توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485653
دعوت «لیبرمن» برای آشتی کامل با عربستان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۱
وزیر امنیت رژیم صهیونیستی به حل کامل اختلافات با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس فراخواند و در ادامه اتهاماتی علیه حزب‌الله مطرح کرد.

به گزارش فارس، «آویگدور لیبرمن» وزیر امنیت رژیم صهیونیستی در کنفرانس سالانه «هرتزلیا» ادعا کرد حزب‌الله از وضعیت سوریه استفاده می‌کند تا حضورش را در جنوب لبنان و در مرز با فلسطین اشغالی تقویت کند.

بر اساس گزارش وبگاه «المیادین»، لیبرمن در ادامه به یک تسویه (حل اختلافات) منطقه‌ای کامل با عربستان و کشورهای [حاشیه] خلیج  [فارس] فراخواند و افزود: حصول یک راه‌حل سیاسی با فلسطینی‌ها قبل از رسیدن به یک راه‌حل منطقه ، بی‌معنا خواهد بود. وزیر امنیت رژیم صهیونیستی سپس اعلام کرد: ما قصدی برای انجام جنگ نه در تابستان و نه در پاییز و نه در شمال و نه در جنوب نداریم و تلاش ما جلوگیری از بروز جنگ است.

لیبرمن تصریح کرد: نبودن قطعیت و پیروزی در جنگ، توسعه روابط با کشورهای عربی را حدود یک دهه عقب انداخت.

در جریان کنفرانس هرتزلیا، اسرائیل کاتص وزیر حمل و نقل، اطلاعات و انرژی اتمی اسرائیل هم از کشورهای عربی خواستار عادی‌سازی مناسبات و دعوت نخست‌وزیر اسرائیل به عربستان شد.

لیبرمن (چهارشنبه) دیروز نیز در گفت‌وگو با یک روزنامه صهیونیستی گفته بود این رژیم قصد آغاز جنگ دیگری علیه نوار غزه را ندارد.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل، عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.