نظر منتشر شده
۵۷۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 178654
نهضت مردمي تحريم تنقلات در نوروز امسال؛
نوروز 92 را بدون خريد و مصرف آجيل جشن بگيريم
بخش اقتصادی الف، 29 بهمن 91
بي كفايتي دولت و بي انصافي محتكران، دليل نمي شود تا مصرف كننده ايراني دست روي دست بگذارد و تجاوز به حقوقش را تماشا كند... با توجه به گراني شديد تنقلات مرسوم عيد، جمعي از هموطنان تصميم گرفته اند براي حفظ آبروي خانواده هاي كم درآمد و مبارزه موثر با محتكران، سال نو را بدون خريد و مصرف آجيل جشن بگيرند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۲۴
در روزهاي اخير، پيامكها و ميلهايي با مضمون دعوت از هموطنان براي حذف تنقلات از خريدها و ديدوبازديدهاي نوروزي منتشر شده است.
 
در اين پيامها، هدف از برپايي نهضت مردمي تحريم تنقلات در نوروز92، رعايت حال خانواده هايي است كه توان مالي لازم براي خريد تنقلات به شدت گران شده نوروزي را ندارند.
 
از منظر اقتصادي، «نهضت مردمي نخريدن و نخوردن تنقلات در نوروز92» با كشش قيمتي تقاضا تحليل مي شود. كشش قيمتي تقاضا يعني واكنش و حساسيت خريداران به تغيير قيمت يك كالا در بازار.
 
مطالعات و مشاهدات نشان مي دهد مردم ايران عموما نسبت به گران شدن كالاهاي نه چندان ضروري، واكنش چنداني نشان نمي دهند و نسبت به تغييرات قيمتها حساس نيستند و به اصطلاح اقتصادي، كشش قيمتي تقاضاي بسياري از كالاهاي غير ضروري در ايران پايين است.
 
لازم به يادآوريست برخي كالاها، ضروري محسوب مي شوند چرا كه مصرف كننده در هرصورت و هر قيمتي، ناچار به خريد آنهاست نظير دارو. اما بسياري از كالاها ضروري نيستند و مصرف نكردن آن، حيات انسان را به خطر نمي اندازد. مانند تنقلات.
 
در بسياري از كشورها، مردم عادت داده شده اند تا هنگام گران شدن يا ناياب شدن يك كالا، بطور خودجوش و دستجمعي خريد آن كالا را تحريم كنند. همين اواخر عرضه كنندگان مرغ در عربستان قيمت محصولشان را افزايش دادند و مردم عربستان با وجودي كه مرغ سهمي بزرگ در رژيم غذايي شان دارد، مدتي مرغ نخريدند و نهايتا عرضه كنندگان مرغ در عربستان كوتاه آمدند و قيمت را به حال قبل برگرداندند. در كشورهاي اروپايي نيز، چنين فرهنگ و رسمي برقرار است. البته آنجا به دليل وجود و كاركرد موثر قوانين ضدانحصار، توليدكنندگان جرات ندارند با هماهنگي همديگر، عرضه را محدود و زمينه را براي افزايش قيمت محصولشان فراهم كنند چرا كه قانون و حكومت، چنين كاري را مانند جنايت تلقي و با مرتكبين آن با شدت برخورد مي كنند.
 
در كشورما با وجودي كه قانون روشني براي مقابله با اخلالهاي عمدي انحصارگران در بازار وجود دارد (فصل نهم قانون اصل44)، اما اين احكام قانوني به درستي اجرا نمي شود و دولتمردان هم به هشدارها و تلاشهاي شوراي رقابت اعتنايي نمي كنند.
 
اخيرا با اجرا نشدن قانون ضدانحصار و سردرگمي تيم اقتصادي دولت، انحصارگران در بازار ايران بسيار جري شده و حداكثر سواستفاده را از موقعيتهاي انحصاري و بي تفاوتي حكومت بعمل آورده اند. در ماه هاي اخير، بازارهاي خوراك دام و خودرو شاهد تباني فاحش و علني عرضه كنندگان با هدف افزايش سودهاي انحصاري شان بوده است.
 
با سكوت تاييدآميز دولت در برابر اين تجاوز آشكار به حقوق عمومي، اخيرا عرضه كنندگان بزرگ تنقلات نيز راه تباني و احتكار پيش گرفته اند تا از اين آب گل آلود ماهي بگيرند.
 
هرچند دولت و بخش خصوصي در نوسانات اقتصادي اخير امتحان بسيار بدي پس داده اند، اما بي كفايتي دولت و بي انصافي بخش خصوصي دليل نمي شود تا مصرف كننده ايراني دست روي دست بگذارد و فقط تجاوز محتكران و انحصارگران به حقوقش را تماشا كند.
 
اين مورد احتكار تنقلات، فرصت مناسبي است براي قدرتنمايي مصرف كننده ايراني است تا با تحريم تنقلات در 40 روز پيش رو، هم با خانواده هاي كم درآمد همدردي كند و هم محتكرين بي انصاف را به شكل موثري تنبيه نمايد.
 
اگر بخش بزرگي از مردم ايران به اين نهضت بپيوندند، ارزش موجودي انبارهاي پسته و بادام و ديگر تنقلات احتكار شده براي شب عيد سقوط خواهد كرد و محتكرين ايراني حداقل براي يكبار -يا اولين بار- هم كه شده، توسط مصرف كنندگان به شكل موثري تنبيه خواهند شد.
 
جاي حركت جمعي براي حفاظت از منافع عمومي در فرهنگ عمومي و اقتصادي مردم ايران خالي است. خوشبختانه نهضت مردمي تحريم تنقلات در نوروز91 هم منافع شخصي و هم منافع عمومي مردم ايران را تضمين مي كند. موفقيت اين حركت، به حمايت رسانه ها، گروه هاي مرجع و شبكه هاي اجتماعي بستگي دارد. از همه هموطنان دعوت مي شود به اين حركت جمعي بپيوندند. بسم الله:
 
«با سلام، با توجه به گراني شديد تنقلات مرسوم عيد، جمعي از هموطنان تصميم گرفته اند براي حفظ آبروي خانواده هاي كم درآمد و مبارزه موثر با محتكران، سال نو را بدون خريد و مصرف آجيل جشن بگيرند. لطفا اگر شما هم موافقيد با ارسال اين پيام به ديگران، به اين حركت مردمي بپيونديد»
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۲۷:۰۰
این نهضت به سرپستی کی راه افتاده؟
جالبه این روزا هرکی هر کاری میکنه به اسم مردم تمومش میکنه! (1141874) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۵:۰۰
بسرپرستی اقای ضرغامی با یک نگاه دقیق بسریالهای تلویزیون متوجه صرفه جویی می شویذ (1142069) (alef-1)
 
علیرضا پژوه
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۵۷:۳۵
کاری به ضرغامی نداشته باشید ! ایشان از با بصیرت ها هستند ! مشکل از ما بی بصیرتهاست که نمی فهمیم !!
××××××××××××××××××××××××××××
اگرچه به تحریم آجیل پیوستم اما یادتان نرود منافع چه کسانی را به خطر می اندازید ؟! چون ممکن است جنبش تخریم آجیل شب عید به فتنه آجیل تغییر نام دهد !!
از ما گفتن بود بقیه اش با . . . . . (1143398) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۱۸:۲۷
واقعا گل گفتی... تازه اجازه مام دست بزرگتراس! (1143706) (alef-7)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۳۰:۵۰
اره ایشان خیلی با بصیرتن ...10دقیقه صدا وسیما رو نگاه می کنی احساس میکنی داری تو بهشت زندگی میکنی خودت خبر نداری...من موندم خدایی خودشون خسته نمیشن از این همه دروغ...به خدا یه روز جواب پس میدین.......... (1143897) (alef-7)
 
po
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۱:۰۹:۰۱
دوستان توجه داشته باشید که فایده اصلی بوجود امدن این نهضت پایین امدن قیمت نیست بلکه بوجود امدن یک همدلی و اتحاد بین مردم برای دستیابی به حقوق اصلی شان در اینده و ابراز اعتراض های اجتماعی و سیاسی در اینده هست. (1143965) (alef-7)
 
Canada
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۴۴:۱۳
جالبه به جای اینکه بگیم مسئولین متدین نهضت ارزانی راه می اندازند کاملا قبول کرده ایم که قرار نیست مسئولین کاری کنند، مردم باید کاری کنند. خب مردم عزیز موقع انتخابات حواستون را جمع کنید که مجبور نباشید چند سال بعد از انتخابات نتیجه انتخاب اشتباهتان را با نهضت های صرفه جویی و ... جمع و جور کنید. (1143495) (alef-7)
 
رهگذر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۵:۴۴
مهم نيست اين نهضت به سرپرستي كيه!!
ديپلماسي فعال يعني اين.
مگه مردم عربستان كه مرغ رو تحريم كردن يا مردم ايتاليا لبنيات رو ،اسم سرپرستش مهم بود؟!!!
مردمند كه كار اصلي رو انجام ميدن (1142073) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۲۷:۴۹
به جایی این مسخره بازی ها فکری به حال تحریم ها بکنید !! (1142887) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۵۴:۵۰
در عربستان فقط و فقط مرغ گران شد
ایران همه چیز گرونه
فرق ما با عربستان همینه
اگر یه کانال خصوصی داشتیم و به صراحت میگفتن مردم 2 ماه ماشین نخرید این دو فرقون ساز میرفتن پی کارشون یا همین آجیل (1143225) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۴۹:۰۱
اینجا ایرانه و ما دل دشمن و شاد نمیکنیم مگه یکم گرونی چیزیه !!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1143508) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۳۵:۴۰
يكم؟؟؟؟فك كنم تا چند وقت ديگه بايد كاسه چه كنم چه كنم دسمون بگيريم .يكم گروني براي شما چيزي نيست در صورتي كه خيليا هستن كه نون شبشونو بزور در ميارن خيليا هستن كه پولي ندارن بچشونو يك دكتر عمومي ببرن.يكم گروني چيزي نيست؟ (1143749) (alef-7)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۳۴:۲۹
اخه سال های پیش خیلی ارزون بود....کجای کارین خیلی از مردم سال هاست نمی تونن بخرن... (1143904) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۷:۱۵:۲۴
تونفست از جای گرو در میاد عزیزم قیمتها صد برابر شده تازه میگی یکم گرونی (1144154) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۷:۴۶:۵۲
یه کم یعنی چقدر؟؟؟؟؟؟ (1144187) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۲۲:۰۱
بگو مرگ بر آجیل ! (1143716) (alef-7)
 
کاوه اهنگر
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۷:۰۶
ب سرپرستیه مردمی ک کشورشونو دوست دارند ولی دارند از از این عشق وعلاقشون کم میشه الف جدیدا نظرات منو چاپ نمیکنیا حواسم بهت هست (1142121) (alef-13)
 
فرناز
Sweden
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۳۳:۲۷
من از سايت خوب الف مي پرسم كه اين تحريم كردن رو در مورد
خودروهاي داخلي هم قبول داره؟ يعني مثلا" از فردا هيچ كس
براي پرايد ثبت نام نكنه. (1142781) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۴۹:۱۶
فقط تظرات شما نیست. کلا اگه دقت کنین اغلب نظرات خبرهای مهم وسط صفحه از یه جایی به بعد اصلا تایید نمیشه و فقط صف نظرات منتظر طولانی تر میشه تا خبر به مرور زمان از صفحه اول کلا خارج بشه! الف هم مارو جیگر فرض کرده. خوب میتونه دیگه. سانسورچی ها کلا همه همینطورن و الف هم نمیتونه سانسورچی "اصیل" پیدا کنه و استخدامش کنه (1142925) (alef-13)
 
نکته سنج
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۴۰:۵۱
چه فرقی میکنه که به سرپرستی کی باشه، نفس عمل را دریابید. (1142135) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۰:۱۸
اگر این رفتار همه گیر بشه خیلی چیزها درست مبشه (1142199) (alef-13)
 
فاطمه
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۵۶:۲۱
بیایید به خاطر همدیگه این کار رو بکنیم.شاید نتیجه به ما بگه که باسایر گرانفروشی ها چه باید کرد؟ (1143525) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۲۵:۰۷
هرچند که شخصا به دلیل بی پولی به طوراتوماتیک نمی تونم آجیل بخرم اما با تحریم آن توسط مردم صد درصد موافقم . (1143723) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۴۰:۵۴
صد در صد باهاتون موافقم. (1143767) (alef-7)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۱:۴۸
من برای زنده نگه داشتن اداب وسنن ایرانی نوروز رو کامل اجرا میکنم ! اجیل هم میخرم. شمام اگه نگرانید به جای وام دادن به سلفی های مصر اجیل رو ارزون کنید لطفا ! (1142203) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۳:۴۰
عمرا اگر امثال تو بزارن ارزون بشه اجیل فروشی شما؟! (1142503) (alef-10)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۱۲:۵۷
خیلی ساده اید اگه فکر میکنید یک سایت اصولگرا نگران گرانی اجیل شده هم وطن (1142977) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۲۱:۰۰
بخر دوست عزیز بخر. آداب و رسوم نوروز برای گسترش عشق، محبت و شادی همه "انساه"هاست. اگر شما فکر می کنید که خوردن آجیل مهمتر از عشق و محبته، اشکالی نداره بخر... (1142606) (alef-10)
 
ایرانی
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۲۸:۱۹
در پاسخ به دوست عزیزی که نگران حفظ آداب و رسوم ایرانی مون بودند عرض می کنم که تمامی آداب و رسوم ملی ما بر پایه گسترش محبت، عشق، مهر و شادی مردم پاک نهاد این سرزمین بنا شده و از آنجائیکه بنی آدم اعضای یکدیگرند هیچ دلی در میان غصه انسانی دیگر شاد نمی شود. اگر روزگاری آجیل بعنوان یکی از بهانه های نشست های خویشی و دوستانه مجلس ها را گرم می کرد و دلها را به هم نزدیک می ساخت بی گمان امروز نخوردنش قلبهای ایرانیان را گرم تر و نزدیکتر خواهد کرد. و اولین قدم برای همصدایی، بی گمان همدلی است. همدلی با قلبهای گرم. (1142632) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۵۶:۲۶
بخر برادر
حتما خودت هم یه چیزی داری که به اون دلال پسته بی وجدان بفروشی و تلافی کنی
اما من می خوام از این حلقه که همه دستشون تو جیب بغلیه خارج باشم
پول مفت ندارم و بنابراین نمی خرم (1142709) (alef-13)
 
ع.ت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۱۵:۱۲
به سلامتی بچه مایه دارا که تورم رو سنتاشون تاثیر نمیذاره (1142750) (alef-10)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۱۵:۱۹
اتفاقا اصلا مایه دار نیستم عزیز جان ! ولی میفهمم منظور ازین تبلیغات فقط برای جمع و جور و کوچک کردن نوروز چیه ! (1142980) (alef-7)
 
فردغ
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۴۲:۰۰
من نه تنها اجیل نمی خرم بلکه اگر به دیدن امثال شما بیایم کلا اجیل نمی خورم تا متوجه یشوید تحریم یعنی چی؟ (1142803) (alef-13)
 
یک ایرانی
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۳۵:۳۰
آفرین بر این تدبیر ملی احسن بر این فکر چه آدم بافرهنگی بوده ارائه دهنده این تدبیر شما آقائی که میخواهی بخری برو بخر هر چند ظاهرا شما از قماش فروشنگان آجیل بای باشید اعلام میکنم ما بیست خانواده تصیمیم به نخریدن داریم (1142905) (alef-13)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۱۱:۳۴
حالا در جواب همه ی دوستان میگم این حرفا برای از پا انداختن سنن ایرانیه . من اجیل نمیخورم اصلا ولی به سهم خودم نمیزارم اعیاد عربی بیان جایگزین نوروز بشن (1142972) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۲۲:۵۵
lمن فکر میکنم خودت یکی از محتکرا باشی (1143003) (alef-7)
 
ص
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۵۸:۵۶
دوست دارم بخرم عزیزم، ولی نمیتونم


یاد قدیما بخیر که اگه کسی چیزی داشت به رخ نمیکشید..... (1143402) (alef-7)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۵۹:۱۵
شما یعنی دقیقا کی؟آخه محمد آقا اونی که داره وام میده،مشکلی برای آجیل خریدن نداره که؟اصلا چه کار داره که ما می تونیم یا نمی تونیم. (1143531) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۲۹:۱۵
آقا محمد ما ایرانیان به جز آداب وسنن آجیل خوری آداب وسنن دیگری هم داریم مثل : زیر بار منفعت طلبان نرفتن ! (1143735) (alef-7)
 
جوان
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۲۹:۵۹
دوست عزیزم، همه ما به کلیه آداب و سنن ایرانی که بدون استثنا همگی حاوی پیام های ژرف هستند پایبندیم، ولیکن شرایط ویژه ای است و باید درصدد آن باشیم تا با تحریم آنچه ابزار تعرض است ادبی به آداب ایرانی بیافزاییم.
درضمن:
"محمد" جان اگر واقعا قصد دارید آداب نوروزی رو بجا بیاورید، کاری ندارد یک دانه پسته هم برای ادای آن کافی است، نه؟ (1143896) (alef-7)
 
مریم
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۱:۳۱:۲۸
راست میگی خیلی ایرانی هستی بقیه اداب و رسوم ایرانی رو به جا بیار مثل دروغ تگفتن و کمک کردن.به هموطن. (1143994) (alef-7)
 
زی زی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۱۲:۵۵
به سرپرستی و مردی ملت ایران... (1142250) (alef-13)
 
محد علی
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۲۵:۲۶
کدوم مردی؟ کدوم مردم؟ حاجی تورم باعث توهمت شده...
اصلا تولیدات خودمونو نتونیم بخوریم؟؟؟؟؟ بابا یکم فکر کنین و عاقل باشین... (1143724) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۱۴:۰۲
چطوري ميشه دولـــــت رو تحريم كرد؟ (1142254) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۳۲:۲۸
این دولته که میتونه تحریم کنه مملکت مال اونهاست پول نفت دست اونهاست حالا که نیست بدبختیاش مال ماست (1142538) (alef-10)
 
فرهاد
Germany
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۱:۱۶:۰۸
مملکت "مال" اونا نیست، "دست" اوناست و این دو تا خیلی با هم فرق دارن. اگر هر ایرانی در هر جایی که کار می کنه یک چشم بینا و یک گوش شنوا و یک گزارشگر باشه، مطلبی مخفی نخواهد ماند. خطاها را آنقدر باید به ارگان های نظارتی ریز و درشت، اهم از حراست ها تا نیروهای انتظامی و دستگاه های فضایی گفت تا زبان آدم مو دربیاورد.
وضعیت مردم در مقابل این دولت درست مثل پدر و مادری است که کودکی را تربیت می کنند و آنقدر باید بد و خوب را به بچه بگویند تا بچه بفهمد که درست و نادرست چیستند و این که والدین از حق خود کوتاه نخواهند آمد. (1143974) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۱۸:۵۰
فعلا که دولت مارو تحریم کرده!
هم تحریم کرده هم محریم!
فک نکنین ما از جناح خارج تحریم هستیم بی کفیتی دولت مردان ما ما رو به این وضع انداخته! (1142865) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۳۱:۴۶
این سوال از یک ملت انقلاب کرده بعیده ! یعنی واقعا نمی دونی ؟ پس تاریخ انقلاب اسلامی سال 57 رو بخون !! (1143739) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۱۴:۰۵
کار درستیه
سزای گران فروش نخریدنه
خرید آجیل که وحی منزل نیست
نمی خریم
ما با تمام اقوام هماهنگ کردیم که آجیل نخریم (1142256) (alef-13)
 
پروشات
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۰۳:۵۹
دوست عزیز شما میگید سزای گران فروش. راستی مگه تو کشور هم گران فروش داریم؟؟؟؟
جواب : نداریم داداش !!!!! (1142723) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۴۶:۵۹
من نمیدونم یا مخاطبین الف وضعیتشون خیلی خوبه یا من خیلی بدبخت و بی پول هستم بابا من بخوام بخرم هم نمیتونم دیگه دلیلی به خود تحریمی نیست.

