانی با این کشورهای اروپای تبانی کرده که ایران را اینگونه تحریم میکند. ایران باید بدون توجه به یاوه گویی های کشورهای غربی که دشمنان دیرینه ایران هستند توجه نکند وهر چه سریعتر برد موشکهارا افزایش دهد واگر سلاح بازدارنده هم تولید کند خیلی خوب است (4493234) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۰:۴۹:۱۶
بر حامیان غربی و شرقی داعش لعنت. (4493248) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۰:۵۰:۲۷
غلط کردند.

امنیت به سختی به دست می آید. (4493251) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۲۸:۳۱
شیر بی یال و دم و لاشخورانش طبق معمول آزادگی و استقلال کشورها و ملل را بر نمی تابند (4493466) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۳:۴۸:۲۹
بروند بمیرند (4493494) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.