نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465655
نوید وزیرکار برای اشتغال 900 هزار نفری در سال جاری
بخش اجتماعی الف، 5 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همزمان با هفته کارگر صبح امروز (سه شنبه) از ایستگاه شماره یک آتش نشانی بازدید کرد و پس از صحبت با آتش‌نشانان راهی کارخانه کیان تایر شد و با کارگران این کارخانه تولید تایر به گفتگو نشست.
 
به گزارش ایسنا، علی ربیعی در حاشیه این دو بازدیدها که  با همراهی محجوب، دبیرکل خانه کارگر و سرخو عضو شورای اسلامی شهر تهران صورت گرفت، با حضور در جمع خبرنگاران نوید تحقق اشتغال 900 هزار نفری برای سال 1396 داد و افزود: در سال جاری با آمادگی در زیرساخت ها و برنامه ریزی پیش رو می توانیم نوید ایجاد اشتغال برای 900 هزار نفر را  در بخش های مختلف به ویژه صنایع کوچک را بدهیم.

وی افزود: کارخانه کیان تایر برای من یادآور خاطرات بسیاری است چرا که در ابتدای انقلاب برای راه اندازی تشکل های کارگری زیاد به اینجا می آمدم لذا امروز به اینجا آمدم تا هفته کارگر را جشن بگیریم. این کارخانه در سال 87 روند تعطیلی آن آغاز شد و در دوره های اخیر با حمایت دولت و کارگران بار دیگر احیا شد.تلاش می کنیم هیچ کارگر ساختمانی بدون دفترچه بیمه درمانی نباشد
وی ادامه داد: جدیدا 400 نفر در این کارخانه مشغول به کار شده اند و ظرفیت بکارگیری 100 نفر دیگر را نیز دارد. البته مالکیت این کارخانه با مشکلاتی مواجه است که با حل آن می توان تسهیلاتی برای نوسازی و به روز رسانی تکنولوژی ها پرداخت کرد تاکنون نیز کمک هایی به این کارخانه شده است. دانش کارگری در این کارخانه خوب است و با تغییر تکنولوژی می توان تا 400 نفر دیگر نیز به این مجموعه اضافه کرد.

وزیر کار با اشاره به نامگذاری سال 1396 به نام اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال توسط مقام معظم رهبری گفت: به لحاظ جهت گیری هایی که رهبری پیش روی ما گذاشتند تشکر می کنم. در سال گذشته در حوزه کارگران ساختمانی رشد مناسبی نداشتیم در سال جاری همه کارگران ساختمانی که در سامانه اطلاعات خود را ثبت کرده اند دارای بیمه درمانی خواهند شد در حقیقت تلاش می کنیم هیچ کارگر ساختمانی بدون دفترچه بیمه درمانی نباشد.

ربیعی با بیان اینکه اشتغال 900 هزار نفری در سال 1396 محقق می شود تاکید کرد: عهد و پیمان ما با رهبری است و تلاش می کنیم هر خانواده ایرانی تجربه یک شغل با کرامت را داشته باشد.وی با اشاره به بازدید از ایستگاه شماره یک آتش نشانی که نخستین ایستگاه آتش نشانی تهران است و گفتگو با آتش نشانان گفت: با توجه به داغ ملی که در سال گذشته برای ساختمان پلاسکو داشتیم امسال همزمان با آغاز هفته کارگر برای همدردی و اعلام همبستگی جامعه به این ایستگاه آتش نشانی رفتیم.

وی افزود: بیشتر صحبت آتش نشانان درخصوص شیوه بازنشستگی و سخت و زیان آور بودن شغلشان بود که بخشی از این خواسته که مربوط به تامین اجتماعی بوده است سعی کرده ام حل کنم، اما بخشی نیز در رابطه با شهرداری تهران است که با توجه به حضور اعضای شورای شهر تهران در این بازدید امیدواریم پیگیری شود.

وزیر کار در پاسخ به سوالی درخصوص کارگران ساختمان پلاسکو نیز گفت: پلاسکو برای ما باید نماد بسیاری از چیزها باشد با غم کارگران آتش نشانی شریک هستیم و رسیدگی به موضوعات همه کارگران این حادثه وظیفه ما است. در این حادثه بیمه بیکاری را پرداخت کردیم. در بخش حمایت مالی نیز در قالب وام ، کار در حال انجام است اما به دلیل ایجاد هماهنگی کمی زمانبر است اما تامین اعتبار شده و ما هم پیگیری می کنیم.