از کرامات شیخ ما چه عجب
مشت را وا کرد گفت یک وجب (1143053) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۳:۰۰
دوستان دقت می فرمایید که بخش اقتصادی الف زیرکانه بی کفایتی را منحصرا" به دولت اختصاص داده است ، شما متعجب نشده اید؟؟؟!!! (1142285) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۵۳:۵۰
اين بي كفايتي ثمره هر سه قوه است
اگر دولت بي كفايت است مجلس بي كفايت تر از دولت است كه با داشتن قدرت قانوني چرا هيچ عكس العملي نشون نميده . و اگر خلاف كار است قوه قضاييه چرا ساكت نشسته است .
كاملا مشخصه كه دولت بي كفايتي كمتري نسبت به ساير قوا دارد (1142932) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۵۸:۳۲
مردم ايران اگه اين همتو داشته باشند حساب كار دست مسئولين مياد . اما دريغ از يك جو همت . افرين بر مردم عربستان كه به انچه گفتند رسيدن . (1142941) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۵۹:۳۷
ايراني همت كن برا شكستن كمر گرانفروش و مسئولين بي تدبير (1142948) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۱۲:۰۱
چرا حواسمان است اما فعلا تحریم آجیل را در یاب. (1143280) (alef-7)
 
محید
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۹:۱۹
مسئولین محترم : ما آحیل را تحریم نمی کنیم بلکه این آحیل و گوشت و نخود و ... است که ما را تحریم کرده است . (1142305) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۲۵:۰۰
پسته 48000 تومن ! تن ماهی 5000 تومن ! دلار 4000 تومن ! مرغ 6000 تومن ! سکه 1.5 میلیون !

زنده باد بصیرت ! (1142880) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۰۰:۵۶
آفرین.خیلی دقیق بود (1143536) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۳۳:۱۶
درسته ! پس ما هم متقابلا آنها را تحریم می کنیم که حداقل دلمان نسوزد ! (1143744) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۳۰:۰۸
موضوع این هست در عربستان و کشورهای دیگر گروهی خارج از حکومت و مسئولان قیمتها را گران می کنند و مردم نمی خرند و قیمتها مجبور به کاهش می شود اما در ایران خود مسئولان قیمتها را با ایجاد دلال بازی مثل قیمت ارز و طلا و برنج و نان و م غ و گوشت و .... گران می کنند (1142308) (alef-13)
 
..
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۴۸:۴۵
حرف بی سند زدنم حال داره هااااا (1142924) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۳۹:۳۶
وبر عکس عربستان مردم ساعت ها در صف می ایستند ومی خرند و سودش را به جیب دولت می ریزند !!! بعد دولت می آید وکمی از قیمت کم می کند وجنس را در بازار می ریزد وکلی هم منت سر مردم می گذارد که ها ببینید ما چه دولت خوبی هستیم وچه قدر به فکر مردم !!! وجالبتر این که پولی که از قبل این سیاه بازار به جیب زده به اسم یارانه به خودمان می دهد !! البته نه همه را اندکی از آن را !!!! اونوقت بگید این دولت نا بلد وبی سیاسته !!! (1143761) (alef-7)
 
علیرضا
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۴۱:۵۵
جدا بیائید برای شروع آجیل نخریم و یک نهضت ضد گرانفروشی راه بیندازیم و برای یک بار هم که شده هماهنگی ملت ایران را به اثبات برسانیم . (1142356) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۳۴:۰۸
البته فقط شعار نباشه (1142657) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۱۳:۳۷
این ما هستیم که آن را به واقعیت تبدیل می کنیم و یا همان شعار می ماند. (1143284) (alef-7)
 
مختاری
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۳۱:۱۸
شب عید صف طولانی آجیل فروشی را ببین (1142896) (alef-13)
 
مهتاب
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۲۷:۰۷
ما هرچقدر هم که بگیم،بازم مردم ایران خرد و روحیه ی جمعی ندارن.قطعا اکثریت می خرن (1143017) (alef-7)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۵۱:۴۹
پس برای برپایی این نهضت نباید هیچی بخریم چون همه چی به خاطر این دولت بی کفایت و نماینده های بی کفایت تر گرون شده و از گشنگی خواهیم مرد ؟! (1143515) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۴۰:۴۴
نه از گشنگی نمی میریم تازه پس اندازهم کردیم . (1143766) (alef-7)
 
ابوذر
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۴:۵۷:۴۴
مشكل ما ايرانيها اينه كه حرفمون با عملمون يكي نيست.من قسم ميخورم كه در ايام عيد آجيل نخورم ولي نميتونم نخرم وقتي مهمون بياد خونم بهش چي بگم آخه؟فكر ميكني ميوه ارزونه؟؟؟موز كيلويي 6000 تومن! (1144099) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۴۳:۱۹
موافقم (1143774) (alef-7)
 
محسن
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۴۵:۳۵
معلومه شما هم از اون آجیل فروشای محتکری! وگرنه عموم مردم از گرونی بی حد و حساب آجیل(مخصوصا پسته) متضررند (1142366) (alef-13)
 
آرش
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۷:۱۴
اون آجیل فروش خرد و شاگردش چه گناهی کردند . دلالا می رن سراغ یه چیز دیگه . کاری نداره براشون که . (1142405) (alef-13)
 
irani
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۰۶:۳۹
گاهی اوقات باید تر و خشک باید بسوزن
اون آجیل فروش یک ماه ضرر میکنه اما اگر این اتفاق نیفته هم خودش و هم مردم ایران سالها ضرر خواهند کرد (1142844) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۲۲:۱۶
آجیل فروشی که ارزون میفروشه، فروش خودش رو داره (1142874) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۴۲:۰۰
آجیل فروش هم یاد می گیره جنس گرون نخره وپول تو جیب دلال نریزه . (1143771) (alef-7)
 
Germany
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۱:۱۸:۲۱
ولی بعدش آجیل ارزون میشه و مردم دوباره میخرن. اون آجیل فروش خرد و شاگردش هم دوباره کارشون رو میکنن. (1143976) (alef-7)
 
هانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۰۸:۳۲
این سوالات چیه می پرسید؟
خب خودت عقل داری دیگه. مقاله به این خوبی رو به جای اینکه تأیید کنی با سوالات الکی می کوبیش.
شما برو بخر.
اما این قانون رو فراموش نکن : نخریدن سزای گرانفروشان است. (1142435) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۱۸:۰۱
البته شايد براي برچيدن اين رسم باستاني دليل خوبي باشد!! (1142473) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۴۸:۱۱
نترس با یکبار نخریدن رسم باستانی ور نمی افته...
همونطور که با تحریم تنباکو سیگار کشیدن تموم نشد...
شما هم با استفاده از این حرفا نمیتونید در اراده مردم خلل ایجاد کنید...
ان شاءالله بحول قوه الهی اراده مردم را خواهید دید و یک نهضت تنباکوی دوم راه می افتد..
انشاءالله (1143203) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۵۱:۳۳
دوست عزیز به جاش چه مراسمی بگیرم پیشنهادت چیه میخوای یه بار دیگه والن تام بگیریم به جاش (1143513) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۴۴:۴۴
عید را میشه مثل خیلی مهمونیا با همون میوه وفوقش شیرینی طی کرد تازه اگه خانمای خونه دار یکی دو نمونه شیرینی ساده یاد بگیرن وخودشون بپزن که چه بهتر . (1143778) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۱۱:۰۷
کدام رسم باستانی میگه باید آجیل بخوری؟ (1143561) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۲۳:۳۶
کدام رسم باستانی میگه حتما باید آجیل بخورید؟ (1143580) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۳۱:۴۰
موافقم (1142534) (alef-10)
 
من
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۳۸:۳۱
ما پارسال عزا داشتيم
امسال هم داريم
برا سال بعد هم خدا كريمه
خدا هوامونو داره (1142559) (alef-10)
 
irani
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۰۹:۵۱
چون پارسال متحد نبودیم اجناس گرون شد خریدیم خوب معلومه دیگه وقتی میبینن صدامون در نمیاد که هیچ صورتمون رو جلو هم میبریم بتونن راحت سیلی بزنن گستاخ تر میشن چزای دیگه رو هم گرون میکنن (1142850) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۳۱:۰۸
انصاف چیز خوبیه شاید سال بعد نوبت خودت باشه و خدا به قوم و خویشت رحم کنه. (1142895) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۱۵:۲۷
شما اینقدر تو دموکراسی! بزرگ شدی که برای هر عملی دنبال دستور و دستور دهنده می گردی. مشارکت اجتماعی که دیگه سرپرست اوامر از بالا نمی خواد. در یک جامعه ی با فرهنگ بالا تک تک خودشون کار درست رو انجام می دن و این باعث ایجاد موج می شه. زیاد در بند اوامر نباش. حداقل همین یه دفعه رو.. (1142588) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۴۵:۴۴
به سرپرستی روحیه ی ضد ظلم و ضد فساد مردم مسلمان ایران....جیب تاجرها و مفسدها و و محتکر ها رو چرا باید مردم پر کنند؟؟ (1142686) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۴۶:۴۹
گرانی سرسام آور در همه ی کالاها و دیگر اقلام خوراکی و غذایی دیده میشود مگر فقط آجیل وتنقلات است که گران شده اند دولت و دیگر مسیولان که نه اراده ی سامان دادن به امور را دارند و نه نگران این وضعیت هستند شاید تصمیمات اینچنینی از طرف سازمانهای غیر دولتی کمی تاثیر داشته باشد باید فکر چاره ای اساسی برای این مشکلات بشود ما در ایران جامعه مدنی و سازمانهای غیر دولتی فعال اجتماعی نداریم اگر هم نهادهای کوچکی داشته باشیم نمیتوانند با مردم در ارتباط باشند به هر حال امیدوارم گرانی مهار شود با سپاس. (1142690) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۱۸:۰۵
امیدوار باش! خوبه. انسان به امید زنده س! امیدوار باش! مثلا کی بیاد جلوی گرانی رو بگیره؟ بهش فکر کردی؟ (1143120) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۵۳:۴۳
من کاری ندارم که به سرپرستی کی راه افتاده
فقط اینو میدونم که من کارمند بیشتر از این توان باج دادن به دلالها و واسطه گرها رو ندارم و از این وضع خسته شدم
یک بار که مردم ایران همت کردن یه کاری بکنن حتما منم کمک خواهم کرد (1142704) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۴۶:۲۶
به سرپرستی جیب های خالیمون !! (1143783) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۵۷:۳۰
دم شما گرم که ایم مطلبو گذاشتید احسنت بر شما (1142713) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۰۰:۴۱
من با سامانه پیام کوتاهم به هزار نفر فرستادم
این از سهم خودم...
و خودد عمل میکنم
حتی این نهضت باید برای خودرو نیز اتفاق بیفته (1142716) (alef-10)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۳۰:۱۹
کسی نمیخواد مخابرات رو تحریم کنه این همه پول مفت به جیب مخابرات سرزیر میشه باهاش میشه به اندازه یک دو روز اجیل خرید.مگر نمیبنید هزینه مخابرات چقدر زیاد شده؟خبرش تو همین سایت الف امده بود. (1143022) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۱۹:۲۵
داری دور باطل می زنی! زیاد هزینه نکن سر سالی کسری نیاری!!!! (1143123) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۴۳:۵۵
مخلص شما که هزینه 1000 پیامک و زحمتش را هم تحمل کردی. ای کاش بقیه مثل شما عمل کنیم. (1143194) (alef-7)
 
اسماعیل
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۴۱:۰۶
بی عقلی کردی برادر/// تا کی میخاین صورت مسئله رو پاک کنی؟ (1143768) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۲۰:۲۹
افرین به سامانه شما (1143874) (alef-7)
 
Bulgaria
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۰۸:۵۵
دولت خودش بزرگترین گرانفروشه یک نگاهی بهقیمت اتومبیلهای داخلی که هیچ ارزبری ندارند بیندازید تا موضوع دستگیرتان شود . ظرف چند روز اتومبیلهای تولید داخل را چند برا بر کرده اند (1142736) (alef-10)
 
omed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۰۷:۱۳
بابا چراباز سیاسیش میکنید.در اینکه دولت بی کفایته شکی نیست ولی وقتی مردم خودشون میتونن تآثیر گذار باشن چرا دست به کار نشن خداییش میشه با این اقدامات به میزان زیادی تورم رو کنترل کرد.پس بسم الله (1143836) (alef-7)
 
يه بنده خدا !
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۱۵:۵۰
با سلام .
دوست عزيز شما يحتمل از اونايي هستيد كه حتي به خودشونم شك دارن !

منطق موضوع اگه درسته شما هم ترويجش كن ، اگر غلطه با ادله ردش كن .

مشكل فرهنگي من ايراني ( خوانندگان محترم خودشون در مورد تسري من به درصدي از جامعه واقعي تصميم بگيرند ) اينستكه وقتي ميبينم يه جنسي رو احتكار كردن با چنان حرص و ولعي به دنبال تهيه‌اش مي‌روم كه بيا و ببين .

مثال ؟ مرغ ماه مبارك رمضان . ناياب شدن خودرو طي چند هفته ماضي و الي ماشاءالله ........................

اگر همين سياست فعال و كوچولوي نخريدن رو به اجرا بگداريم تصور مي‌كنيد قيمتها اصلاح نميشه ؟ به نظر حقير كه ميشه .

ولي در اين ايام موضوع فرق ميكنه . دولت محترم خدمتگزار رايحه بد بوي خدمت و عدالت در نهايت بي عرضگي قرار داره و آنقدر ارزش پول ملي در مقابل ارز خارجي افت كرده كه حتي اگر سوداگران محترم (جسارتاً) كود هم صادر كنن ارزآوري داره و چقدر هم شيرين داره!!!

لذا ميبينيم كه پسته رو به 50 هزار و 60 هزار و لابد تا شب عيد به .... پيدا ميكنه ! چرا ؟ چونكه سوداگر هموطن عزيز ما ميگه مگر مرض دارم پسته رو تو ايران 30 تومن بفروشم ، ميبرم خارج دلارش ميكنم ميارم دو سه برابر سود ميكنم .

و چنان ميشه كه دولت خدمتگزار عدالت محور رايحه بد بوي خدمت با كمال افتخار و در نهايت بي كفايتي اعلام ميكنه از شروع تحريمها ارزش صادرات غير نفتي سه برابر شده .

تو خود بخوان حديث مفصل از اين مجمل !

والعاقبه اللمتقين (1142861) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۲۱:۰۵
قطعا از تو فیسبوک ( که فیلتره و حضور درش احتمالا از کناهان کبیره است) راه افتاد.

و صد البته که از جنس تفکرات جنبش سبز است.

حالا چی میشه دم انتخابات منتشر کنی! (1142870) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۲۸:۳۰
من به عنوان يك هيات علمي سالهاست كه آجيل رو از عيد حذف كردم. ترجيخ مي دهم بجاش گلهاي زيباي بهاري بخرم. (1142890) (alef-13)
 
dovoud
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۴۲:۰۷
در آلمان یک روز شیر به اندازه 5 در صد گرون شد و مردم روز بعد شیر نخریدند و فروشندگان مجبور به عودت دادن شیر به کارخانه شدند و از روز بعد قیمت شیر برگشت به سر جای اولش و مسئولین دولتی هم در کانال zdf از مردم عذر خواهی کردند اما ما در کشورمان یک روز بیدار شدیم دیدم شیری که تا دیروز می گرفتیم 800 تومن یهو شده 1400 تومن بعد به جای اینکه نخریم برعکس چند تا چند تا خرید یم و فروشنده از کارخانه تقاضای شیر اضافی کرد و کارخانه دار دید وقتی گرونتره انگار فروشش بیشتر و سریعتره بعد روزهای بعد شیر شد 1600 و 1800 و 2000 و 2200 و ...... (1142915) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۵۶:۲۸
الف لطفا چاپ کن
اقا مگر ماه رمضان ماه نخوردن نیست پس چه جوری همه چیز گرون شده بود.مشکل جایی دیگه الکی خودمون رو گول نزنیم. (1143076) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۱۴:۲۳
و باز هم این صورت مسئله است که پاک می شود (1143110) (alef-7)
 
مجید
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۵۸:۱۵
یافتم یافتم یک پیشنهاد جالب ::: آجیل بخریم ولی نه مثل سالهای قبل بصورت کیلویی بلکه بصورت دانه ای و برای هرنفر یکعدد پسته با یکعدد باذام و تخمه را در نایلونی بگزاریم و از مهمانها و خودمان پذیرایی کنیم . آفرین بر خودم (1143237) (alef-7)
 
حسین
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۵۸:۱۸
حتما خیلی پولداری کمی هم به فکر بی پولها باش (1143238) (alef-7)
 
گچساران
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۲۸:۱۹
كاش ميشد روزي به استناد آراي مردم ، تمام تصميمات اقتصادي اين دولت را مانند : خريدارزوطلا ، خودرو ، مسكن ومعاملات مربوطه ، مايحتاج وارزاق عمومي مثل : برنج ، گوشت ومرغ و.... تحريم كرد تا مشخص شود پشت صحنه اين همه گراني خود دولت است نه كس ديگر (1143320) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۴۰:۵۰
به نظرم این نهضت خیلی مناسبتر از اینه که بخوان جلوی صادرات رو بگیرن، وقتی افزایش نرخ دلار و تورم رو در نظر بگیریم می بینیم به نسبت افزایش قیمت دلار، این قیمتها کاملا منطقیه، در واقع ارزش پول ما به یک سوم تا یک چهارم چند سال قبل رسیده، زمانی که بهترین پسته کیلویی 12 تا 14 هزار تومان بود.
بنا بر این هیچ ارتباطی به احتکار نداره، این شرایط ناپایدار اقتصادی هست که مردم رو وادار به احتکار میکنه،
ممنوع شدن صادرات ضررش به مراتب بدتره، از یک طرف بازار صادراتی که سالهای متمادی برای به دست آوردنش تلاش شده به یکباره تقدیم رقبا میشه، و از سوی دیگه کشاورز و تولید کننده نابود میشه، وقتی پول کشوری ارزان میشه بهترین زمان برای صادراته
من به سهم خودم دوس دارم آجیل نخورم اما صادرات ممنوع نشه تا کشاورزان و تولید کنندگان و بازار صادرات نابود نشه
و در ضمن بی کفایتی دولت و حامیانش رو در ایجاد ثبات در اقتصاد با این روش فریاد می زنم...... (1143487) (alef-7)
 
