توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476770
زنگ خطر کاهش مصرف شیر در ایران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۸
رییس انجمن صنایع غذایی و دارویی خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران از زنگ خطر کاهش مصرف شیر در کشور خبرداد.

اسماعیل خاتمی مقدم در گفت وگو با ایسنا به مناسبت روزجهانی شیر (اول ژوئن 11 خرداد) با اشاره به اینکه شیر و لبنیات یکی از مواد غذایی مهم در همه جای دنیا است و ضرورت دارد که همواره جزو سبد اصلی غذایی هموطنان باشد، تصریح کرد: باید تلاش کنیم که خانواده ها به افزایش مصرف شیر و لبنیات استاندارد که تنها توسط کارخانجات تولید می شود ترغیب و تشویق شوند.

وی، فرهنگ سازی استفاده از لبنیات استاندارد را برای سلامت آحاد جامعه امروز و نسل های آینده این سرزمین امری حیاتی خواند که چشم پوشی از آن غیر قابل جبران خواهد بود. خاتمی مقدم با اشاره به اینکه مصرف شیر و لبنیات هر روز در کشور ما کمتر می شود، افزود: کاهش مصرف شیر زنگ خطری جدی است. به طوری که تبعات آن گسترده و ضرر و زیان کاهش مصرف آن همه افراد جامعه را درگیر می‌کند.

وی افزود: افزایش فله فروشی مواد لبنی و شیر خام موجب افزایش شمار بیماران تب مالت در سطح کشور شده است.

رئیس انجمن صنایع غذایی استان، سپس برنامه های روز جهانی شیر در سطح استان را معرفی و عنوان کرد: ارائه برنامه ها و فعالیت های تبلیغاتی از طریق رسانه های گروهی مجازی و مکتوب به ویژه صدا و سیما، انواع تبلیغات محیطی، نصب  بنر و پوستر در سطح استان، پخش رایگان شیر در مهد کودک ها تبلیغ از طریق شبکه های مجازی عمومی و اختصاصی واحدها ی تولیدی لبنیات، فروش محصولات لبنی و شیر پاستوریزه با تخفیف ویژه از سوی کارخانجات لبنی استان، حرکت نمادین کاروان ماشین های توزیع لبنیات مزین به پوسترهای تبلیغاتی در سطح شهرها، تبلیغ از طریق اتوبوس های شهری، تبلیغ مصرف شیر بهداشتی در سطح فروشگاه ها از جمله اقدامات تشکل های ذیربط  و کارخانه های لبنی استان در این رابطه خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : لبنیات، شیر،سلامتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.