به گزارش ایسنا، ربیعی به همراه محجوب و سرخو در بازدید مشترک خود از ایستگاه شماره یک آتش‌نشانی واقع در میدان حسن‌آباد تهران، با ادای احترام به شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو به ماموران ایستگاه شاخه‌های گل اهدا کردند و ماموران آتش نشان نیز مشکلات صنفی خود را با این نمایندگان کارگری مطرح کردند.

آتش نشانان در طرح مشکلات خود به موضوعاتی همچون محرومیت ماموران آتش‌نشان از شمول قانون استخدام کشوری، تعلق نگرفتن برخی مزایای مزدی به آتش‌نشانان کارگر، محاسبه نشدن برخی مزایای مزدی دوران اشتغال در مستمری دوران بازنشستگی و مسئله مسکن کارکنان سازمان آتش‌نشانی اشاره کردند که در مقابل وزیر کار قول پیگیری این مطالبات آتش نشانان را داد.

به گزارش ایسنا، وزیر کار و رفاه اجتماعی و هیات همراه پس از این دو بازدید با همراهی کارگران جهت تجدید میثاق با بنیانگذار جمهوری اسلامی راهی حرم مطهر امام راحل شدند.

 
کلمات کلیدی : وزیر تعاون+علی ربیعی+اشتغال
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۱۱:۲۱:۱۰
کی باور میکند تا حالا چکار کرده است وعده های توخالی (4283043) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۲۰:۰۱:۱۰
قرار بود تو بیابانها هم پارکومتر نصب کنند و لی به جای آن پارکبان استخدام میکنند. (4284146) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۱۲:۲۸:۴۶
وزير كار چقدر پركار شده!!! اين همه وعده رو تا حالا كجا نگه داشته بود؟
راستى مگه معاون اول نفرمودند اقتصاد كشور ظرفيت اين مقدار اشتغال زايى رو نداره؟!!! لطفا آقاى وزير، معاون اول رو توجيه كنند و يا بالعكس. (4283219) (alef-11)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۱۳:۱۹:۰۲
ایشون وزیر دولتیه که جهانگیری معاون اولشه ! لااقل نگذاشت یک روز از حرف های چهانگیزی بگذره. (4283340) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۱۳:۵۹:۰۲
انتخابات چکار میکنه ، منم بلدم قول سر خرمن بدم کاری نداره (4283428) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۱:۴۴
شما که معتقدید این اقتصاد ظرفیت ایجاد بیش از 700،000 شغل در سال را ندارد. چطور می خواهید 900،000شغل ایجاد کنید؟ فقط اگر دیگران چنین ادعایی بکنند می شوند پوپولیست؟ (4283479) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۱۵:۱۴:۲۴
تو اين چها سال يادشون رفته بود شغل إيجاد كنن يا منظورشون همون شغل هاي هفته اي دو ساعته؟!! (4283620) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۱۶:۳۸:۰۱
شما همين كه جلوي بيكار شدن شاغلين را بگيريد شاهكاركرديد چون در اين چهارسال نشان داديد كه اين كاره نيستيدوبراي ايجاد شغل هيچ كاري تا كنون نكرديد (4283783) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۱۸:۰۶:۲۴
احسنت! (4283935) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۱۹:۲۶:۴۳
دوستان یکی کامنت بزاره که شاغل شده تا ماهم خوشحال بشیم توی این4سال (4284075) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۲۰:۰۴:۵۶
تو چهار سال 700 هزار تا تویک سال 900 هزار تا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اصلا هم شعار تبلیغاتی نیست!!!!!!!!!!!!!! (4284157) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۲۰:۰۶:۴۰
900 هزارتا شغل برای امسال میشه 75 هزار شغل در هر ماه

تا قبل از انتخابات هم دو ماه وقت داریم

یه لطفی کن برای اینکه صداقت و برادریت را ثابت کنی تو این دو ماه 150 هزار تا شغل را ایجاد کن تا مردم باور کنند (4284161) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.