فرهاد
Germany
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۱:۲۴:۵۹
شکی نیست که به همت این دولت ناتوان، ارزش پول ملی نسبت به دلار پایین اومده. اما لطفا حساب کنید که ارزش پسته و تخمه به قیمت دلار چقدر ربط داره؟ آیا اگر قیمت دلار 4 برابر بشود، قیمت "همه" ی کالاها هم باید 4 برابر بشود؟ یعنی همه چیز ما 100% دلاری تهیه و تولید می شوند؟ فرش ما، زعفران ما، سنگ معدن ما، ووو؟ اگر کسی با این منطق موافق باشد، باید با 4 برابر شدن کرایه خانه و بنرین و گازوییل هم موافق باشد. (1143986) (alef-7)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۵۱:۵۵
بیایید یک بار هم که شده از بی تفاوتی بیرون بیاییم (یا علی) (1143661) (alef-7)
 
امید
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۲۲:۲۴
وقتی پای شعار دادن وسط باشه هممون ژست انسان دوستی می گیریم و می گیم به فکر هموطنان هستیم اما وقت عمل از مردم عربستان که مرغ رو تحریم کردند کم میاریم و هجوم می بریم به مرغ فروشیها و حاضریم همدیگه رو برای یک مرغ بیشتر خفه کنیم .
امیدوارم حداقل امسال در مورد آجیل این طور نکنیم . آجیل نخوردن کسی رو نمیکشه . اما محتکران را رو سیاه می کنه (1143717) (alef-7)
 
ايراني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۲۸:۱۴
به خدا اگر مردم هر چيزي را كه گران مي شود به جاي خريد بيشتر اصلا نخرند يا كم بخرند محتكران نمي توانند اين بازيها را سر مردم پياده كنند!
اين مشمول خودرو - طلا - ارز- مرغ و گوشت هم مي شود (1141881) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۱:۴۰
ای اقا !!! مطمئن باشید که مصرف اجیل امسال رکورد خواهد شکست !! . هرچه گرانتر شود مردم نسبت به خرید ان حریص تر میشوند . در ضمن ما نمیخواهیم به این نهضت بپیوندیم چون تنقلات فروش محله ما پش فردا به ما انگ فتنه گر و بی بصیرت خواهد چسباندید . (1142095) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۲۷:۳۲
آی گل گفتی (1143592) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۲:۴۲
تحريم مي شيم مردم تحمل كنند،گرون ميشه مردم نخرند،بي تدبيري انجام ميشه مردم ندانند، تيم ملي صعود رو ميزاره برا لحظه آخر مردم شعار ندند و استاديوم رو پر كنند، فلان مسئول تخلف مي كنه براي آرامش ،مردم بي خيال شوند، از دين و انقلاب مردم سوء استفاده مي شه بعد مردم 22 بهمن راه پيمايي كنند و راي بدهند...
اصلا مگه اين مملكت مسئول مي خواد همه كار رو كه مردم بايد بكنند!!!!
الف كه چاپ نمي كنه پس مردم چاپ كنند! (1142099) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۳۳:۲۵
اونی که منفی داده خدایی چی فکر کرده؟ (1143339) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۳۶:۲۶
بخاطر خریدن یا نخریدن یک آجیل ما هنوز با همدیگه تفاهم نداریم چه برسه به کارهای بزرگتر که نیاز به خرد جمعی داره... مشت نمونه خرواره... (1143346) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۵۴:۵۲
قربون اون انگشتت که این حرفها رو تایپ کرد (1143667) (alef-7)
 
حسن
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۰۳:۲۱
دلم می خواست میشد 1000 تا مثبت بدم به این نظر (1143682) (alef-7)
 
حسين
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۷:۳۷
به خدا سوگند مسئولين بي لياقت و بي كفايت ما اگه ذره اي ايمان و شرف و مردانگي داشتن به جهت عدم لياقتشون و سوء مديريت شون بايد يا استعفا ميدادن يا ميذاشتن مي رفتن به خدا اون مسئول ژاپني كه بودايي هم هست شرف داره به مسئوليني كه فقط ادعاي دينداري دارن چون اون اگه يك خطا انجام بده اگه هاراگيري نكنه جلو مردم تا كمر خم ميشه عذرخواهي ميكنه و بعدم استعفا ميده اما متاسفانه مسئولين خدا ترس و با ايمان ما عجيب شيفته ي قدرت و ثروت شدن...
مهدي جان ظهور كن كه به اسم اسلام بزرگترين خيانت هارو دارن به اسلام و مردم ميكنن
اللهم عجل لوليك الفرج (1142125) (alef-13)
 
Norway
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۴:۴۲
اونها كه شيفتگان وتشنگان قدرت !ببخشيد خدمت كه نيستند (1142507) (alef-10)
 
سعيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۸:۴۲
مرغ و گوشت نخوريم، پس چي بخوريم؟! مطمئن باشيد كه دولتي‌ها خوشحال هم ميشند كه شماها هيچي نخوريد و درويش مسلك زندگي كنيد و بچه هاتون سوء تغذيه بگيرند، بعد اونها و اطرافيانشون راحت‌تر بخورند! تقاضا كمتر باشه خيالشون راحت ميشه كه نيازي هم به تامين كالاهاي مردم وجود نداره. آخه اينم شد راه كار؟! (1142131) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۲۰:۲۴
دوست عزیز به نفس عمل توجه داشته باشید. همبستگی ملی. در ضمن مرغ و گوشت بخرید تا بچه هاتون که خدا حفظ شان کند دچار سوء تغذیه نشوند. لطفا یه امسال را آجیل نخرید. متشکرم. (1143295) (alef-7)
 
دوستدار ایران
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۰۹:۲۹
آقای عقل کل اگر مطلب را درست خونده باشی گفته که آجیل و تنقلات نخریدنه گوشت و مرغ از نخوردن تنقلات هم هیچ کس سو تغذیه نگرفته. شما در این شرایط پیشنهاد بهتری داری؟ (1143423) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۵۶:۲۱
پس با وضع فعلي بازار نبايد هيچي بخريم حتي پنير واي بر مردم واين مسئولان بي كفايت (1142183) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۲:۳۱
عید بی آجیل ؟ سالی یکبار عیده اونم بی اجیل ؟ اصلا حرفشو نزن . من 3 برابر پول میدم تا بی اجیل نمونم . در ضمن همه چی گرون شده چرا اجیل گرون نشه ؟ اگه زورتون میرسه بروید یقه پراید فروش ( سفیر مرگ ) رو بگیرید که داره برای یه پراید 19 میلیون میگیره . اجیل فروش بیچاره سالی یکبار اونم عید به عید بازارش داغ میشه پس باید نهایت استفاده رو از اون بکنه . (1142210) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۳۷:۳۰
معلومه از اون اجیل فروشای بیستیا !تو کل سال ملیاردی در میارید یه ماه درامد نداشته نباشی هیچیت نمیشه (1142554) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۰۱:۰۸
آره عید با همدلی بی آجیل! خیلی لذت بخشه تا دلال ها بفهمند که این مردم گوسفند نیستند که مقابل گرگ متفرق بشن تا همنوعشون دریده بشه (1142717) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۵۱:۴۹
اصلا هم تابلو نیست که شما دلال اجیل هستی.
خیالت راحت.!!!!!
مدیونی اگه یک درصد فکر کنی لو رفتی...! (1143212) (alef-7)
 
حسن
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۱۲:۱۶
واقعا تا امثال شما با این طرز تفکر وجود دارند این مملکت بهشت محتکران و گران فروشان هست. (1143428) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۱۱:۵۶
دلیل گرانی احتکار نیست. بلکه صادرات و قاچاق کالا برای بدست آوردن دلار است.


کمبود ارز و گران شدن و نیز تحریمهای نفتی باعث اجبار دولت برای صادر کردن شیر مرغ تا جان آدمیزاد و نیز قاچاق کالا به خارج شده است.


وقتی جنس کم است، نخریدن آن هیچ کمکی به بهبود بازار نمی کند.


تنها راه حل این است که دولت کمی صادرات را کاهش دهد. (1142246) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۶:۴۴
اقا دست روی طلا و دلار نزار لطفا که سرمایه اکثریت مردم ما الان شده طلا و دلار های ذخیره شده!!!

راستی اگه این ایده به صلاح کشور من هم هستم
فقط با توجه به قیمتی که الان خارجی ها حاضرن برای آجیل ما بپردازند احتمالا این شکلی که ما فقط نخریم خب هر چی تولید شده میره برای صادرات
این کار فقط با جلوگیری از قاچاق به خراج امکان پذیره چون صادراتش رو هم ممنوع کردند (1142293) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۲۶:۰۹
دوست عزیز اسمش با خودشه جنس صادراتی و هر جنسی رو نمیشه صادر کرد و اونور خریدار نداره (1143012) (alef-7)
 
فضول
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۰۵:۱۹
کاربران عزیز توجه کنند که ممکنه با صادرات پسته، این اتحاد را ظاهراً به شکست بکشانند ولی هشدار کوبنده ای به مسببان گرانی خواهد بود. (1143260) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۹:۱۶
البته اين روش تحريم كالايي از جانب خريداران
در بازارهاي آزاد كه براي همه كالاها عرضه مناسب و تقاضاي مناسب وجود دارد
جوابگو است
علت گراني آجيل و طلا و لوازم خانگي و ارز و... برمي گردد به كاهش ارزش ريال در برابر ساير ارزها و كمبود آنها
اما بي مديريتي مسئولين نيز به اين امر دامن زده است

دولت به صورت موقتي ميوه را ارزان ميكند و يا مرغ و آجيل را
اما آخرش چي؟ هركدام را براي مدت محدودي پايين نگاه ميدارد و بعد جهش بيشتري ميكند و در همان سطح بالا تثبيت ميشود

آيا مردم ميتوانند با اين روش همه چيز رو تحريم كنند و نخرند
بعد از آجيل نوبت چيست؟ (1142304) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۳۸:۰۴
آخرش مشخصه! وزیر اقتصاد به صورت رسمی حدود 45 روز پیش اعلام کرد که دولت 50 میلیارد دلار کسری آورده! ببین انتهای نیمه اول سال آینده با چه وضعی رو به رو می شیم! از همین الآن برای بدتر از اینها آماده بشین! تو این اوضاع هر مساله جدیدی در قالب بازی های اجتماعی ممکن هست! (1143175) (alef-7)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۳۷:۴۸
اگر دولت بخواهد بنزين و آب و برق را گران بكنه چي؟
اگر بخواهيم آنها را تحريم بكنيم كي بيشتر خوشحال ميشه؟
دولت يا مردم پياده!!!!!!!؟ (1142339) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۳۸:۰۰
مگه برخورد و جلوگيري از سوء استفاده محتكران به قول جنابعالي وظيفه مردم است. دولت چه كاره است اين وسط؟ (1142341) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۳۹:۳۵
دولت ناظر است و مردم عامل این موضوع را یادت نرود! (1143184) (alef-7)
 
یکنفر از مردم
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۰۷:۱۹
با کمال تاسف، دولت یکی از گرانفروشان اصلی است! (1143266) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۲۸:۱۵
دولت کاری نمی کند درست. ما هم تماشا کنیم یعنی همین کاری که تا حالا کرده ایم. البته علاوه بر تماشا بعضی وقت ها نق هم زده ایم. آیا پیشنهاد شما اینست که به تماشا و نق زدن ادامه دهیم؟ ما می گوییم نه بیایید دیگر تماشاچی نباشیم. ما تحریم آجیل را پیشنهاد کرده ایم. شما راهکار دیگری دارید؟ سرا پا گوش هستیم. (1143319) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۵۸:۳۴
دولت خود راس محتکران است ! (1143819) (alef-7)
 
زينيش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۴۱:۵۴
برادران اگر ما پسته و... نخريم به خارج صادر ميشود و ميكنند!!!!! سهم كسي راكه قهر ميكند مگر به كس ديگري نمدهند؟؟ آنوقت چه كنيم؟ (1142355) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۵۴:۰۲
واقعا که...!
فقط میگم متاسفم....
ما با کیا شدیم 75 میلیون..... (1143220) (alef-7)
 
واقع بین
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۴۶:۱۸
ابتدا باید ریشه گرانی را پیدا کرد .مگر با نخریدن طلا قیمت ان به قیمت اهن می رسد اقتصاد علم است نه احساس و توهم (1142368) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۱۴:۱۱
ریشه گرانی ها تخاصم با دنیاست و راه عاقلانه علاج آن هم عبارت است از پرهیز حداکثری از تخاصم با جهان و جلوگیری از تبدیل شدن موضوعات خنثی به مسائل حیثیتی و ناموسی و در نهایت هزینه دادن برای انها (1142458) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۳۳:۰۳
اتفاقا مشکل کشور ما علم اقتصاد نیست. مشکل ما همان توهم مسئولین است. این توهم که خود عقل کل هستند و احتیاجی به علم اقتصاد و مشاوره با اقتصاد دان ندارند. این توهم را هم ما در آنها ایجاد کرده ایم. (1143337) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۴۷:۱۰
ایرانی عزیز بازگشت به عصر حجر راه درست نیست شما به اخرین حلقه زنجیر نگاه نکنید ببینید سر زنجیر دست کیه به نظر من با تحریم خرید اجیل نوروز اولا" مراسم چند هزار ساله ایرانیان رو داریم سال به سال کم ارزش تر میکنیم معلوم نیست سال دیگه چی رو باید تحریم کنیم ما که هرروزمون نوروز نیست ثانیا" با کاهش تقاضا قیمت ها اندکی کاهش پیدا میکنه بعدش یک دنیا سرمون منت میزارن که قیمت رو کاهش دادیم (1142374) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۳۸:۵۳
به نظر من مهم ترین میراث همبستگی ملی است که باید زنده نگه داشته شود. با همبستگی ملی هر روزمان نوروز خواهد شد. (1143349) (alef-7)
 
احسان
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۵۷:۳۳
صد در صد موافقم (1143815) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۰۲:۱۶
چنان قحط سالی شد اندر دمشق که یاران فراموش کردند عشق وقتی جیبم خالیه اجرای سنتم کجا بود ! (1143831) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۱:۴۲:۱۴
در تاریه ندیدم اجیل خوردن جز رسومات چند هزار ساله باشته منبغ ذکر کنید لطفا (1144003) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۱:۴۲
صرف نخریدن نیست. حتی اگر بتوانیم که نخوریم اثری بیشتر خواهد داشت. چرا که با خوردن تنقلات در جاهای دیگر باز هم تقاضا را افزایش داده ایم (1142392) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۴۱:۲۵
گور پدر عرضه و تقاضا. ما می خواهیم نشان بدهیم که زنده ایم و به اتفاقا پیرامون مان حساس هستیم و واکنش نشان می دهیم. (1143354) (alef-7)
 
رامین
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۱۵:۵۰
من چند بار اجناس گران شد پدر مادرمو نزاشتم برن خرید کنند بعد یک ماه رفتن 2 برابر قیمت خریدن و هیچ وقت هم ارزون نشده
مردم کشور ما هم قدیم اینطوری بودن چیزی گرون میشد نمی خریدن ولی امروزا دیگه میدونن نخرن هفته بعد 2 برابر قیمت میخرن همین پراید 9 میلیون بود اول شد 12 میلیون اونایی که اون موقع نخریدن امروز میره 20 میلیون میده

ولی تحریم آجیل عید کاری بسیار عالی است هم به عنوان اعتراض به این چند ماه اخیر و هم به عنوان مقابله با سوء استفاده کننده بیایین همت کنیم و امسال نخریم.
همه میدونن اگه بخواهیم بخریم کیلو 100 هزار تومان هم باشد میتونیم بخریم (1142466) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۵۱:۱۲
بله چي ميشه اگ آجيل نخريد؟يك بارم كه شده دادبزنيد فرياد بزنيد تا صدامون ب گوش مسولين و بقيه برسه. (1143794) (alef-7)
 
آزاد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۳۰:۵۵
عمرأ
اينجا ايرانه هرچي گرون تر بشه مردم بيشتر مي خرن .مثل خودرو. (1141889) (alef-1)
 
رهگذر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۷:۱۸
وظيفه من و شماست كه از خودمون شروع كنيم!! (1142079) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۴۳:۰۵
چیو شروع کنیم؟
بیش تر توضیح بده! عمق نادانی ما را کمی روشن کن! (1143192) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۵:۵۳
لطفا شما فرهنگ سازی کنید . همین یک قلم را عاجرانه اجرا کنید (1142512) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۰۲:۵۸
آقا ما چی کار کنیم که یه دهه شصتیه بدبختیم حالا که به سن ماشین سواری رسیدیم انقد گرون شده . نخریم؟سرویس سر کارمونم که برداشتن مترو ام که آدم کتاب میشه 2 ساعت تو راه . کرایه ماشنم که روزی 5 تومن میشه چی کار کنیم آخه (1142570) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۴۲:۲۹
فعلا دوست عزیز آجیل نخرید. (1143358) (alef-7)
 
زمزم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۳۱:۵۹
ايضا همچنين تحريمي براي خريد گوشت مرغ و گوشت قرمز ، لباس براي خود و خانواده ، لبنيات و برنج و روغن و حبوبات و نون و سوار تاكسي و اتوبوس شدن و ...
كلا پيشنهاد خوبيه ! همه چيزو تحريم كنيم. (1141890) (alef-1)
 
رهگذر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۹:۰۰
بلاخره بايد از يه جايي و از يه چيزي شروع كنيم (1142087) (alef-13)
 
ولائی
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۴:۴۷
اگه منطقی بهش فکر کنی پیشنهاد خوبیه.
شهر شما نون هم گرون شده؟ (1142108) (alef-13)
 
سعيد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۵:۴۲
دقت بفرماييد : كالاي لوكس و غير ضروري نه مايحتاج اوليه مانند گوشت و لباس و .... (1142225) (alef-13)
 
ali
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۶:۵۲
همیشه باید از یه جا شروع کرد.تحریم اجیل عید فرصت خوبیه واسه شروع این

کار.واسه تمرین اتحاد بین مردم.به نظرم اگه همه همکاری کنن فرصت واسه

تغیرات بیشتری در اینده ایجاد میشه!حتی ..... (1142404) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۴۵:۲۲
امروز رفتم بازار می گم کفش چند می گه از 60 شروع می شه! می گه اگه این دفعه جنس بیارم زیر 90 نمیشه بدم! کیف نمی کنی؟
هر کسب و کاری یه دولت مستقل شده!!!! (1143197) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۰۴:۴۶
چرا که نه ! (1143833) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۳۴:۰۶
دلیل خیلی از گرونی های اخیر صادرات و حتی قاچاق بیش از حد محصولات و تولیدات داخلی است.


