توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 369373
آخرین وضعیت دو تیم بلاتکلیف لیگ برتر/ نفت تهران و صبا، یک قدم عقب تر از همه تیم ها
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۰
دو تیم نفت تهران و صبای قم نسبت به تمام تیم های لیگ برتر حداقل یک قدم عقب تر هستند.

به گزارش خبرآنلاین؛ بازیکنان نفت تهران بدشانس ترین بازیکنان لیگ سال گذشته بودند. آن ها به این امید با نفت قرارداد بستند که شاید این تیم بتواند عدم قهرمانی در لیگ چهاردهم را در لیگ برتر پانزدهم جبران کند و به افتخاری بزرگ با این تیم برسند. اما تیم منصوریان در لیگ برتر پانزدهم اقتدار لیگ چهاردهم را نداشت و مدعیان قهرمانی، تیم های دیگری بودند.
اما این پایان ماجرا نبود. برای بازیکنان نفت ماجرا وقتی تلخ تر و حسرت بار تر می شد که برای آن ها مسجل شد وزارت نفت قصد عرضه این تیم را دارد. وزارت نفت که سال هاست در ورزش حرفه ای خوب پول خرج می کند، امسال و به خاطر سیاست های اقتصاد مقاومتی مجبور بود بعضی هزینه ها را کم کند که تیم فوتبال نفت تهران هم جزو هزینه های اضافی این وزارت خانه محسوب شد و وزارت نفت تصمیم جدی گرفت که این تیم را عرضه کند.
بازیکنانی که قراردادشان تمام می شد مشکلی نداشتند چراکه راحت می توانستند به تیم های دیگر بروند. اما مشکل اصلی برای آن دسته از بازیکنان پیش آمد که قراردادهایشان چند ساله بود. وزارت نفت تیم لیگ برتری خود را حراج کرد و در این حراجی، تیم ملوان که همین دو سه ماه قبل به لیگ یک سقوط کرده بود، امتیاز نفت تهران را خرید. ملوانی ها قصد داشتند با روش غیر فوتبالی به لیگ برتر برگردند اما مهدی تاج زمانی که دید این ماجرا مخالفان زیادی دارد، مانع آن شد.
سرانجام نفت با همان نام قبلی در لیگ برتر و در شهر تهران ماندگار شد و با پیشنهاد مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری بهنام پیشرو کیش و تصویب هیت مدیره آن شرکت حسین شهریاری به عنوان سرپرست مؤسسه فرهنگی، ورزشی صنعت نفت تهران منصوب شد که بر اساس این حکم کلیه اختیارات و مسئولیت های مدیر عامل آن مؤسسه را بر عهده خواهد داشت.
مالک جدید نفت تهران توانست خیلی زود با بازیکنان فصل گذشته این تیم که هنوز در تیم مانده بودند به توافق برسد و امروز هم اعلام شد که افشین پیروانی سرمربی این تیم است. البته ساعاتی بعد از اعلام خبر سرمربیگری افشین پیروانی در نفت، این باشگاه اعلام کرد با توجه به حضور پیروانی در کادر فنی تیم ملی، شرط حضور پیروانی روی نیمکت این تیم باشگاهی، موافقت فدراسیون فوتبال است.
در قم هم تیم اول این شهر در بلاتکلیفی به سر می برد. البته بلاتکلیفی این تیم بیشتر از نظر مالی است و مشکل صبای قم با مشکلی که نفت تهران داشت متفاوت است. صبای قم امسال اسپانسر ندارد و به همین خاطر از همین ابتدای راه با مشکل مالی مواجه شده است. صبایی ها پس از آنکه مطمئن شدند باید سال سختی از نظر مالی داشته باشند، قید علی دایی را زدند و به سراغ صمد مرفاوی رفتند. قیمت مرفاوی و دستیارانش تقریبا یک چهارم یا یک پنجم قیمت دایی و دستیارانش بود و به همین دلیل مدیران باشگاه تصمیم گرفتند صرفه جویی را از کادر فنی خود آغاز کنند. البته در بعضی مواقع شایعات دیگری هم از صبا شنیده می شد؛ از جمله اینکه یک انتشارات کتب درسی قصد دارد صبا را بخرد که بعدها مشخص شد این تنها یک شایعه بوده است.
کشوری فرد، مدیرعامل صبای قم درباره انتخاب مرفاوی به عنوان سرمربی این تیم می گوید: «مرفاوی سابقه کار در تیم صبای قم را داشت و با بازیکنان و شرایط تیم هم آشنا است. با توجه به اینکه یک مقدار برای بستن تیم و مراحل آماده سازی دیر شده، مرفاوی بهترین گزینه‌ای بود که انتخاب کردیم. دایی جزو بهترین مربیان است ولی در نهایت شرایط طوری پیش رفت که مرفاوی را انتخاب کنیم. دایی می‌خواست تیم خوبی را ببندد و روانه لیگ کند که ما این شرایط را نداشتیم و نمی‌توانستیم هزینه‌های بستن تیم در آن حد را تامین کنیم. اتفاقا دایی خودش پیگیر بود که وضعیت تیم زودتر مشخص شود. او از انتخاب سرمربی جدید استقبال کرد و حتی ما مرفاوی را با کمک و مشورت دایی انتخاب کردیم.»
حالا مرفاوی در حال بستن صبایی است که می خواهد با حداقل هزینه ها، در لیگ برتر بماند و به دسته پایین تر سقوط نکند.
 
کلمات کلیدی : باشگاه نفت تهران+باشگاه صبای قم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.