نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 319972
خبرهای جهت دار خبرگزاری صدا و سیما
بخش تعاملی الف - اصغر مناف زاده
تاریخ انتشار : شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۵


روز جمعه مورخ ۹۴/۹/۲۰ در خبر ساعت ۱۴ شبکه ی اول، خبری ازسیل کشور انگلستان پخش گردید که حاکی از وارد شدن خسارت بر برخی از اماکن مسکونی و دولتی یکی از شهرهای کشور مزبور بود.

نکته ی جالب این خبر، گزارش خبرنگار ما ازسیل بود. دراین گزارش خبرنگار کشورمان تلاش می کرد طوری وانمود کند که دولت انگلستان از ارائه خدمات به سیل زدگان یا ناتوان است یا اهمیتی به جان ومال ساکنین سیل زده نمی دهد. حتی دراین راستا برای اثبات ادعای خود با تعدادی از ساکنین منطقه بحران زده مصاحبه نیز گرفته بود ودرپایان گزارش خود، دولت انگلیس را به برنامه ریزی و آماده کردن تمهیدات لازم را برای مقابله با حوادث مشابه وکاهش تلفات مالی وجانی فرا خواند.

گویا خبرنگار عزیز کشورمان، وضعیت یکی دو ماه گذشته کشورش را فراموش کرده که چطور سیل وباران باعث وارد آمدن خسارت سنگین مالی و جانی در تعدادی از استان ها گردید. طوری که به دلیل شرایط بد جوی تا چند روز امکان امداد رسانی به هموطنان آسیب دیده وجود نداشت و به همین دلیل تعدادی از خسارت دیده گان از وضعیت امداد رسانی گلایه مند بودند.

این وضعیت معمولا در همه جای دنیا با فرازو نشیب های خاصی همراه است. لذا بهتر است دوستان در صدا وسیما در پخش گزارش های این چنینی از شبکه های خبری، وسواس و دقت لازم را بکار برند تا مخاطبین با چنین تحلیل های مغرضانه و جهت دار مواجه نگردند و نگویند که آقای محترم اگه لالایی بلدی چرا خوابت نمی یاد؟
 
کلمات کلیدی : اصغر مناف زاده
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۹:۳۲:۱۸
مقاله عالی بود. مرسی الف (3416027) (alef-3)
 
امانی
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۹:۳۹:۳۲
کار صد ا و سیما از این حرفها گذشته . نرود میخ آهنی در سنگ (3416052) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۹:۵۴:۱۴
خوب که چی؟ منظورازاین گزارش می توانداین باشدکه اینگونه مشکلات درکشورهای پیشرفته ی اروپایی هم پیش می آید نه این که مدیریت بحران مادرداخل خیلی عالی است.منطق شما گویااین است که هرجا که اتفاقی درخارج ازکشور می افتدبه دلیل اینکه درکشورماهم شبیه همان اتفاق رخ داده دیگرنبایدمنعکس شود؟!!! (3416107) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۹:۵۶:۰۵
اونوقت میگن چرا ایرانی را هیچ جا راه نمی دن از بس که ما منفی و اوضاع به هم زنیم (3416118) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۰:۰۹:۲۷
کار خبرنگار خبر رسانی هست نمیشه که چون تو ایران سیل آمده و مشکل بوده از کشورهای دیگه هیچ خبری پخش نشه ، معنی این گزارش اینه که اگه تو کشور ما سیل مشکل ایجاد میکنه تو بقیه کشورها هم این مشکل هست. نویسنده اعتقاد داره چون تو کشور ما مشکلاتی هست باید خبرنگارها دائما بیان بگن که ما چه بدبختیم و کشورهای دیگه هیچ مشکلی ندارن و سیل و طوفان و .... هم ضرری به اونها نمی رسونه. (3416168) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۳:۳۸:۳۷
كار خبرنگار ارائه خبر مي باشد اينكه در گزارش خود طوري وانمود كند كه دولت ان كشور كوتاهي كرده است و نكته جالب راهكار به كشور انگليس بده كه منبعد تلفات كاهش پيدا بكنه جاي سوال داره دوست عزيز من با تشكر. (3416864) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۱:۰۳:۳۸
کی رسانه میلی نگاه میکنه؟
بذار هر چی دلشون میخواد پخش کنن (3416344) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۱۲:۲۵:۳۱
اگر از مشکلات استان های خودمان بنویسه که میگن داره به صورت جهت دار از دولت انتقاد میکنه! از خارجی ها هم مطلب میزاره میگید چرا از خودمان انتقاد نمیکنه!
کلا یه عده با صداوسیما مشکل دارن و دنبال بهانه می گردند حرفی بزنند (3416597) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۰۰:۳۶:۱۶
این که تازگی نداره، کارش همینه. (3421019) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۴ ۰۶:۵۶:۱۹
صدا و سیما فرافکنی میکنه تا میگن چرا اوضاع فلان چیز خرابه سریع یه گزارش تهیه میکنه که بابا خدارو شکر کنید در فلا و بهمان کشور اوضاع خیلی بدتره یاذم هست در سال ۹۱ و ۹۲ مدام از بحران یونان و وال استریت و ۹۹ درصد و بدهی امریکا و بحران در منطقه یورو پخش می کرد تا سرپوش به تورم و گرانی عجیب اون سال در ایران بزاره در صورتی که ما در ۸ سال منتهی به ۹۲ بلغ بر ۸۰۰ میلیارد دلار از بابت خصوصی سازی و فرو ش نفت درامد داشتیم (3438234) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.