آقایان مسئولین! صادرات به چه قیمتی؟ آیا این افتخار است که مردم از کمبود کالا و در نتیجه قیمتهای بالای آنها در رنج باشند و آنوقت شما هر روز آمار دهید که میزان صادرات و دلار های حاصله نسبت به سال گذشته فلان در صد زیاد شده است؟

گور بابای صادرات به فکر نیازهای مردم خودمان باشید! (1141901) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۶:۴۰
کشوری که تولید 150000 تن پسته در سال دارد و مصرف 15000 تن در سال ایا صادرات باعث گرانی می شود؟
ایا تمام نظرات شما اینگونه هست؟
تورم 100 درصدی در تمامی کالاها را ندیده اید؟
عزیز من اینو تورم است که کمر شکن شده (1142077) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۰۲:۱۳
اگر واقعا ضروري نيست بايد به توليد كننده اجازه بدهيم كالاي خودش رو صادر كنه. مردم هم ميتونن اجيل مصرف نكنند در عوض توليد كننده وقتي ميبينه سود زيادي براش داره توليد را زياد ميكنه و از اون طرف اشتغال ايجاد ميشه و چندتا جوون كه به نون شب محتاجند ميرند سركار.
مردم را با توليد كننده و صادركننده ها بد نكنيد در حالي كه واردكننده با استفاده از رانت و رشوه يك شبه پول هاي ميلياردي به جيب ميزنند. (1142420) (alef-13)
 
داود
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۳۲:۵۰
واقعا فکر میکنید پسته ای که صادرات میشه مثل همینه که به من و شما میدن؟ نه عزیزان پسته ای که بازار داخل عرضه میشه فقط مخصوص ملت شریف ایرانه باید برین خارج از کشور تا ببینین پسته واقعی چه جوریه (1142539) (alef-13)
 
امیر
France
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۳۴:۰۷
من برای همه دوستانم ایمیل زدم و این مطلب را گقتم. چند وقت پیش در انگلستان مردم برای مبارزه با گران شدن گوشت همین کار را کردند و موفق هم شدند. دوستان لطفا شما هم به این تصمیم بپیوندید. (1141902) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۳:۴۶
اونجا هم بي كفايتي مديران باعث گراني گوشت شد!!!!
توكلي اونها چي ميگه؟ (1142061) (alef-1)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۳:۲۲
اینجا به جرم اخلال و به هم زدن وحدت بازداشت میشیم ولی ! (1142215) (alef-13)
 
شهریار
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۱۱:۴۰
آقاجان چرا متوجه نیستین اونجا ها سالی ماهی یه چیز غیرمعقول گران میشه مردم تحریم میکنن اینجا خر روز همه چی گرون میشه یه مرتبه زندگی رو تحریم کنیم بهتر نیست؟ (1142244) (alef-13)
 
مازندراني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۳۶:۵۲
اين بهترين پيشنهاد است .نه تنها در نخريدن تنقلات بلكه هر آنچه كه نخريدن ونخوردن آنها ضرري را نميرساند بهتر است از سبد خانواده حذف كنيم .بياييم از پز دادن ها وچشم هم چشميها كه عامل بسياري از ناهنجاريهاي اقتصادي در فرهنگ ماست را فراموش كنيم .آيا تبريك عيد با يك تفن وصحبت خانوادگي بهتراست يا مثل يك قوم به خانه اين فاميل وآن فاميل هجوم بياريم وهم طرف را نقره داغ كنيم وهم ترس از پاسخ دادن به ميهمانيها ما را به چه كنم چه كنم وادارد.صله رحم وتبريك را ميتوان با يك پيامك وتلفن نيز ادا نمود. (1141914) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۵۰:۲۶
ديد و بازديد در تمام زمانها لازم و ضرورى است
اما در نهايت سادگى و بدون فشار به خود براى تهيه ميوه و شيرينى

فشار را در برخورد با رانت خوران و ناقضين حقوق مردم بكار ببريم (1142168) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۵۵:۱۱
دولت فخميه هم همين را ميخواهد (1142707) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۳۱:۲۷
ما مدتهاست اين برنامه را بين دوستان اجرا مي كنيم اسمش رو هم گذاشتيم تي پارتي! يعني فقط چايي مي ديم. (1142898) (alef-13)
 
1201
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۳۷:۲۳
پيشنهاد خوبيه بهتره هر چي گرون تحريمش كنيم تا با امريكا هم مقابله به مثلكرده باشيم اين به اون در!
اب و نون و برق و گاز و ........همه تحريم. (1141916) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۳۸:۰۲
چه اشکال داره اونا که دارن بخرن نوش جونشون
اونا هم که ندارن مثل قبل
مگه فکر مي کنين اونوقت که پسته دوهزارتومان بود همه مي خوردن (1141919) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۴۸:۵۲
اشکالش اینه که آن وقت ما 75 میلیون تا، یک نفر هستیم و نه یک ملت 75 میلیونی. (1143379) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۳۹:۰۸
مسخرس
خوب همه جنسا گرون شده
هر کي مي تونه بخره
بقيه هم خوب وقتي نمي تونن نمي خرن ديگه (1141923) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۴:۳۵
واقعا من شیفتهٔ تفکر شما شدم. بابا عرب‌ها هم حتا فهمیدن که اگه متّحد باشن هر روز یه پاپتی جدید نمیاد گوششونو ببره. ما هنوز نفهمیدیم؟ باید سر تک تکمون بیاد تا خطر را حس کنیم؟؟؟؟ آخه تا کی‌ از باهم بودن میترسیم؟ این یک حرکت اجتماعی با بصیرته. (1142106) (alef-13)
 
سلام
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۰۳:۰۹
من خودم مصرف کننده ام.
یه سوال : فردی که دریکسال درآمد محدود داره چون قدرت خرید پایین و تورم بالاست .چطوری از پس اجاره مغازه و مسکن و.... بر بیاد؟ تحریم کالا درسته ولی در جاییکه محتکرین بدون واسطه قدرت مسئولین دست به این کار میزنند.نه تو ایران که ارزش پول میاد پایین و خیلی چیزهای دیگر که میدونید.
مشکل ضعف همه مسئولین در اداره کشور هستش.نه فقط افراد جامعه که در مشاغل مختلف هستند و با مشکلات متفاوت و در کلان مشکلات مشترک. (1142836) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۴۷:۵۴
داری با این نوع حرف زدن به ما توهین میکنی!
الف نشستی نگاه می کنی؟ یه کاری بکن!!! (1143201) (alef-7)
 
جمشید
Kuwait
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۴۲:۳۲
شما هم دل خوش دارید
اینها رااضافه کنید

1 عید بگیرد بدون لباس
2 عید بگیرید بدون گوشت
3 عید بگیرد بدون صلحه رحم
4 عید بگیرید بدون پول
5 سفر هم نروید

من تصمیم گرفتم که پیراهن کفش وکت شلوار سال گذشه رابپوشم چون پول ندارم البته چن کیلو میوه رامی توان تهیه کرد (1141929) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۰:۳۰
اگ ردولت خدمتگزاربرای جبران کسری بودجه میوه های داخل انبارهایش راگران نکند (1142091) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۱۴:۴۹
که می کند ! کاش همین میوه های شب عید دولتی را هم تحریم کنیم تا همه بگندد و یاد بگیرد به شعور مردم توهین نکند ! (1143851) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۶:۲۹
خیلی پولداری
بچه پولدار
خیلی ها همین چند کیلو میوه را هم نمیتوانند بخرند
الان خیلی وقته خیلی ها دیگه میوه و تنقلات و لباس شب عید و خیلی چیزهای دیگشون شده براشون آرزو (1142228) (alef-13)
 
اسد
United States
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۱۵:۵۷
حال شما خرابه پائین شهری!!
ما ک به همت دولت عدالت !! شدیم بالا شهری!!!!!!
بس چطور شد همه تا 3 ماه پیش میگفتن تحریما اثر نکرده و حال مردم خوبه و تورم نیست و ...؟؟؟؟؟؟؟
اگه راجب گرونی حرف میزدی ، محارب و مفسد فی الارض بودی...
عزیز من این افکار و این جور تصمیمها((تحریم آجیل))) خیلی سطحی اند ...
ب فکر خرید باشین و دل خودتونو با این استدلالهای سست خوش نکنین و در حق خانوادتون هم ظلم نکنین.... (1143856) (alef-7)
 
محسن
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۴۹:۰۶
من همین امروز رفتم کفش گرفتم با قیمتی ارزون تر از پارسال و کیفیتی معادل همون
هنوز هم فروشنده های با انصاف پیدا میشن (1142385) (alef-13)
 
نگار
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۲۴:۴۸
حتما از کفش فروشی سر کوچه ی احمدی نژاد خریدی!! (1142622) (alef-10)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۳۷:۳۰
احتمالا حول و حوش نارمک باید باشی. متاسفانه دوره به ما ! (1142673) (alef-10)
 
تیام
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۴۶:۵۸
واقعاً از کجا آدرسشو به ما هم بده لطفاً (1142691) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۵۰:۵۷
نگفتی کجای دنیا زندگی می کنی!
به یه آقایی گفتن گوجه تو بازار 2000 تومن شده کاری نمی کنید؟
آقاهه گفت بیایید از سر کوچه ما بخرید 200 تومن!
نکنه شما هم سر کوچه آقاهه زندگی می کنی؟ هان؟ (1143210) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۳۴:۲۰
مبارکه جناب مکسی میلیانوس (1143613) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۱:۴۷:۲۷
فک کنم پات تک سایز بوده همون پارسالیو بهت داده.منتها قیمت تخفیفشو کشیده روش همون قیمت پارسال داده. (1144006) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۷:۵۰
جمشید جون بچه ای؟ بچه ها از لباس نو ذوق میکنن (1142522) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۰۹:۲۹
اشتباهی مثبت دادم! با جمشید موافقم 100% (1142739) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۱۱:۲۷
منظورت محسن بود دیگه؟ چرا نوشتی جمشید؟ نفهمیدم باید مثبت بدم یا منفی (1142743) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۰۲:۵۱
ببخشيد منم اشتباهي مثبت دادم حق با جمشيده آقاي خوش شانس (1143681) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۴۲:۵۲
تمامی مردم ایران به گوش:
تحریم کنید تنقلات را و خرید نکنید.
ولی اگر این اتفاق بیفتد اتحاد این مردم را می رساند((بعد از چندین سال)).
امیدوارم مردم عمل کنید.
به امید خدا (1141931) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۴۴:۲۹
بنده حقیر از چند هفته قبل چنین تفکراتی به ذهنم بروز کرد انشاءالله نسبت به تحریم ان(نخریدن) اقدام خواهم نمود .تا کالای مربوطه که توسط محتکران در انبارها ذخیره شده تا شب عید با نرخ تجمی ارائه گردد.ین برنامه محتکرین روسیاه گردد. (1141934) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۳۲:۳۹
اصلا من بازاريها رو تحريم كردم فقط از زنجيره ايها ميخرم. (1142900) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۴۷:۴۶
بسيار عالی لطفا همه همکاری کنند . شاید این آغاز راهی باشد که ما مصرف کنندگان واقعی تصمیم گیران واقعی قیمت و کیفیت باشیم . (1141943) (alef-1)
 
حسن
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۴۸:۵۵
درودبرشرفتان این یکی ازارزشمندترین کاریست که تابه الان انجام دادید ابروی خیلی ازمردم نجیب ایران درحال رفتن بودلطفابه صداوسیمانیزفشاربیاوریدوهمچنین دیگرسایتها ورسانه هاتابه این نهضت مقدس بپیوندنداینارزوی قلبی همه ایرانیان است (1141950) (alef-1)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۳۸:۱۷
اصلن نگذارید صدا و سیما دخالت کنه چون هرچی تو اون سیمای غیر مردمی تبلیغ بشه نتیجه عکس داره. همین رسانه های غیر دولتی لازم و کافیه (1142676) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۲۳:۱۲
پای صدا سیمارو وسط نکشید که در راس دشمنان مردم است ! یک نگاه به سریالها وبرنامه های آشپزی و غیره بیندازید طوری نشان میدهد گویی همه مردم سطح زندگیشان صدا سیما گونه است !! (1143883) (alef-7)
 
Bank,Exchange,Insurance
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۴۹:۱۶
موافقم من آجیل نمی خرم (1141953) (alef-1)
 
فروغ
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۴۴:۱۸
نه بخریم نه بخوریم.تحریم اساسی . (1142806) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۱۷:۳۹
نمیتونی یا نمی خری؟ گربه و گوشت و ... مفهومه؟؟؟؟ (1143865) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۴۹:۲۱
سلام
جناب الف نظرتون چیه گوشت، برنج و ... را نیز تحریم کنیم. ماشین هم که نخریم. خونه هم که نداشته باشیم
به نظر شما راه حل استفاده نکردن است؟ لطفا منطقی و کمی منصف باشید. مردم بازیچه نیستن . با این تزهای مشعشع هم مشکلی حل نمی شود.

آینه چون نقش تو بنمود راست
خود شکن آینه شکستن خطاست (1141954) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۴:۵۰
ممکنه که تحریم مسکن و خودرو غیر ممکن به نظر بیاد اما فکر نمی کنم اگه آجیل شب عید تحریم بشه کسی چیزیش بشه ! تازه این کار یه تمرین برای همبستگی ملی در مقابل بی عدالتی هم میتونه باشه . (1142109) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۵۶:۴۵
من میگم به جاش ماهی قرمز نخریم چون حیونکی ها میمیرن ............. اخه زندگی 100 سال اولش سخته (1143526) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۴۲:۰۷
آقا ما اتومات تحریم کردیم چون بخوایم هم نمی تونیم بخریم!!! (1142141) (alef-13)
 
یکنفر از مردم
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۴۸:۱۱
حالا که کسی از مسئولین در عمل به فکر مردم نیست، حداقل با تحریم کالاهای با اولویت ضرورت کمتر، میتوان اندکی از فشارها را کم کرد. (1142159) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۲:۲۰
دوست عزیز فرمایش شما متین و حق با شماست که چرا باید اصولا چنین آشفتگی وحشتناکی را در رابطه با اقتصاد شاهد باشیم و بسیاری از موضوعات دیگر که همه می دانیم و لازم به بیان آن در اینجا نیست. از طرفی شاید نتوان این ایده را در مورد همه ی کالاها بکار برد اما در مورد آجیل و تنقلات قابل اجرا است. بخصوص اگر هموطنان مرفه به این تحریم بپیوندند، می تواند شروع خوبی باشد. بیاید این بار با همین کار ظاهرا کوچک نشان دهیم که همه با هم هستیم. بیاید این بار کلاس همبستگی ملی بگذاریم و به همه با هم هستیم پز دهیم. بیاید همه با هم به زیاده خواهان دهن کجی نماییم. تصور کنید که اگر این اقدام از سوی اکثریت ملت به اجرا در آید چقدر شادی بخش و نشاط آور است و چقدر به آرامش روح و روان ما کمک می کند. و بعد ... ... ...
دوستان از کنار این موضوع ساده و با تمسخر نگذرید! (1142208) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۱۸:۱۲
دوست خوبم... حرف شما درسته همه چي گرونه ولي اگر مردم ما بدونن كه ميتونن با همديگه يك صدا بشن و در قدم اول جلوي گروني آجيل رو گرفت در قدمهاي بعدي ميتوان با همصدايي به جاهاي بهتري رسيد... خوب فكر كنيد. (1142269) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۱۳:۲۳
علت العلل سیاست های اشتباهی است که باعث ایجاد این وضعیت شده است به نظر شما با تحریم و نخریدن این سیاست ها تمام می شود؟ نه باید جلوی سیاست های اشتباه را بگیریم چرا همیشه انتظار داریم مردم فداکاری کنند و دولت به سیاست های اشتباه خود که مردم را اسیر گرانی و بیچارگی کرده ادامه دهد / لطفا منصف باشید (1142455) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۳۱:۱۹
جد اقل حسن این تحریم اینه که دولت می فهمه واقعا مردم توانشونو از دست دادن اما وقتی بخریم مسئولین میگن خوب معلومه هنوز مردم وضعشون خوبه وتحمل فشار بیشتر رو دارن واونوقت دوباره شروع می کنه به اعمال فشار های جدید ! ! (1143898) (alef-7)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۵۰:۱۸
من فکر میکنم ما مردم باید نشون بدیم که میتونیم متحد باشیم و اجازه ندیم اینجوری ازمون سوء استفاده بشه برای عید میتونیم آجیل نخریم میتونیم ماشینهای بی کیفیت و گرون رو نخریم باور کنید قدرت ما خیلی بیشتر از اون چیزیه که تصور میکنیم کافیه تصمیم بگیریم و همگی با هم عمل کنیم (1141961) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۵۰:۲۴
ایده بسیار خوبی است و امیدوارم فراگیر شود البته بهتر بود به جای "حفظ ابروی خانواده های کم درآمد"، "دفاع از حقوق مصرف کننندگان" را سرلوحه کار و انگیزه مان برای این حرکت قرار دهیم زیرا عدم توانایی در خرید یک کالا و یا توانایی در خرید آن موجب بی آبرویی یا کسب آبرو نیست. آبرو از شرافت می آید که افراد فارق از وضع اقتصادی شان می توانند با شرافت باشند (1141962) (alef-1)
 
یکنفر از مردم
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۴۹:۳۴
عالی است. متشکرم. (1142163) (alef-13)
 
نظر آزاد
Latvia
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۱۰:۵۰
حالا اگر بخاطر گرانی واعتراض نخریم فکر میکنید دولتمردان محترم ککشون میگزه؟ فکر میکنی بهشون برمیخوره؟ آجیل یکی از نمادهای عید باستانی ایرانیان است . اگر قرار به نخریدن باشه باید خیلی از مایحتاج رو که در طول سال مصرف داره رو بعنوان همدردی با افراد مستمند نباید خرید مثل گوشت و برنج که البته غیر ممکنه . نخریدن آجیل دردی رو دوا نمیکنه .(قابل توجه ) دریکی ازکشورها بعنوان اعتراض به وضعیت موجود خیلی از کارکنان با بازو بند مشکی سر کارشون حاضر شدن . بیایید سر سفره عید فقرا آجیل بذارید نه اینکه از سر سفره خودمون برش داریم (1143276) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۵۰:۳۹
باسلام. بسیار اقدام بجاو قابل تقدیری است.پیشنهاد میکنم هموطنان عزیز ضمن همکاری در این مورد خاص.در سایر موارد مشابه مانند گوشت و برنج وغیرو نیز ضمن کاستن از میزان مصرف.در صورت لزوم بصورت موردی مصرف آن را برای مدت محدودی متوقف نمایند تا بیش از این به مردم شریف وکم در آمد جامعه بویزه اقشار کم دآمد وحقوق بگیر اجحاف و ظلم روا نگردد. (1141963) (alef-1)
 
آرمینا
France
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۵۲:۰۵
مگر مردم میتونند بخرند؟ که نخرند ؟ ما که هرسال پول نداریم بخریم امسال شما هم مایلید نخرید تازه به ما پیوستید مقدمتان را گرامی میداریم (1141968) (alef-1)
 
سیما
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۲۵:۳۸
خدا وکیلی ؛من الان 13ساله ازدواج کردم حتی یکبار هم آجیل عید نخریدم من همیشه فکر میکردم داشتن آجیل ضروری نیست ،الان که دیگه عمرا بخرم،این پیامک رو به همه ی دوستام هم میفرستم ،باور کنید نداشتن آجیل اصلا بد نیست (1142626) (alef-13)
 
