نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409774
انتقال مراودات تجار ایرانی از امارات به عمان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۶
  رئیس دفتر همکاری‌های اقتصادی دولت عمان گفت: اگر ایران بخواهد مراودات خود با امارات را به عمان انتقال دهد، با توجه به فرهنگ نزدیک و روابط خوب بین تجار دو کشور، شرایط برای تجار ایرانی به‌گونه‌ای خواهد بود که حس کنند در کشور خودشان حضور دارند.

خمیس عماد الشکیلی که جهت ارتقا دادن فعالیت‌های بین کشوهای ایران و عمان در دومین نشست اتاق‌های تعاون منطقه پنج کشور حاضرشده بود، در گفت‌وگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: از صحبت‌های صورت گرفته در این جلسه استقبال می‌کنیم زیرا ایران همیشه در بحث شرکت‌های تعاونی پیشگام بوده است.

وی با اشاره به اینکه ایران کشوری است که اتاق‌های تعاونی‌اش در زمینه‌های مختلف مثل کشاورزی، شیلات و... فعالیت دارد، تصریح کرد: ایران در زمینه‌های واردات و صادرات به کشورهای مختلف ازجمله عمان پتانسیل‌های بالایی دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه ایران روابط خوبی با کشورهای همسایه دارد، اظهار کرد: با توجه به روابط قوی که بین ایران و عمان برقرار است ما بسیاری از محصولات ایرانی را در عمان می‌بینیم اما باز هم کم و محدود است و امیدواریم شاهد توسعه این روابط باشیم.

عماد الشکیلی با اشاره به اینکه در راستای گسترش روابط تجاری ایران و عمان و افتتاح خطوط دریایی باربری و مسافربری بین ایران و عمان در تاریخ 9 نوامبر 2016 افتتاح خط دریایی چابهار راه‌اندازی می‌شود، اضافه کرد: همکاری خوبی با ایران داریم اما علاقه‌مندیم محصولات بیشتری وارد عمان شوند و به‌واسطه عمان به کشورهای دیگر صادرات داشته باشیم.

رئیس دفتر همکاری‌های اقتصادی دولت عمان بابیان اینکه درزمینه ی گردشگری قرار است یک فروند کشتی گردشگری بین ایران و عمان تردد کند تا ارتباط و تعامل بین دو کشور بیشتر شود، ادامه داد: از تشکیل جلسات اتاق تعاون ایران در کشور عمان استقبال می‌کنیم و این تضمین را می‌دهیم که  دفتر تعاونی عمان در خدمت تمامی تجار ایرانی در زمینه‌های مختلف و توسعه سرمایه گزاری قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: اگر هر اتاق تعاون بخواهد به هر استانی در عمان سفر و با تجار عمانی مذاکره کند، می‌تواند از طریق دفتر همکاری‌های اقتصادی دولت عمان اقدام کند تا در جهت تسهیل شرایط نیز بهیاری‌شان بیاییم و شخصاً ناظر سفرها خواهم بود و علاوه بر ارتباط با تجار از مراودات تعاونی‌ها در زمینه مواد غذایی استقبال می‌کنیم.

عماد الشکیلی با اشاره به اینکه در اوایل سال 2017 بازار ایرانی در شهر"برکه" عمان راه‌اندازی خواهد شد که فرصت خوبی برای تقویت روابط بین دو کشور خواهد بود، افزود: اگر ایران بخواهد مراودات خود با امارات را به عمان انتقال دهد، با توجه به فرهنگ نزدیک و روابط خوب بین تجار دو کشور، شرایط برای تجار ایرانی به‌گونه‌ای خواهد بود که حس کنند در کشور خودشان حضور دارند.

وی بابیان اینکه دولت عمان در نظر دارد برای تجار کشورش تسهیلات ویژه‌ای را فراهم کند که همین شرایط را برای تجار ایرانی در نظر خواهد گرفت، تصریح کرد: یکی از دلایلی که تجار در عمان با مشکل یا شکست مواجه می‌شوند این است که کانال ارتباطشان را درست انتخاب نکرده‌اند.

عماد الشکیلی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات این است که تجار ایرانی فکر می‌کنند امارات همه‌چیز را در اختیارشان قرار می‌دهد که در حقیقت این‌گونه نیست.

وی افزود: در عمان تسهیلات ویژه‌ای را برای تجاری که قصد ثبت شرکت دارند در نظر گرفته‌ایم که می‌توانند همانند ثبت شرکت در مناطق آزاد عمل کنند به‌گونه‌ای که در 5 سال اول و حتی با رایزنی‌های بیشتر تا 10 سال مالیات پرداخت نخواهند کرد.

عماد الشکیلی در پایان با اشاره به اینکه در کنار این موضوع برای انتقال پول و انتقال سوددهی نیازی به پرداخت هیچ مالیاتی ندارند، اظهار کرد: پیشنهاد می‌کنم یک اتاق تعاونی از ایران در عمان تشکیل شود و دفتر همکاری‌های اقتصادی دولت عمان به‌صورت همه‌جانبه در تمامی زمینه‌ها کمک و حمایت خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : ایران+امارات+عمان+تجارت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۲۰:۱۳:۲۰
کار بسیار درستی خواهد بود اگر تجارت ایران با عمان گسترش یابد زیرا مردم این کشور دیدگاهی متفاوت از اماراتیها نسبت به ایرانیان دارند (3999107) (alef-11)
 
پیمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۲۱:۴۷:۵۲
خیلی خوبه پس از ترکیه امارات و قطر مانده که عمان را هم آباد کنیم ؟.
پس تلاش و کوشش ملی را شروع کنیم !. (3999238) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.