نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 279076
بازداشت دو مدیرعامل سابق منطقه آزاد قشم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۶
به گفته یک منبع آگاه در قشم ؛ در جریان پرونده فروش فرودگاه قدیمی این جزیره ، دو نفر از مدیران عامل و دو نفر از مدیران کل سازمان منطقه آزاد قشم بازداشت و زندانی و برخی از اعضای هیات مدیره برای ارایه توضیحات به مراجع قانونی احضار شده اند.

به گزارش ایرنا، به گفته یک منبع آگاه در قشم ؛ در جریان پرونده فروش فرودگاه قدیمی این جزیره ، دو نفر از مدیران عامل و دو نفر از مدیران کل سازمان منطقه آزاد قشم بازداشت و زندانی و برخی از اعضای هیات مدیره برای ارایه توضیحات به مراجع قانونی احضار شده اند.

این دو مدیران عامل در سالهای ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ با حکم معاون رییس جمهوری وقت به عنوان پنجمین و ششمین مدیران عامل سازمان منطقه آزاد قشم منصوب شده بودند .

این منبع آگاه که خواست نامش گفته نشود با بیان اینکه پرونده یاد شده توسط دادگستری استان هرمزگان در حال رسیدگی است و نمی توان تا زمان تکمیل شدن پرونده توضیحات دقیقی در این خصوص ارایه کرد به خبرنگار ایرنا افزود: در این ارتباط یکی از مدیران عامل پیشین سازمان منطقه آزاد قشم نزدیک به شش ماه پیش دستگیر و از آن تاریخ با قرار وثیقه سه هزار میلیارد ریالی در بازداشت بسر می برد.

وی افزود: این شخص در زمان تصدی ۲۰ هکتار اراضی فرودگاه قدیمی قشم را به قمیت هر مترمربع ۹۰۰ هزار ریال فروخته است و ارزیابی ها نشان می دهد که ارزش ریالی هر مترمربع از این اراضی در آن تاریخ حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.

وی اضافه کرد: در دوره مدیر عامل بعدی نیز موضوع این زمین ها با تغییر در رویکردها به صورت مشارکت با خریدار مطرح می شود و در این زمینه با افزایش سه درصدی سهام منطقه آزاد قشم در طرح های ارایه شده برای زمین های این فرودگاه، ۱۸۰ میلیارد ریال پول فروش این اراضی به خریدار بازگردانده شده و منطقه آزاد به صورت مشارکتی طرح ها را دنبال می کند.

وی اظهار کرد : در این ارتباط مدیرکل سابق حقوقی و املاک سازمان منطقه آزاد قشم و سرپرست اداره کل حقوقی و امور قراردادهای این سازمان نیز دستگیر و بازداشت شده اند.

وی تاکید کرد: در پرونده تشکیل شده یک سری تخلفات زنجیره ای مطرح شده است که در مرحله ادعا، بررسی و تحقیقات اولیه است.

وی با بیان اینکه علاوه بر ۲۰ هکتار زمین فروخته شده، پنج هکتار زمین دیگر نیز به خریدار فرودگاه قدیمی قشم واگذار شده است، افزود: در ادامه این روند و در جریان مشارکت منطقه آزاد قشم با خریدار، چک های خریدار به وی بازگردانده شده و در حقیقت این اراضی به رایگان در اختیار خریدار قرار گرفته است.
 
کلمات کلیدی : منطقه آزاد قشم
 
محسن محمودي
۱۳۹۴-۰۴-۰۷ ۱۱:۴۰:۴۶
اينايي كه گفتي، واقعا اتفاق افتاده يا ما رو گذاشتي سر كار؟ مگه ميشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3001933) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۷ ۱۳:۰۲:۴۸
قیمت هر متر زمین 100 میلیون بوده؟!!! (3002212) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.