سیدعلی
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۵۲:۱۱
پنجشنبه گذشته برای خرید هفتگی میوه و تره بار به یکی از بازارهای اهواز رفتم. با کمال تاسف تعداد زیادی از مردم را میدیدم که علیرغم داشتن ظاهری آراسته و متشخص, درون آشغال میوه ها و میوه های درجه سه به دنبال چیزی قابل بردن میگشتند. بحدی متاثر شدم که از خیر خریدن میوه گذشتم و تمام پولی را که برای اینکار کنار گذاشته بودم, به صندوق صدقات ریختم.
به همه هموطنان توصیه میکنم به این دعوت "نخریدن آجیل و تنقلات" لبیک بگویند. ای کاش در مورد بقیه کالاها مثل خودرو, گوشت قرمز و مرغ, پوشاک و ... همین دعوت همگانی صورت میگرفت. (1141969) (alef-1)
 
هادي
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۰۲:۴۷
چرا صندوق صدقات !!!!!!!!مردم عادي با ظاهري آراسته!!!!!!!!چه تناسبي با هم دارند؟؟؟؟ (1142424) (alef-13)
 
نگار
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۲۸:۰۶
اعتمادمون به صندوق صدقات رو هم ازمون گرفتن...هرچیزی که در دست مسئولین است را اعتماد نشاید!! (1142631) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۳۹:۰۶
صندوق صدقات ؟؟؟؟ داداش گوشتو دادی دست گربه (1143625) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۳۵:۱۶
صندوق صدقات ؟! مگه قصد کمک به دولت را داری ؟! (1143906) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۵۲:۳۲
نوروز بدون لباس...بدون خودرو...بدون تنقلات...بدون عيدي...ديگه بدون چي؟
موافقيد زنده بودن رو تحريم كنيم و در يك اقدام خود جوش همگاني دست به خود سوزي در ملاء عام بزنيم؟! (1141971) (alef-1)
 
فرهنگ آمریکایی یک سرخ پوست خوب یک سرخ پوست مرده است
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۵:۰۴
اجاره خانه را نپردازیم ؟! تاکسی سوار نشویم !؟، مترو سوار نشویم!؟ و...... پس بفرمایید یک شهروند خوب یک شهروند مرده است (1142070) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۴:۳۰
واقعا متاسفم براتون که اصل حرکت رو درک نمی کنید و همه چیز رو در شکم می بینید. (1142105) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۵۹:۴۴
یک شهروند خوب یک شهروند گرفتاره که فقط فرصت میکنه بگه - بیکاری، تورم، چرا کسی کاری نمیکنه - ولی فرصت نکنه کاری کنه (1142197) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۴:۰۵
حق با ایشان است ، فردا حتما" خواهند گفت اصل نوروز را تحریم کنید، برادر باید اصل را دریافت ، اینقدر ساده اندیش نباشیم (1142218) (alef-13)
 
دانشجوی سابق
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۲۰:۴۸
با این حرکت وحدتی به نمایش گذاشته میشود که آقایان مخالف سنت باستانی نوروز نتوانند جرات عرض اندام داشته باشند. (1143296) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۵۷:۱۱
دوست عزیز اصل ایجاد همبستگی ملی است. و همبستگی ملی فعلا در تحریم آجیل نمود پیدا خواهد کرد. نق زدن کافی است. (1143396) (alef-7)
 
لطفی
United States
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۲۱:۵۷
اگه میتونستم 1000 میدادم
در بین این نظرات واقع بینانه ترین نظر رو دادین... ممنون (1143880) (alef-7)
 
شریف
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۵۲:۵۳
درست است ولی بجاش نظر بدید چی بخریم بجاش ...
تا پریروز به ملت میگفتیم چیپس نخورن بجاش آجیل بخورن....از ماست که بر کاست
به بچه های تو و من وقتی یه روز بزرگ شدن بگو جوابمون چیه... (1141974) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۲۸:۴۸
اون آجیل برای خوراک بچه ها فرق میکنه با این آجیل عید ،آجیل عید لازم نیست،ضرورتی هم نداره، (1142635) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۴۴:۰۲
از این به بعد تخمه هندونه های تابستون وتخمه خربزه های پاییزو خشک می کنیم شب عید بو میدیم می خوریم در ضمن ترکیب نخودچی وکشمش وبرنج بوداده هم عالیه و خیلی ارزونتر از آجیلای دیگه در میاد . (1143928) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۵۳:۱۳
خواهش می کنم همه با همه . جوری نشه که پولدارها بخرند بقیه نه . من اتفاقا از پولدارها تقاضا دارم . من هم این پیامک رو برای دوستان و فامیل فرستادم. بخصوص همه فامیل . (1141976) (alef-1)
 
نکته سنج
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۵۶:۴۲
پولدار واقعی جزیی از مردمه ولی مردم از دست پولدارهای رانتخوار، محتکر، پاداش بگیر چند صد میلیونی، زیر میزی بگیر و ... به تحریم پناه برده اند. (1142186) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۳۹:۱۲
پولدار ها 10 درصد جمعیت هستند و حتی اگر به این خواست مدنی احترام نذارن و آجیل بخرن تاثیری در این حرکت زیبا نداره. چون 90 درصد نمیخرن حالا چه از طبقه متوسط باشن و چه از طبقه فقیر که ذاتا نمیتونه بخره حتی اگه بخواد (1142343) (alef-13)
 
ايراني
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۵۳:۳۵
دلت خوشه. ايراني جماعت آموزش نديده از اين كارا بكنه. حالا ببين چطور همه مي خوان حفظ آبرو كنن و مي خرن خوب هم مي خرن. اگه نخرن مردم چي ميگن؟!! ابروشون ميره اگه جولوي في في خانوم كم بيارن!!

آقايون دلالها هم اينو مي دونن و خيالشون راحته كه هر قيمتي بگن خريدارا صف مي كشن. (1141978) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۱۳:۴۰
من وضع مالیم متوسط است و می توانم مقداری آجیل بخرم و به قولی حفظ آبرو کم اما امسال به جان فرزندانم سوگند می خورم که برای سال نو آجیل نخرم و با این ایده همراهی کنم. بیاید هموطنان این یکبار نشان دهیم که ما هم یک ... (1142252) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۴۲:۴۳
اتفاقا کسی در این برهه از تاریخ آبرو داره که به مشکلات هموطناش توجه کنه ودر این مورد بخصوص آجیل نخره و سر سفرش آجیل نباشه(با یه تیر دو نشون:هم با کلاس میشه و هم صرفه جویی میشه). باید به نیروی عظیمی مردمی یه روزی ایمان بیاوریم (1142357) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۵۰:۵۰
چند سال قبل هم با رنگ سفره های هقت سینمان تقریبا مشابه همین کار را کردیم . (1143939) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۴۷:۱۸
یه نگاه به مبارزات مردم با رزیم شاه بنداز واین که مردم چه طور دولت اون زمانو تحریم کردن نظرت عوض میشه اتفاقا مردم ایران یا کاری رونمی کنن یا اگه بخوان انجام بدن بهترینن ! (1143936) (alef-7)
 
محمد حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۵۳:۳۹
کار بسیار جالبیه.لطفا جنبشی رو هم در مورد مبارزه با محتکران راه اندازی کنید تا انبارهای محتکران رو به جاهایی مثل برنامه پایش گزارش کنید چون بازرگانی برخوردی با محتکران نمیکنه.فردی که چند میلیارد جنس انبار کرده خوب چند میلیون رشوه میده به بازرسها و اونها هم گزارش نمیدن. (1141979) (alef-1)
 
زی زی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۵۶:۴۱
ما هم پیوستیم و نمیخریم. (1141985) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۵۷:۵۷
کاش مردم ما هم یکم غیرت مردم غربی رو در زمینه مسائلی مثه تحریم گرانفروش داشتند. اونوقت میدید که چطور بازار به صورت طبیعی به وضع درستش بر میگرشت. (1141989) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۵:۲۸
پس چین جنس های بنجلش رو به کی بده (1142111) (alef-13)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۱:۵۸:۱۸
امیدوارم مردم به این فراخوان جواب مثبت بدن تا بابی باشه برای یکدلی وحرکت جمعی.اگه ازاین آزمون سربلندبیرون بیایم مطمئن باشین هیچکس به خودش اجازه نمیده سراین ملت کلاه بذاره.ازاین دولت آبی گرم نمیشه پس خودمون دست بکار شیم .بعدازتحریم تنباکو حالا نوبت تحریم پسته است . (1141990) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۰۰:۳۰
چنین دولت بدرنخوری چه فایده ای داره (1141996) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۵۲:۲۹
لو لو سر خرمته! (1143942) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۰۰:۴۷
موافقم و به این پیمان پایبندم
و امیدوارم در تمام موارد همدلی ایجاد شود مثل خودرو - گوشت - مرغ - لبنیات -وغیره...
البته رسانه باید پیشتاز شده و اطلاع رسانی نمایند (1141999) (alef-1)
 
روحانی
United States
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۳۸:۰۴
واقعا متاسفم اول به خودم که در کنار شما درگیر بدبختی و مشکل فقر و فلاکت ام ..
دوم به سایت الف که این معرکه غیر منطقی رو راه انداخته و سوم و بیشتر از همه ب اغلب هم وطنانی ک این مسئله رو تایید کردند( تحریم آجیل) !!!
مردم اگه شما بتوانید در این امر موفق باشید که نمیتونید تازه سیاستهای غلط جاری اقتصادی رو تایید کردید. میدونید چرا؟؟؟ چون شب عید بهترین فرصت برای ابراز تنفر از سیاستهای غلطیه ک چنین وضعی رو بوجود آورده...
اگر تحریم آجیل در بخشی از جامعه اجرا بشه...بخش دیگر جامعه ب راحتی مایحتاج خودشونو میخرن و همه چی با آرامش خاتمه میپذیره و این فرصت ابراز تنفر هم از شما گرفته شده.. والله اعلم بالثواب (1143912) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۰۲:۲۷
من که نیازی نبود به این نهضت بپیوندم. چون مثل خیلی از هموطنانم، توانی برای خرید پسته 60 هزار تومانی ندارم. پس توفیق اجباری نصیبم شده که با این نهضت همراهی کنم.
امیدوارم همه هموطنان اعم از دارا و ندار، برای یکبار هم که شده، یک کار دسته جمعی را با هم به سرانجام برسانند. (1142002) (alef-1)
 
کاوه اهنگر
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۴۲:۳۹
بنده هنوز توانایی خرید دارم ولی من هم ب شما میپیوندم قسم میخورم ک ی دونه اجیل هم نخرم و هر چیزی ک میشود از سبد خانواده حذف کرد (1142143) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۰۲:۲۹
آفرین این طرح را فراگیر کنید تا به یک فرهنگ تبدیل شود . یا علی (1142003) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۰۲:۵۳
پسته دونه ای 300 تومان
گردو دونه ای 1000 تومان
بادام دونه ای 100 تومان
یک کاسه آجیل میشه حدود 15000 تومان
مجبوریم مگه تو این تورم و بیکاری عید بگیریم در خونه رو میبندیم میشینیم غصه میخوریم (1142006) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۵۷:۱۷
یعنی می فرمایید بدون آجیل نمیشه جشن گرفت ؟؟؟!!! (1142190) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۹:۱۰
یعنی با بیکاری و تورم میشه در خونه را باز گذاشت
مشکل ما اینه که الان از کجا بیاریم بخوریم بپوشیم از کجا بیاریم اجاره خونه بدیم (1142526) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۱:۴۹
دوست عزیز چرا در خونه رو ببندیم و بشینیم غصه بخوریم؟ طرز تفکرمان را عوض می کنیم. دیگه چشم و هم چشمی نمی کنیم. دیگه سعی نمی کنیم صورتمان را با سیلی سرخ نگه داریم. (1142279) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۵۷:۱۲
آی گل گفتی
این تئوری سرخ کردن صورت با سیلی ما مردم ایران رو بیچاره کرده!
همکار ما عروسی گرفته پدر خودش و خونواده اش رو در آورده
حالا به خاطر بدهکاری و مشکل مالی داره کارش به طلاق میکشه! (1143528) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۴۵:۲۱
غصه نخور و با آغوش باز از میهمانانت پذیرایی کن. اونی که باید خجالت بکشه و از غصه دق کنه تو نیستی (1142365) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۷:۴۹
آن قدیمها متعصبین مقدس نما سر شکم سیری عید نوروز را عزا اعلام می کردند . حال برای ملت گرسنه عید خود به خود تیدیل به عزا شده . چشم آنهایی که نوروز را عید مجوسها می دانند روشن .کم کم به آرزوی خود می رسند . (1142407) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۱۶:۴۲
عزیزم غصه نخور فقط اجیل نخور مگه تو کل سال اجیل می خوری (1142592) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۴۷:۱۶
ینعی دلت میخواد استکبار جهانی رو شاد کنی !!!!!!!!!!!!!!!!!! (1143503) (alef-7)
 
حسن
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۰۲:۵۸
در اولویت اول مردم از خرید خودروی سواری با قیمتهای جدید خودداری فرمایند. اگر خرید خودرو از خودروسازان تحریم شود مطمئن باشید که در یکی دوماه آینده قیمت خودروها به شدت کاهش خواهد یافت . تحریم آجیل عید هم کار بسیار خوبی است . کلا اگر مردم از خرید اقلامی که افزایش قیمت نامناسب داشته اند خودداری کنند به نفعشان خواهد شد. (1142009) (alef-1)
 
دردمند
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۱:۰۴
بخصوص تحریم خودرو موثر خواهد بود. چون برای آنها خریدار خارجی هم وجود نداره! (1142202) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۷:۴۰
خودرو ساز در خود تحریمی خودروهای لوکس و ایمن و ارزان خارجی چه جولانی میده
مردم چقدر با هم متحد بودند چقدر تونستند کاری کنند این هم روش (1142520) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۰۸:۲۲
راستی تو این چند دهه مگه قیمت خودرو عادلانه بود
بله جانم عادلانه است مردم ما هنوز پیکان میخرن (1142733) (alef-13)
 
پسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۰۴:۲۲
درود بر همه شما
بخدا با نخوردن آجیل هیچ کس نمی میرد. (1142011) (alef-1)
 
جوادیان
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۲:۴۰
با نخوردن آجیل =کسی نمی میره
با نخوردن روغن = کسی نمی میره
با نخوردن برنج =کسی نمی میره
با نخوردن گوشت =کسی نمی میره
با نخوردن میوه =کسی نمی میره
باتحریم وتنها شدن در دنیا =کسی نمی میره
باتماشای تلوزیون دروغگووبی محتوا=کسی نمی میره
با شهریه بالاوبه زور پول گرفتن مدرسه ها=کسی نمی میره
با گرانی خودرو=کسی نمی میره
با بیکاری واخراج از کار =کسی نمی میره
با هزینه های بسیار بالاری درمان وپیدا نشدن انواع داروها خارجی وایرانی =کسی نمی میره
پس انسانه چطوری می میرن (1142211) (alef-13)
 
گیتی
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۴۸:۴۸
همه می میرند هاین همبستگی وهمدلی واتحاد وانسانیت است که نباید بمیرد. (1142807) (alef-13)
 
سامان
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۱۵:۰۶
شما چرا فیلم رو هندیش می کنید برادر جان، قرار شد آجیل نخریم همین. (1143565) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۴۲:۰۷
نه طرز تفکر غلطه (1143921) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۴:۵۱:۵۸
درود.like (1144096) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۰۴:۵۵
آفرین بر هر کسی که این طرح رو داده من که نمی خرم البته نه به خاطر این طرح چون هیچ سالی توان خرید نداشتم امسالم قصد قربت می کنم . (1142013) (alef-1)
 
حسن
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۰۶:۲۹
نخواهم خرید و برای دوستان و آشنایان هم پیامک میزنم که نخرند. (1142018) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۰۸:۱۲
با وجود ناتواني دولت در مهار قيمتها اگر همه مردم در اين تحريم و وهمچنين تحريم خريد از اين دو شركت خودرو ساز كلاهبردار مشاركت كنند خواهيد ديد كه چگونه ظرف چند روز قيمتها افت خواهد كرد (1142019) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۰۸:۵۵
تا جایی که به کشاورز و باغ دار ضربه نزند، من موافق هستم.
لطفا دوستانی که در جریان تولید و فروش آجیل هستند، توضیح دهند که تا چه حد می توان اطمینان داشت که باغ داران زحمتکش درگیر نمی شوند. آیا محصولات شان فروش رفته؟ (1142020) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۷:۴۶
برادر جان حالت خوبه
كشاورز بد اقبال فقط خون دل ميخوره و زحمت ميكشه
ملت ما فقط باج به رانت خوار ميده و دلالى را رواج ميده (1142127) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۴۲:۲۸
سوگند به حسرت و آه بچه هاى خانوادهاى فقير
و سوگند به شرفم
من نه تنها آجيل نميخرم براى استفاده خانواده ام هم در اين چهل روز ميوه نميخرم (1142142) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۴۳:۳۱
بی عقلی و نمیدونی داری چیکار میکنی (1143926) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۴۳:۴۸
هم وطن ها ناراحت نباشید سرکوچه آقای رییس جمهور همه چی ارزون ارزون برید از اونجا بخرید یه تبریک هم به رییس جمهور محترم بگید. (1142360) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۴:۳۸
به باغدار که یک سال هزینه می کنه و زحمت می کشه شاید ده درصد هم نرسه ولی دلال یک شبه نود درصد می بره.! (1142400) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۰۲:۳۴
این محصولات را آقایان به مفت از چنگ باغدار و کشاورز در می آورند محصولاتی مثل گوشت مرغ و خشکبار مافیای گردن کلفتی دارد که قادرند با حمایت دستگاهای حکومتی قیمتها را بالا بپرانند . باید با اتحاد دماغ این سودجویان را به خاک بمالیم . (1142423) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۳۵:۴۰
پسته ها تولید شهریور ماه بودن والان همه ی کشاورزها تمام پسته هاشونو به شرکت های تعاونی بزرگ یا دلالان فروختند مطمئن باشید ،چون خودم در شهر پسته خیز زندگی میکنم (1142664) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۱۱:۴۲
در عربستان يا ساير كشورها قيمت چند قلم محدود گران ميشود واگر مردم مدتي آن را استفاده نكنند اتفاقي نمي افتد ولي در حالت فعلي ايران اگر قرار نخريدن و عدم مصرف باشد باتوجه به گراني همه كالاها مردم بايد از گرسنگي به ميرند و يا مدتها در حالت كما به سر ببرند (1142025) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۰:۵۱
اگر از اولين مورد گروني كه مرغ بود فقط يك ماه كسي مرغ نميخريد به اين روز نمي افتاديم. تقصير خودمونه. حالا بياييد از آجيل شروع كنيم جواب ميده (1142201) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۳۱:۴۸
فعلا تحریم آجیل رو بیا تا بعدا ... (1142317) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۰۵:۵۸
ما در طی این چند ماه به همین سبک زندگی می کنیم و از گرسنگی نمردیم .مثلا گوشت مرغ کمتر مصرف می کنیم و به جای آن از میوه جات بیشتر استفاده می نماییم که هم با شرایط فعلی قیمت مناسبتری دارد و هم نیاز بدن را تامین می کند . (1142429) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۱۲:۴۷
اجیل شب عید رو نگرفتی
شیرینی رو میخوای چیکار کنی؟
میوه رو میخوای چیکار کنی؟
نظرات و حرفهای چرندتو پای مردم نزار
شما فقط به فکر اینید ک ی حاشیه ای درست کنید تهشم ب ظرر شماها ک نمیشه سایتتون بیشتر دیده میشه
همین تویی ک میگید نگیرید خودت زودتر از همه میگیری (1142027) (alef-1)
 
زی زی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۵۸:۵۷
تو چیکار به کار دیگرون داری؟ عقل و فهم خودت چی میگه؟ همینه که میگن چشم و هم چشمی تو ایران زیاده دیگه. واقعا برای کسایی که طرز تفکرشون اینه، متاسفم. خیلیا فقط بلدن به دیگرون با اطمینان 100٪ تهمت بزنن و فقط شدن آتیش بیار معرکه. بیایم کمی هم اتحاد داشته باشیم... خواهش میکنم... (1142194) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۵۹:۳۴
حالا شما در مورد همين آجيل توافق كن. اتفاقي نمي افته كه (1142196) (alef-13)
 
درهم شکسته
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۰۸:۲۰
انصافا میوه و شیرینی در حد آجیل گران نشده . کسی هم نگفته شما میوه و شیرینی نخرید گفتند قیمت آجیل غیر منصفانه بالا رفته و باید با پایین آوردن تقاضا مافیای خشکبار را یه زانو در آوریم . (1142434) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۲۴:۳۱
دوست من اگه توی ایام عید هر چیزی به اندازه اش مصرف بشه این مشکلات پیش نمیاد . قرا نیست آدم اگه 5 جا میره برای دید و بازدید هر جا یه بشقاب میوه و کلی شیرینی و تنقلات بخوره . مثل روزهای دیگه مصرف کنیم تا فرصت سودجویی گرفته بشه . هر زمانی نمیتونن گرونی ایجاد کنن . مهم اینه که سر بزنگاه جلوشونو بگیریم (1142878) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۱۴:۳۵
صحبتها کامل و جامع بود وجای هیچ صحبتی باقی نمیماند. کاملا موافقم. به امید اینکه همگی رعایت کنیم و برای یکبار هم که شده با اتحاد به نتیجه مطلوب برسیم و آغازی باشد برای همدلیهای بیشتر.و به قول شاعر : مورچگان را چو بود اتحاد / شیر ژیان را بدرانند پوست. (1142031) (alef-1)
 
حسین
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۱۵:۰۷
امروز آجیل رو تحریم میکنند فردا میگند بیاییم نوروز رو تحریم کنیم انگار نه انگار که تو کشور دولت و قوه قصاییه وجود داره (1142034) (alef-1)
 
زی زی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۲:۲۵
اولا اگه وجود داشت این نبود وضعیتمون، و در ثانی این کشور رو ما مردم میسازیم نه اونایی که گفتی. نفاق مردم کشوره که این بلاهرو سرمون آوردن، متحد باشیم... (1142209) (alef-13)
 
س
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۵۶:۳۰
یاد تحریم تنباکو بیفتید.حتما باید از جائی دستور بسه؟خودمون نمی تونیم درمورد مسئله ای به این سادگی به نتیجه برسیم ؟اگر نتونیم لیاقتمونه که پس فردابابت نفس کشیدن برامون کنتور بذارن. (1142823) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۱:۰۱:۲۱
کی گفته نوروز یعنی آجیل ؟! (1143957) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۱۵:۱۶
در کشورهای اروپایی قوانین ضد انحصار وجود دارد ولی متاسفانه در کشورما دولت و مجلس ضد ملت عمل می کنند. نمونه آن انحصار ضرب سکه توسط بانک مرکزی که به هر قیمتی بخواهد می فروشد و زمانی که اتحادیه طلا فروشان سکه های پارسیان را عرضه کرد و مورد استقبال مردم قرار گرفت بانک مرکزی جلو آن را گرفت و مجلس هم اقدامی نکرد. نمونه دیگر تعرفه بالا برای واردات خودرو و باز گذاشتن دست خودرو سازان برای افزایش قبمت. (1142035) (alef-1)
 
مجتبی
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۱۷:۱۴
طول سال فقط 2 روز عید تنقلات میبینیم و می خوریم اینم میگید نخوریم باشه از گند کاری های مسءولان این دو روزهم نمی خوریم (1142041) (alef-1)
 
محمد
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۱۷:۴۴
بسمه تعالی
موافق اما همچین میخرن ملت برا چشم هم چشمی طرف تو ماشین میگه آبرو داره آدم آجیل نذاره!! آبرو آیا اینست؟ ان المبذرین کانواخوان اشیاطین (1142042) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۱۸:۵۸
ما یک خانواده 3 نفری هستیم که از یک ماه پیش این تصمیم را گرفتیم و مصمم به اجرای آن هستیم با وجود اینکه توانایی خرید آن را هم داریم اما امسال به احترام هموطنان عزیزم و مبارزه با این افراد سودجو که خون ملت را در شیشه کرده اند از خرید آن صرف نظر میکنیم.شاید این حرکت شروعی برای تنبیه این افراد باشد حالا که قانونی در کشور برای تنبیه این افراد وجود ندارد باید خود ملت با اراده منسجم خود این افراد را سر جای خود بنشاند. (1142043) (alef-1)
 
mehdi
Latvia
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۱۹:۵۲
بنی آدم اعضای یکدیگرند
که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار (1142044) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۴۱:۱۸
در عجبم از کسی که به شعر سعدی منفی داده !!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1143045) (alef-7)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۲:۳۲
الان ياد روزهايي افتادم كه مدرسه مي رفتم و مي خواستيم كلاس رو تعطيل كنيم فرداش همه مي اومدن از ترس اينكه بقيه نيان و فقط چند تا بچه خلاف ته كلاس نمي اومدن و از فرداش هم به همه مان سركوف مي زدن !!!
يادش بخير
خدا كند طرح شما هم مثل تعطيل كردن كلاس ما نشه !
البته اگر اين دو خودروساز كلاه بردار رو هم تحريم كنند مردم خيلي خوب مي شه ! (1142055) (alef-1)
 
امير110
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۲:۴۴
1- دولت با خودروساز هماهنگ ميشه تا از آب گل آلود افزايش قيمت خودرو هم براي خودش و هم خودروساز منفعتي حاصل بشه.
2- دولت براي اعمال سياست هاي احمقانه گران كردن حامل هاي انرژي ؛ به مردم پول اندكي مي دهد اما تا 5 برابر آنرا از جيب مردم مي ستاند.
3- دولت براي اعمال ديگر سياست هاي احمقانه، تحريم ها را كاغذ پاره مي داند و اين باعث سقوط زندگي مردم مي شود. اما بازهم آب را در هاون همان سياست احمقانه مي كوبد و شما از آن حمايت مي كنيد.
........
....
...
...
...
هزاران مثال ديگر وجود دارد كه تصميم گيران امروز، نظام همان هايي هستند كه به قوا امام توانايي اداره كردن يك نانوايي را هم ندارند و متاسفانه با پول نفت اين سوء مديريت و ناتواني در اداره كشور را تابحال پنهان كرده بودند و امروز كه درآمدي ندارند همه چيز عيان شده.
اما شما "سايت الف" اگر راست مي گوييد بررسي كنيد سياست " دشمن " " دشمن" چقدر به كشور تاكنون صدمه زده است. (1142057) (alef-1)
 
فضول
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۹:۰۶
تاکنون همه اش مسئولان، نظرات خود را از زبان مردم بیان کرده اند و در زمینه حمایت یا غیر آن، هیچوقت نظرخواهی نکرده اند. (1142237) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۴:۳۹
من كاملا موافقم. فقط خود مردم مي تونن كاري از پيش ببرن. از اين سيستم نظارت آبي گرم نميشه (1142066) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۴:۵۰
روز امسال بدون
1- گوشت
2-مرغ
3-پوشاک
4-روغن
5-شکر
6-تخم مرغ
7-بنزین
8-ماشین
برای خدا دست از این عوام فریبی بردارید.والله تمام قیمت ها 4 برابر شده و قیمت تمام شده همین میباشد. درکجای کرمان پسته 22 هزار تومان هست ؟
قیمت سم و کود 7 برابر شده حمل 3 برابر و ....
ایا مشکل مردم پسته هست یا گرانی کمر شکن مواد غذایی؟ این شانتاژ تنها برای فراموشی اصل مطلب هست
ایران 15000 تن مصرف پسته دارد و حدود 140 هزار تن مازاد حتی این مازاد اگر بگندد هم نمیتواند ارزان شود چون قیمت تمام شده همین حد است.
چرا نهضت خرید پراید بنجل و 405 تکنولوژِ 40 سال قبل را در سایت نمی اورید؟ احتمالا این نهضت سیاسی می باشد؟
تا کی کلاه سر مردم با این بازی ها میگذارید؟
البته این مطلب هم به احتمال وجود سانسور حذف میشود (1142068) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۳:۵۸
مثل اینکه بی خبری قیمت تمام شده همینه یعنی چه دارن پسته صادراتی را به قیمت 30 هزار تومن به خارج میفرستند و به مردم خودمون به قیمت 60 هزار میفروشند بخدا این جنایت بزرگی در حق ملت است/ (1142287) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۶:۰۳
چه عيبي داره شما نهضت نخريدن پرايد را به راه بياندازيد... من هم همراه شما هستم... خيلي هاي ديگر هم ... مهم اين است كه همه با هم باشيم. امروز شايد كسي كه 600 هزار تومن حقوق ميگيرد نتواند پرايد بخرد ولي ميتواند آجيل بخرد.. پس بهتره اول از چيزهاي كوچك شروع كنيم بعد برسيم به جاهاي بزرگ... لجبازي نكنيد خيلي از حرفها درست است كه از دهان آدم هاي مورد تاييد ما خارج نميشود ولي حرف درستي است و حق اين است كه آنرا گوش دهيم... (1142289) (alef-13)
 
عليرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۵:۱۴
فقط كافيه فروش اطلاعيه كنند:
پيش فروش پسته با كارت ملي براي هر نفر فقط يك كيلو به مبلغ 100 هزار تومان!
اونوقت بيا صف هاي مردم رو ببين الف جان!! (1142071) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۲:۰۵
دقیقا. این هم سیاستی هست که خوب جواب داده و میده (1142096) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۴۷:۴۳
نه بابا اگه بگن گوش سرپرست خانوار پانچ میکنیم بهتره (1143645) (alef-7)
 
مهراد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۸:۲۳
نمیدونم چرا یاد دوران مدرسه افتادم که همه با هم قرار میگذاشتیم که برای تحریم یک امتحان هیچ کس,هیچی نخونه.ولی روزه امتحان میدیدم همه خوندن غیر از من. امیدوارم این جنبش دچار این حال و روز نشه. (1142083) (alef-13)
 
هاشم
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۳۳:۰۰
این بار اگه برخلاف اون زمان متضرر نمیشی. (1143336) (alef-7)
 
مجتبي
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۹:۲۵
فكر بسيار خوبييه من موافقم و به هيچ وجه آجيل و تنقلات شب عيد نخواهم خربد (1142088) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۲۹:۳۸
وقتی وارد خشکباری میشم میبینم که شلوغ تر شده!!! در واقع هر چی گرون کنند، مردم بیشتر میخرند و میگن تا گرون تر نشده توی خونه داشته باشیم!
حالا حالا حالاها مونده تا مثل اروپایی ها باشیم و نسبت به سیاست های اقتصادی و اجتماعی دولت اعتراض کنیم (1142089) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۴۹:۳۱
نه عزیزم اروپائیه سرعتش زیاد بود رفت بگو اعراب چون از ما جلو افتادند (1143650) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۲:۰۶
اول اينكه آبروى قشر كم درآمد و يا هر خانواده ديگرى به آجيل و اجهاف ديگران مرتبط نيست
دوم : ما همه را آنقدر با نوسانات نرخ ارز كه همان بى ارزش كردن پول ملى است به ورطه فقر نابوى كشيده اند كه ملت شريف ايران و نسل آريايي را محتاج و كاسه به دست يارانه و عيدانه كنند و عزت نفسًملت را با اين ترفند بگيرند و بر ما بيشتر بتازند

و اما دلالان و محتكرين زالو صفت كه بعضاً عناوين دهن پركنى هم براى خود دست وپا ميكنند براى صادرات همين محصولات ارز دريافت ميكنند كه همه عاشقشن نه ريال پيزورى دولت پر افتخار عدالت پرور جمهور اسلامى ايران را و در نهايت

از ماست كه بر ماست (1142097) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۵:۱۰
تحریم آجیل فایده نداره باید یه چیزی باشه که بگنده وگرنه همینا رو سال دیگه به خوردمون می دن با این تفاوت که مونده تر شدن ، من با خود سوزی موافقم (1142110) (alef-13)
 
مجسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۶:۰۸
آجیل را تحریم کردی گوشت و مرغ و شیر و تخم مرغ و میوه را چیکار میکنی روز عید به مادرت یک ربع سکه میدادی حالا میخواهی سکه یک گرمی بدی اونو چیکار میکنی بچه است دلش خوشه عید اومده کفش نو می خواد و لباس نو میخواد پس اون چی حالا میگی مادرم بزرگ است میفهمه بچه را چیکار میکنی میگی اون هم میفهمه آخه بابا یکی دو تا نیست که بخواهی تحریم کنی بگی این را نخرم این را ندم من پیشنهاد میکنم اصلا عید را تحریم کنیم بریم سر کار که باز یکی دو قون کاسب بشیم نه جلوی زن و بچه شرمنده بشیم و نه جلوی مادرمان (1142118) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۲۹:۰۰
عزیز من هزینه آجیلو صرف خرید لباس برای بچه هاتون بکنید . یا عیدی بدبد . یا یک تبلت جمع و جور برای نوجوون خونه اتون بگیرید . یا یک قسط عقب افتاده بانکو بدید یا ... . کدوم بهتره؟ (1142891) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۴۳:۲۸
شما با یکی شروع کن

یکی یکی (1143047) (alef-7)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۷:۲۶
در گزارش امروز " الف " از 200 تن تولید پسته فقط 20 تن مصرف داخل هست و 180 تن هم صادر میشود . یعنی نقش ما در تحریم خرید پسته فقط 10% است در نتیجه کسانی که میتوانند 180 تن را صادر کنند حتما" میتوانند 200 تن هم صادر کنند حالا اگر نتوانن صادر کنند و ما هم نخریم سال آینده نمیکارند و هم پسته ندارم بخوریم و هم ارز وارد کشور نمیشود . اونوقت میریم وارد میکنیم . راه مبارزه با گرانی اتحاد دولت و ملت است . (1142124) (alef-13)
 
داریوش
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۴۰:۳۶
دوست عزیز پسته محصول چند ساله هست نه 1 ساله و نیازی به کاشته هر سال ندارد..
منم با تحریم خرید آجیل کاملاً موافقم. تمرین خوبی برای مشارکت های اجتماعی هست. (1143486) (alef-7)
 
کارمند
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۸:۲۲
بالاخره یک تیتر بنام بییییییییی کفایتی دولت دیدیم!!!!!!!!
بیاید یک بار همت کنیم و تحریم کردن و نخریدن رو امتحان کنیم شااااایدم جواب بده. غیرتمندانه یک بار یک جنبش همگانی کنیم انشاالله که درست بشه. (1142129) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۳۹:۴۱
بهتره يه نهضت هم براي تحريم خريد خودرو از ايرانخودرو و سايپا راه بندازين تا يه تكوني بخورن (1142132) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۴۰:۲۵
دولت دلال ما خودش ميدونه كه 6 ماه ديگه چه خبره !
براي همين سكه رو الان به قيمت قطعي نميفروشه !!!!!!!!!!!!!!!!
ميخواد 6 ماه ديگه به قيمت روز از مردم طلب كنه !!!! (1142134) (alef-13)
 
صراف
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۴۳:۲۲
ما كه زير بار اين گروني ها زائيديم واي به حال ضعفا . (1142144) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۴۶:۴۷
من هنوز تصمیم نگرفتم که جزء خانواده های کم برآمد باشم و یا جزء کسانی که برای حفظ آبروی دیگران آجیل نمی خرند.
اما در هر صورت آجیل بی آجیل! (1142155) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۴۸:۳۹
خدا همه رفتگان رو بیامرزه . من پدرم چند روز پیش مرحوم شدند. به همین خاطر با حلوا و خرما از مهمونها پذیرایی می کنیم.

(خدا بیامرزتش. از آجیل نجاتمون داد.) (1142160) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۵۰:۱۴
آقا کسی نمی دونه اصحاب کهف چی خوردن که اونقدر خوابیدن؟ من هم می خوام بخورم وقتی گرونی تموم شد و احمدی نژاد رفت بیدارم کنید. (1142166) (alef-13)
 
س
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۰۳:۰۵
برادر من از من نمی شنوی از تاریخ بشنو بعضی وقتا می خوابی بعد که بیدار میشی میبینی بد جوری ضرر کردی .نخواب بیدار باش .اگاه باش.خود دانی. (1142835) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۵۱:۴۰
همان كاري كه تبريزيها چندسال پيش انجام دادند دولت مگرچقدرميتواند بازارراكنترل كندتازه اگريك تعدادي به فكرسواستفاده نباشند حالا ديگربايدخودمردم مشكلشان رابابازار حل كنند بازارخودرو؛لباس ؛موادغذايي وخشكباروغيره ديگردارندازاوضاع كشورسواستفاده ميكنند كالاي كه هزارتومان رويش قيمت خورده ميدهد هزاروچهارصدتومان وباهيچ منطقي هم قانع نميشود كه عزيزمن شما سود منصفانه خودرا بافروش هزارتوماني كسب ميكني ديگرگرانفروشي چرا.ديگركارازمنتظرشدن براي كنترل بازارتوسط تعزيرات وبازرسي وغيره گذشته است كافي است مردم فقط يك چندروزي ازخريد دست بكشندتااين بازاريهاي بي انصاف واقعا بي انصاف تنبيه بشوندخداراخوش ميايد شلواربچه گانه رابخري ده يا دوازده تومان بعدقيمت بزني شصت ياهفتادتومن (1142171) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۵۲:۰۹
خداحافظ رفاه نسبي !
خداحافظ آسايش !
سلام رياضت اقتصادي . (1142172) (alef-13)
 
ملت
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۵۲:۱۲
چراکسی باسلطان خشکبار ایران کاری ندارد؟ نکته قابل تامل اینست که متولیان کنترل قیمتها می دانند مشکل از کجاست اما خودرا به بی خبری می زنند ! (1142173) (alef-13)
 
حميد حاجي خاني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۵۳:۳۲
آقاي بخريد دارن 400 هزار تومان عيدي ميدن؛ البته منظورم از خريدن تخمه آفتابگردان است. (1142175) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۴:۵۷
تخمه آفتابگردان بو داده سیاهرنگ هم شده 14000 تومن! (1142509) (alef-10)
 
مسعودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۵۴:۵۴
با سلام
در سالهای قبل در استان خوزستان شب عید میوه گران شد و مردم با هم عهد بستند میوه نخرند، در آن سال ما به اهواز رفتیم و خونه هر کس از اقوام که میرفتیم میگفتند ببخشید که میوه نداریم چون قرار شده میوه نخریم ومردم با شیرینی و شربت پذیرایی میکردند و دلالها مجبور شدند قیمتها را پایین بیاورند. حالا من هم با نخریدن آجیل شب عید موافقم و امیدوارم همه مردم همکاری کنند. (1142178) (alef-13)
 
حسن ایزدی
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۲:۵۷:۰۷
آخرش مردم به این نتیجه می رسند که هیچ کسی دلسوزشان نیست و مصداق کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من را درک خواهند کرد (1142189) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۰:۰۸
اي کاش امام زمان بياد وبه داد اين مردم برسد (1142198) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۱:۵۳
کشور عزیزمون دچار "تحریم داخلی" توسط محتکران شده ، ایکاش مسئولین هم بمردم بگن که اونها هم امسال با مردم همراه میشن (1142204) (alef-13)
 
ايراني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۲:۰۰
بله - کاملا درسته ما در مقابل گراني کالا و خدمات متحد نبوديم . ولي بايد از يک جا شروع کرد ....... (1142206) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۲:۱۳
مگه الان کسی میتونه خشکباربخره و مصرف کنه که تو عید اینکاررو نکنه !!!! در حیرتم که الف همچین موضوعی رو اینگونه بدون بررسی انتشار میده ، یه سر به خشکبار فروشی ها بزنین پسته کیلویی ۶۳ تا ۶۶ هزار تومان کی میخره ! و نخریدن این پسته چه کمکی میکنه ! قیمت کم میشه ؟؟؟؟ نه عزیز فیتیله صادرات رو میکشن بالا که دلار بگیرن !!
من یه ماهی میشه فیتیله همه چی رو کشیدم پایین چون پولی ندارم برای خرج کردن فقط هزینه های اجباری رو پرداخت میکنم
گوشت و مرغ و ماهی و ... اینا هزینه های اشرافی هستند ، رستوران و گردش و مسافرت مخصوص پولدارا هست ( شیراز ۳ روز نفری ۵۵۰ تومن )‌
با این کارا دردی دوا نمیشه فقط هر چه سریعتر بسوی رکود مطلق حرکت میشه
مردم اینا رو نمی خرن اما میتونن برن تو صف پیش فروش سکه و دلار و اینجور چیزا ، اگه راست میگی بیا همچین خبری رو بزن برای سکه و طلا و ...
از یه طرف یارانه میدن از هزار طرف میگیرن !
در نظرات راست گفته اونی که جمع کنین این عوام فریبی ها رو ... (1142207) (alef-13)
 
ساسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۲:۴۷
خوشبختانه من امسال عزادارم! موندم نوروز 93 رو چیکار کنم !!!!!!!!!!! (1142214) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۰۳:۲۸
توی فرهنگ کشور ما هنوز همچین کارایی جا نیفتاده و به این راحتی ها هم نیست باید روی همچین مسائلی کار بشه تا توی فرهنگ ما جا بیفته (1142216) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۱۰:۳۹
این مملت دیگه غیرت ندارند . اگه غیرت داشتند اینجوری وقتی یک چیزی گرونمیشد مثل قهطی زده ها دنبالش نمیگشتند.
این نظر رو بزار ببینیم موافق و مخالف داره یا نه؟
نمیخواد سانسورش کنی چون متسفانه عین واقعیته (1142242) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۲:۰۴:۰۸
حالا بین بدو بذتر کدومو انتخاب می کنی؟ (1144022) (alef-7)
 
زی زی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۱۱:۵۹
ای خدااااااااااااااااا، من نمیدونم چرا این مردم عادت کردن همه چیزو با هم قاطی کنن، خب عزیز من شما این یه کار رو انجام بده تا نوبت بعدی بشه. این مثل این میمونه که آخر ترم چون 10تا امتحان داری، هیچکدومو نخونی و بگی چون اون 9تا رو نمیتونم بخونم این یکی رو هم بی خیال. آخه این درسته؟؟؟؟؟ بذارین حداقل سعی کرده باشیم، خواهش میکنم اینقدر آیه یاس نخونین... متحد بشیم... (1142247) (alef-13)
 
کیوان عباسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۱۴:۰۹
الف اگه واقعا" خودتم به این روش معتقدی تا عید این عنوان رو از صفحه اول سایت بر ندار (1142257) (alef-13)
 
مژگان صبوری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۳۶:۲۳
منم موافقم باید گام اصلی رو که اطلاع رسانه هر روز توسط الف تکرار بشه (1142551) (alef-10)
 
تهمینه
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۱۵:۱۴
اگر اجازه دادند این کار را بکنید . بعید میدانم !!! زیرا اینجا ایرانه سرزمین واژه های وارونه جائی که گنج جنگ میشود / درمان نامرد میشود/ قهقه هق هق میشود / اما درد همان درد است / و گرگ همان گرگ!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟ (1142262) (alef-13)
 
کوروش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۱۷:۴۱
الف ممنون از اینکه در این کار بزرگ لیدر شدی پس لطفا" هر روز تا عید یاد آوری کن به بقیه ، نه اینکه چند روز دیگه اثری از این فراخوان نباشه توس%ت8Cت (1142267) (alef-13)
 
کیارش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۱۸:۴۵
ممنون از الف مردم نخرید (1142272) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۱:۲۹
مرفهین بی درد نشسته اند و منتظر این فراخوان شمایند آقای توکلی گذشت آن زمان و تحریم تنباکو . الان برنامه میخواد عزیزم. (1142277) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۲:۰۷
من هم نه تنها آجیل نمی خرم بلکه شیرینی خونگی می خوام درست کنم هم خوش مزه تر و بهداشتی تره هم ارزون تر در میاد. حرف فامیل هم برام اهمیت نداره فامیلی که برای آجیل میخواد بیاد عید دیدنی میخوام صد سال نیاد (1142280) (alef-13)
 
رضوی
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۲:۱۶
درود بر مردمی که باهمت خود به دیگر انسانها کمک می کنند انهای که توانایی دارن تحمل می کنند ونخرند تا قبار شرمندگی از چهره بی بضاعتهای مالی زدودهشود مااگربه خاطر دیگران نخریم دلهامان شا دتر ازان میشود تابخریم ذیرادراین اشفته بازار کسی نیست به خون اشاما ن اقتصادی بگوید منت به چنداست فعلا انه جولان میدهند مسو لان نظارگر وبعزی هم به انه کمک می کنند (1142282) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۲:۲۸
سلام
بنده دو سال هست که به این نهضت پیوستم
خدا هیچ پدری را شرمنده نکنه (1142283) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۵:۵۱
دارو هم گرون شده می تونیم به بیماران سرطانی بگیم دارو نخورند و به مرگ طبیعی بمیرند! (1142288) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۰۹:۳۶
دارو چه ربطي به آجيل داره؟اونو نميشه كاريش كرد ولي آجيلو كه ميشه (1142439) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۵۵:۰۴
میدونم که دارو به اجیل ربطی نداره اما به گرونی که ربط داره ما به خاطر مبارزه با گرونی می گیم که اجیل نخرید و نمی خریم اما یه بیمار سرطانی که به دارو نیاز داره هم میتونه این حرف رو بزنه
خود من کودکی رو می شناسم که در محک بستریه و هر روز باید یک قرص لانویس بخوره که تو بازار نیست با هر بدبختی تونستیم از خارج از کشور براش قرص پیدا کنیم و مسافری به ایران بیاریم بسته ای 215 یورو که این بسته مصرف 20 روزشه.
باید اصل رو درست کرد نه صورت مسئله رو پاک کرد به قولی خانه از پای بست ویران است خواجه در فکر نقش ایوان است (1142706) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۶:۱۷
كاري نداره دولت در كنار عيدانه يك كيلو هم پسته به هر خانوار عيدي بده (1142290) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۸:۴۵
دوا و درمون رو چي؟ اون رو هم تحريم كنيم؟ كرايه خونه رو چطور؟ قبض آب و برق و ...چي؟ مطالعه رو چي؟ ... نخير آقايان محترم، شما خودتونيد كه بايد نحريم بشيد والسلام! (1142301) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۵۸:۴۴
نظرات منفی کمتر چاپ شده برادر و خواهر گرامی..
منطق تحریم آجیل یک توطئه علیه مردم و ب نفع دولت است چون فشار رو بر دولت کمتر میکنه در این شرایط... (1143954) (alef-7)
 
کوروش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۸:۵۷
با این گرانی ها انسان شک می کند که عمدی در کار است تا مردم را به مقابله با حکومت در انتخابات تشویق کند والا نباید همه چیز یک شبه بی محابا گران شود زمان خاتمی بنزین 20 تومان گران شد صدای همه درآمد اما حالا صدایی وجود ندارد از شواهد پیداست فاز دوم با چراغ نوربالا در حال اجرا می باشد و مجلس هم با وجود مخالفت فقط به استیضاح وزیر پرداخت (1142303) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۹:۲۵
ایا ایراد از مردم است یا جای دیگه با نخریدن مسکن و قدرت خرید پایین مردم مسکن ارزون شد از 6 ماه پیش میخواستم ماشین بهتری بخرم که پرایدم رو فروختم و همه ماشینا گرون شد پس بی ماشین سر میکنم نه تنها نخریدم بلکه یک ماشین هم وارد بازار کردم ایا ماشین ارزون شد ؟ این حفا همه فرا فکنی است (1142306) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۳۱:۳۵
تو تمام این کشورهایی که عزیزان مثال زدن این اتفاقات به ندرت و در مورد یک جنس رخ می ده نه در مورد هر چیزی که زندگی کردن مارو پیش می بره (1142315) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۳۰:۵۸
پسر بچه : آقا میخ داری
فروشنده : بله
پسر بچه : آقا میخ داری
فروشنده : بله
پسر بچه : آقا میخ داری
فروشنده : بله
پسر بچه : آقا چقدر میخ داری

پدر بچه : آقا آجیل داری
فروشنده : بله
پدر بچه : آقا آجیل ارزون داری
فروشنده : نخیر

پدر بچه به پسر : بابا امسال آجیل نداریم
پسر بچه : باشه بابائی (1142649) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۳۴:۵۵
پيشنهاد مي شود براي زدن مشت به دهان دشمن، نهضت غذا نخوردن راه بياندازيم! (1142327) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۳۰:۲۲
فوق العاده بود نظرت . ایول (1142530) (alef-10)
 
احد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۳۵:۵۳
همه چیز فرهنگ میخواهد اونهم زمان میخاد ما چند قرن فرهنگ داریم اونا یک قرن
ندارن (1142329) (alef-13)
 
جانباز
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۳۶:۴۲
ما همینطوری هم اکثر اقلام را تحریم کردیم چون پولی نیست!!!؟؟؟ (1142337) (alef-13)
 
حامد مرندی
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۳۷:۲۱
تو شهر ما قبلا که ماشین مثلا ارزون بود مثلا ها!! هر هفته نهایت بیست تا ماشین میاوردن برا تعویض پلاک اما چند ماهی هست که گرون که چه عرض کنم شاخ غول رو شکسته روزی صد تا ماشین برا تعویض پلاک میان!! این بر میگرده به چی؟ خود امت شهید پرور که دامن میزنن به هر چیزی ماجرای مرغ و گوشت و برنج هم اینطوری هست!! از ماست که بر ماست همه چی حق مونه. (1142338) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۴۰:۵۲
کاملاً موافقم ... خدا کنه مردم همراهی کنن. هم واسه سلامتیمون خوبه (که هر کس در عرض 13 روز دو کیلو آجیل نمیخوره) هم واسه جیبمون. (1142349) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۴۱:۲۵
اگه همون موقع که مرغ گرون شد مردم نمیرفتن صف ببندن الان کار به اینجا کشیده نمیشد. ما هم اونموقع مرغ نخریدیم الانم کاملا زنده ایم. بدون آجیلم زنده میمونیم.پس نمیخریم (1142352) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۴۶:۴۱
من فکرمیکنم با این تفاصیل مردم خوردن آشامیدن پوشیدن ومسافرت رو باید کلا تحریم کنند وروزه همه چیزروبگیرند.آنهم به لطف دولت عدالت محور. (1142371) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۴۸:۲۷
از اونجایی که ما به دنبال افتخار ات جدید در دنیا هستیم و باید به تمام دنیا ثابت کنیم که کم نمی اوریم و ....
چشم چشم چشم آجیل هم نمی خوریم تا .................؟ (1142380) (alef-13)
 
بابك اسداللهي نژاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۱:۳۴
شعر تركي تحريم آجيل
منبع وبلاگ شخصي اينجانب
از هموطنان آذري زبان تقاضا مي شود سه بيت اول اين شعر رو به آشنايان آذري زبانشون پيامك كنند

آلما گولوم آجیلی
گل من آجیل نخر
سن گوزلیم بیر ایلی
تو فقط اين امسالو
بایرامی اول مسافر
عید برو مسافرت
بوینی یوغوندی تاجر
تاجر گردن كلفته
تاجر اگر گورد اولا
تاجر اگر گرگ باشه
گرك بو ایل خورد اولا
باید امثال خرد بشه
بایرامی گت مشهده
عید برو به مشهد
یا گوزلیم مرقده
یا كه برو به مرقد
تبریزه یا شیرازا
برو تبریز یا شیراز
اصفهانا اهوازا
اصفهان یا كه اهواز
گز گوزلیم ایرانی
عزیزم ایرانو بگرد
هر یرین آنجاخ تانی
با همه جاش آشنا شو
غصه یمه بایرامی
عید رو غصه نخور
شاد ایله ای گول كامی
كام رو ای عزیز شاد كن
شكر ایله سن الله ا
خدا رو شكر كن
بنده گه اول درگاها
و بنده درگاهش باش
خرمم و شاعرم
خرم هستم و شاعرم
بیل هله ده دائرم
بدون كه هنوز دائر و برقرار هستم (1142390) (alef-13)
 
بابك اسداللهي نژاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۱:۵۷
يه غلط املايي تو شعرم هست
بايد امثال خرد بشه غلط
بايد امسال خرد بشه صحيح (1142494) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۳۴:۲۷
داداش مردم ندارن آجیل کیلو 50 تومن بخرن تو پیشنهاد میدی برن مسافرت ؟!! هتل صفرستاره شبی 200 تومنه.
اینم از اون پیشنهادا بود ها؟!!!! (1142543) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۱:۳۸
بسیار فکر جا لبی است "یا علی " (1142391) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۳:۰۷
کامنت گذاران گرامی! لطفا مسایل را قاطی نکنید! این پیشنهاد فقط می‌گوید که تنقلات نخرید. نمی‌گوید لباس و برنج و غیره را هم نخرید. فعلا این یک قلم تنقلات را امتحان کنیم. اگر کمپین موفق بود می‌توانیم در مراحل بعدی سراغ برنج و غیره هم برویم! باید دید چه میشود کرد؟ (1142394) (alef-13)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۴:۳۶
هر کسی مثل من پول اجیل نداره مثب رو کلیک کنه . (1142398) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۴:۵۱
عالیه موافقم (1142401) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۸:۰۶
خدار شكر مشكلات اقتصادي و عامل گراني مشخص شد م ب ت ك ر ،!!!!!! مردم چيز فرض كردين ؟؟؟؟؟؟؟؟ (1142409) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۸:۱۶
دوستان احساسی نشید لطفا

این تصمیم یه کار کاملا منطقی و بجا و متداول در اکثر کشورهای پیشرفته هستش که سال های زیادی هستش که توسط مردم کشور ها انجام میشه
این یک تصمیم احساسی و از سر دلسوزی نیست بلکه یه " فرهنگ صحیح در مصرف" هستش.

همگی کمک کنیم که این فرهنگ در کشور عزیزمون جا بیفته

با تشکر فراوون از شعور همه ی مردم عزیز کشورم. (1142410) (alef-13)
 
fdkhl
Bulgaria
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۹:۱۵
فقط ميتونم بگم يه بي عقل سنگ ميندازه تو چاه صد تا عاقل نميتونن در بيارن.ماكه از شماها نميگذريم . (1142412) (alef-13)
 
شهاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۵۸:۵۷
خوب برای چی میخوان اون سنگو دربیارند مگه دیونن خوب یه سنگیه بزارید ته چاه باشه الکی یه کارای میکنیدا (1143244) (alef-7)
 
غریبه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۰۲:۰۵
همه چیزمان به همه چیزمام رفته...
فکر می کنید با تحریم آجیل مردم سود می کنند؟؟ خیر محتکران عزیز خوشحال شده و آجیل ها رو صادر می کنند و با این اوضاع آشفته ارز سود بهتری می برند...
وقتی اوضاع اقتصادی شبیه دوران قحطی شده ، حرف زدن از کشش قیمتی بازار شبیه لطیفه است.
اگر قراره کسی تنبیه بشه، سیاستگزارانی باید تنبیه شوند که فقط به نابسامانی دامن می زنند (1142418) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۳:۱۶
ای کاش آمریکا پسته و خاویار ما رو ...
خرید پسته جهانی از ایران را تحریم میکرد و در عوض واردات پسته به ایران را آزاد میکرد
چه کنیم تحریم هستیم دیگر
البته مردم تحریم هستند (1142499) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۵۳:۱۳
دوست عزیز ما زورمان به آنها نمی رسد راه حل دیگری پیشنهاد کنید.
پیشنهاد ما تحریم آجیل است به عنوان گام اول و اینکه یادمان بیاید که ما یک ملت هستیم و نه یک مشت آدم نق نقو و دیگر هیچ. (1143518) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۵:۴۸:۲۸
عزیز من جنس صادراتی را همون اول ازبین اجیل مرغوب جدا کردند اینی که به اسم اجیل درجه یک میدهند دستت در واقع همون چیزیه که خارجیا اجازه وارد شدنش به کشورشون نمیدهند و مازاد صادرات هست که میاد تو بازار مثلا پسته شاهپسند اصا دامغان من با این سنم تو ایران ندیدم ولی در انگلیس موجوده (1144113) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۰۲:۵۰
من خیلی وقته جز مایحتاج ضروری چیز دیگری نمی خرم حتی وقتی صف های طولانی برنج و مرغ را میبینم خیلی بدم میاد چون برنج و مرغ صفی کفاف 1 هفته هم نمیشه و اگر 1 هفته یا یک ماه مرغ و برنج نخوریم چی میشه .حالا هیچی نخریدیم و نخوردیم آیا قیمت ها پایین میاد؟وقتی قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا نباشه و دولت قیمت ها را تعیین کند آیا قیمت ها سیر نزولی خواهد داشت؟ صدا و سیما هم میتواند کمک موثری داشته باشد (1142425) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۰۶:۴۶
پیشنهاد خوبیه، ولی تورو خدا ببینید تو این کشور با این همه ثروت خدادادی و این همه منابع عظیم نفت و گاز و . . . کارمون به کجا رسیده که مجبور به خود تحریمی شده ایم! (1142431) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۱:۳۹
اونها مال عوام نیست مدیریتش دست خواصه
این رو پدران ما خواستند (1142490) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۱۲:۲۷
نيازي به تحريم نيست اكثر مردم اگر بخواهند هم ديگر توان خريد ندارند

به عنوان يك جامعه شناس پيش بيني مي كنم

1- رفت و امدهاي نوروزي مردم امسال به شدت كاهش مي يابد
2- بساط مسافرتها با چادر سفري افزايش مي يابد
3-....... (1142449) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۱۴:۴۰
خير قربان ،شده از نون شب و مخارج بيهودهمون تو طول سال هم ميزنيم و چند روز رو هم گرسنگي مي کشيم اما هويت ملي را پاس ميداريم و عيد باستانيمون را با شکوه هرچه تموم تر برگزار ميکنيم. همينمون مونده که اين عيد رو هم کم رنگ کنيم. (1142461) (alef-13)
 
جعفریان از بوشهر
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۱۷:۴۷
100درصد موافقم. ما هم در بوشهر مسئله را به صورت پیامک برای بسیاری فرستاده ایم. تنها راه و چاره ای که باقی مانده، نخریدن است.
جعفریان از بوشهر (1142472) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۱۸:۵۱
آخه 40 سال پیش چند درصد ایرانی ها نوروز پسته و تخمه ژاپنی می خوردند که یک عده از بینندگان آجیل را از رسوم نوروز تلقی می کنند. (1142476) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۵:۴۴:۴۴
پسته را بیش از 2500 سال در ایران کشت میکنند و اسمش میوه شاهان بوده چون غیر شاه و اعیان قدرت خریدش ادمهای عادی نداشتند (1144112) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۱۹:۰۷
با سلام در کشور ما جهت کسب منفت فروشندگان و آنهایی که ذی نفع هستند کالاها را به هر قیمتی شده باید صادر کنند و اصلا مصرف کنننده در اینجا دیده نمی شود و برعکس جلوی واردات را با وضع عوارض گمرکی بالا به ضرر مصرف کننده و باز هم به نفع تولید کننده و فروشندگان می گیرند . در هر دو صورت باز هم مصرف کننده است که ضرر می نماید . (1142479) (alef-10)
 
Russian Federation
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۱۹:۳۵
مردم همین نوروز و چند تا سنتش براشون باقی مونده که شما با زرنگی دارین اینارو هم حذف می کنید. اگه پسته شب عید کیلویی دویست هزار تومن هم بشه شما خوشحال تر میشین. مگه تو ماه رمضون خرما گرون نبود؟ مگه عید قربان گوسفند گرون نبود. نهضت شما به عید نوروز که رسیده یاد حذف سنت افتاده؟؟؟ (1142483) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۱:۴۴
فقط حرف ولا غیر
عمل چی میشه ؟ (1142492) (alef-10)
 
غضنفر
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۲:۵۶
چند هفته دیگه بلای افزایش قیمت آجیل سر میوه هم میاد. این بلا سر برنج و حبوبات و گوشت و... هم آمده. با این شرائط لطفاً اول ماه رمضان را اول فروردین اعلام کنید تا روزه بگیریم.
اگر شما این کا رو نکنید یک عده هستیم که تصمیم داریم 13 روز روزه مستحبی بگیریم! (1142498) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۲۲:۴۵
موافقم!
امسال سال کبیسه هم هست دیدن هلال ماه فروردین !در پشت بام در تاریخ 29 یا 30 اسفند هم هیجان زیادی داره!
قرار ما پشت بامهای سراسر ایران 29 و 30 اسفند برای آغاز ماه صیام ! (1143300) (alef-7)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۳:۵۹
دوستان آجیل نمیخریم- ماشین نمیخریم- غذا بیرون خانه نمیخوریم-....اما اصلا حرفی به دولت فخیمه بابت کم کاری نمیزنیم یه موقع مدیریت جهانی مان خراب نشود (1142504) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۵:۴۳:۰۰
ربطی به دولت نداره این اغازه راهه نهضت تحریم اجیل (1144110) (alef-7)
 
اكبر
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۶:۱۴
تحريم كنيم كه قيمتش رو بكشن روي چيزايي كه نميشه تحريم كرد؟مث نون وبرنج وگوشت؟ (1142514) (alef-10)
 
وبگذر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۶:۱۵
در مورد خودرو هم باید چنین کاری انجام شود. (1142515) (alef-10)
 
رضا علیزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۲۶:۳۷
دوستان عزیز

آیا در مراسم نوروز باستانی خوردن آجیل هست اما همدلی و همدردی با هم وطنانی که مشکلات مالیشان بیشتر از ماست وجود ندارد؟

آیا باید کاری کنیم که این هم وطنان نیز به اصطلاح برای حفظ آبرو با هر زحمتی شده آجیل فراهم کنند ؟ و از طرف دیگر سودجویان نیز به ریش ما بخندند ؟
از شما میپرسم این کار اسمش خودخواهی نیست ؟ (1142519) (alef-10)
 
روشن
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۳۲:۰۱
هرکه به فکر جیبش . آجیل فروش و مسولان و قصاب ومرغ فروش و میوه فروش همه و همه به فکر خود . تقصیری ندارند اعتماد از بین رفته .تازه مگر چند درصد مردم سایت الف را می بینند که با هم تصمیمات اتحاد ی بگیرند . (1142536) (alef-10)
 
ebrahim
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۳۲:۱۱
lمن خانواده ای را می شناسم که بزرگتر فامیل همه را دور هم جمع کرده و منشوری را امضا کرده اند که همه فامیل امسال پسته واجیل نخرند وهمه قول داده اند مردانه اجرا کنند بیایید همه ما این کار را انجام دهیم (1142537) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۵:۴۲:۰۱
منشور چیه ؟؟؟؟ شعور داشته باشیم و از اینکه سرمون کلاه بذارند بدمون بیاد نمیخریم والله کسی میشناسم میلیاردره اما گفت امسال میوه هم نمیخرم چه رسد به اجیل اینجوری اون بابا میلیاردر و ما هرچی گرون میشه مثل قحطی زده ها میدویم صف بکشیم (1144109) (alef-7)
 
احم
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۳۵:۲۶
برنج را چه کنم تمام سوپرها سرزدم برنج خارجی ندارند با نخوردن کار درست نمیشود باید احتکار کنندگان را اعدام کرد چه اقازاده چه غیر اقازاده (1142547) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۴:۳۸:۲۵
ما كه نميتونيم بخريم حتما تحريم ميكنيم (1142558) (alef-10)
 
حرف دل
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۱۲:۴۶
هر چي كه ملت مي كشند از بي لياقتي مسئولان است. اي كاش ملت خيلي چيزها را تحريم مي كردند (1142582) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۱۲:۲۱
بی لیاقتی مسئولان نتیجه بی فرهنگی مردم است (1143109) (alef-7)
 
بی اعصاب
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۱۳:۲۵
بی خیال بابا .... آجیل هم میخرید ... گرون تر هم میخرید ... نکه بقیه چیز ها که گرون شد هول نزدید ونخریدید .. اینم میخرید ...
پس لطفاً شعار ندید نمی خریم ....والا بخدا (1142585) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۱۴:۴۶
برای یکبارهم که شده به این پیشنهاد عمل کنید . سزای گرانفروش نخریدن است

حال این گرانفروش دولت باشد یابخش خصوصی مطمئن باشید نتیجه بنفع ملت

شریف خواهدبود... (1142587) (alef-10)
 
صدر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۱۷:۱۵
الف جون واقعا ازت متشكريم . تو رو خدا هر روز پيگيري كنيد و بيشتر انتشار بديد تابا باري هم دست سودجوها را قطع كنيم و نشان بديم اتحاد يعني چه . (1142594) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۱۷:۵۶
اثبات بی کفایتی دولت ،مجلس،و.....نیاز به ابزار جدیدی ندارد اگر مردم به پیام وتوصیه هیچکدام شما توجه نمی کند بخاطر بی اعتمادی به کسانی است که به هر شکل یه این پیکره سیاس وصل است وکاش کسی ظهور کند که فارغ از این گروههای بی اعتبار از بدنه واقعی مردم باشد تا شاید گوشها شنوا ودلها ارام گردد انشاله. (1142595) (alef-13)
 
نادان
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۲۲:۰۷
در اروپا و يا جايي مثل عربستان اگر فعاليتهايي اين چنيني كه متكي بر اقدامات خودجوش مردم است جواب ميدهد بدان علت است كه قدرت هاي مافيايي دخيل در گرانيها و افزايش قيمتها نيستند.آنجا روابط همان قواعد اقتصادي است لذا اين نوع حركات اجتماعي هم به مثابه قواعد اقتصادي موثر است .اما در ايران بدليل وجود مافيا و قدرت پنهان در همه زمينه هاي اقتصادي و دولتي و سياسي بودن اقتصاد اين روش ها موثر نيست و هميشه مصرف كننده متضرر ميشود.بازارهايي مثل مرغ،گوشت،موز، آجيل و هر چيز ديگر دستهاي پشت پرده و گاهاً متصل به قدرت دارد لذا حركتها خودجوش يا دگر جوش مردمي چندان موثر نيست (1142609) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۵۵:۵۸
با این حرفای نومید کننده است که اون بالاییها همیشه خیالشون راحت است که بخاری از مردم بلند نخواهد شد . (1142708) (alef-10)
 
کویرلوت
Latvia
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۴۵:۲۰
ایکاش این بظاهر تحریم ها تاثیری داشته باشد اما خدا وکیلی جالبه یاد آوری کنم سال گذشته چقدر تبلیغ شد برای این موضوع که ماهی قرمز بیماری زا است!!!! و مردم ماهی نخرند امسال هم عده ای از مردم میخواهند آجیل نخرند شاید سال دیگه .... بعنوان همدردی با من و تو که از فقر پایین رفتیم عده ای بخواهنداصلاعید نگیرند . آیاتا عید سال بعد قدرت خریدی خواهدبود که بتوان خرید؟ آیابا این تحریمها محتکرین رو دست خواهند خورد؟ اینگونه تحریمها فقط نمایشی استکه خودمان برای خودمان ترتیب داده ایم (1143362) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۲۴:۰۳
كاملاً موافقم، دوستان به جاي آيه يأس خوندن سعي كنيم به همه اطلاع رساني كنيم. (1142620) (alef-10)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۲۴:۴۵
با توجه به اینکه مردم ما همیشه در صحنه بودن و با توجه به این خبر از فردا تو کلیه آجیل فروشی ها صف های طویل و طولانی ایجاد خواهد شد (1142621) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۲۵:۳۱
نوروز امسال را بدون برنج گوشت مرغ ماهی اجیل ماشین سفر روغن شکر چای میوه شیرینی نان اب برق سر کنید

میمیرید؟ ها واقعا میمیرید؟ خجالت بکشید از این همه رفاه بابا نون میخوان اب میخوان برق میخوان چقد رفاه واقعا چقد؟یکم از مسئولینتون صرفه جویی یاد بگیرید (1142625) (alef-13)
 
حمید رضایی
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۲۶:۲۴
تحریم خرید کالاهای تولید داخل کشور که حاصل زحمت ودسترنج کارگران وصاحبان بنگاههای اقتصادی است نه تنها راه حل نیست بلکه نوعی خودزنی کالای ایرانی است.بسیاری ازاین راه امرارمعاش میکنندواگر قرارباشد هرکالایی گران شد صورت مسئله پاک شود اولویت باتحریم آجیل شب عید نیست وکالاهای وارداتی در صدر جدول قرار دارندوبعلاوه مسئولین اقتصادی کشور اگر ریشه یابی نموده وبصورت اساسی به کمک مردم گرانی را ریشه کن نمایند روشی عاقلانه وکارساز است درغیراینصورت مسکن،خودرو، انواع لپ تاب،گوشی موبایل، نان،گوشت، برنج، حبوبات،میوه،مرغ،سبزیجات،لبنیات،لوازم منزل ،دارو وصدها قلم کالای دیگر را هم به لیست تحریمهای پیشنهادی اضافه نمایید. (1142629) (alef-10)
 
ثريا
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۳۰:۲۵
چرا خودزني مي كنيد حقمان است هرچي سرمان بيايد . (1142644) (alef-10)
 
Omid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۳۳:۳۹
با نخوردن آجیل، گرسنه نمی مونیم. خیلی ها هستند که پول یک کیلو آجیل را خرج بیست چیز دیگر می کنند تا برهنه و گرسنه نمونند.
بیایید تمرین اتحاد را با همین چیزهای کوچک شروع کنیم و نشان دهیم ما ابزار رشد و ترقی جماعت سودجوی حریص نیستیم. آجیل که چیزی نیست، خرید های بزرگ تر مثل خرید خودرو را هم می توان کنار گذاشت ...
ما که قربانی هرج و مرج و بی توجهی های بسیار شدیم اما بیایید همت کنیم و آینده ی کودکان امروز را در دست خودمان بگیریم
(1142656) (alef-10)
 
یک آجیل فروش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۳۵:۱۱
خوب نخرید بهتر . صادر میکنیم عراق و ترکیه و پاکستان و اذربایجان . الان پسته ما در اروپا هم مشتری داره . میبریم اونجا و دلارشو میاریم ایران ، 4000 تومن میفروشیم . تازه اینجوری برای ما هم بهتر میشه عزیزان . (1142661) (alef-10)
 
از نفس افتاده
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۵۴:۴۰
شما نمی تونید هر جور پسته بنجل و کهنه رو با قیمت بهتر صادر کنین . اون خشکبار مرغوبو که در هر صورت صادر می کنین .منظور ما اون آجیل به درد نخوره که جز این ملت بیچاره مشتری براش وجود نداره .من خودم تو کار زعفرونم خیلی فکر نکن زرنگی و کسی سرش تو حساب کتاب نیست . (1142820) (alef-13)
 
س
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۱۳:۱۶
بنازم به غیرتت هموطن تا شما هستی دشمن می خوا هیم چکار؟ (1142855) (alef-13)
 
احسان
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۵۱:۱۳
شما از اقوام جمشید بسم ا... هستی؟ میشه با هم آشنا شیم؟ (1142929) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۰۷:۴۳
حتما این پسته ای که تو ایران می فروشیدو می تونید صادر هم بکنید! این پسته رو مجانی هم بدید تو ترکیه و امارات نمی برن داداش جون (1143098) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۲۲:۳۵
دوست عزيز ميدونم فقط ادای آجيل فروش رو درآوردی ولی برای اطلاعت عرض كنم اون پسته ای كه به خورد ما می دهند ارزش صادرات نداره به خاطر افلاتوكسين

خيلی از اقلام آجيل هم الان وارداتیه مثل بادام هندی ، بادام،و.... (1143130) (alef-7)
 
بابک اسداللهی نژاد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۴۰:۱۸
تحریم آجیل زهر چشم گرفتن از دولت است که عرضه کنترل قیمتها را ندارد
تحریم آجیل بنوعی بی آبرو کردن دولت است تا در اقلام دیگر هم شاهد این وضعیت فجیع نباشیم
مغز گردو پارسال 13000 تومن امسال فعلا 38000 تومن شب دراز است و تاجر بیدار (1143185) (alef-7)
 
حسنقلي
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۳۲:۲۸
آجيل شما رو اونطرف بيشتر از 10 دلار نميخرن، بايد تعرفه صادرات هم بديد، ته تهش 35000 تومن دستتون رو بگيره. ببريد بديد به اونا، فكر روزي رو بكنيد كه اوضاع آروم بشه و دلارتونو 2500 هم نخرن! (1143334) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۵۳:۳۲
صادرات از دست آجیل فروش ساده بر نمیاد (1143389) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۵:۳۸:۲۰
عمو بگو ریست بیاد شما که کیلو فروشی اونی اصله که تنی میفروشه نه شمای خرده پا (1144108) (alef-7)
 
پیام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۴۵:۴۰
یعنی میشه یه اعتراض عمومی انجام بشه و به معترضین انگ ضربه به نظام و همسویی با بیگانه و ... زده نشه ؟ ما که ندیدیم
ااگه این اعتراض همه گیر بشه . سردسته هاش میفتن زندان و زیر دست ماموران خودسر ........ میشن و نهایتا وکلای دستگیر شدگان نیز به زندان میفتن . ولمون کن بابا الف جان . دیگه به جز یه عده تکراری مصون کسی دلش به کارای دسته جمعی نمیره (1142685) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۵۰:۰۴
کاش این کار را در مورد خرید ماشین و مسکن هم بکنند تا این گرانی بیش از این قد نکشه.آقا نخرید تا عرضه بر تقاضا پیشی بگیرد. (1142695) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۵۶:۴۴
خسته شدیم از این همه بحران تو این مملکت چرا بقیه دنیا از این مشکلات نداره (1142710) (alef-13)
 
سحر
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۵:۵۷:۰۵
من حتما نمیخرم به همه ی خانواده ام هم توصیه میکنم ،لطفا به همه خبر بدین،تو رو خدا بیائید فرهنگ با هم بودن رو تمرین کنیم (1142712) (alef-13)
 
صمصام
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۰۵:۵۳
من با این نظریه مخالفم این نظریه زمانی مقبولیت داره که کشور در معرض خطر بزرگی باشه و دولت و ملت با هم دست به دست بدن و حتی مردم خودجوش کالایی رو تحریم کنند ...کشور ما شکر خدا از همه نوع نعمتی برخورداره اونهم به وفور ... فقط از مدیریت صحیح منابع محرومه ....چرا باید در کشور ما افرادی بتونن 3000میلیارد تومان پول بیت المال رو دزدی کنند و آب از اب تکون نخوره اما وقتی صحبت از اقساط معوقه وام های پرداختی به مردم میشه داد همه به آسمان بلنده ؟؟؟؟چرا باید مدیر یک سازمان 100میلیون پاداش بگیره اما کارمند یک شرکت دیگه چند ماه حقوق معوقه نگرفته باشه ؟؟؟ طرح این موضوعات در واقع پذیرفتن اینه که ما ملت فقیری هستیم اما نیستیم ...به جای ان بیایید نهضتی راه بندازیم که افراد شایسته و مناسب در کشور ما بتوانند عهده دار مشاغل مهم بشن ...نهضتی به نام تحریم مدیران فاسد و نالایق راه بندازیم که موجب افزایش سطح رفاه مردم بشن (1142726) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۰۱:۰۳
شما از یک مورد کوچولو فعلا شروع کن (1143081) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۱۰:۴۷
حالا شما اول ببین می تونی یه ماه آجیل نخوری بعد برو سراغ اصلاح کشور (1143107) (alef-7)
 
نظرآزاد
Latvia
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۵۶:۳۳
جالب اینجاست که خیلی ها فکر میکنن اگر مثلاآجیل نخرن محتکرا دچار مشکل میشن در صورتیکه همون کالارو میتونن به خارج از کشور صادر کنن حتما لازم نیست به کشورهای اروپایی صادربشه همین عراق و جمهوری اذربایجان و ارمنستان بغل گوش خودمون . با اجرای هدفمندی ماکه درون سرسره فقر قرارگرفتیم پس چرا با اینگونه تحریمهای آجیلی به آقایون والا منصب بقبولونیم ما از حقمون میگذریم و مثلا آجیلرو تحریم میکنیم ؟ حتما فردا پس فردا هم خیلی چیزای دیگه رو تحریم میکنیم و با باد هوا زندگی میکنیم (1143670) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۰۶:۴۶
من امسال آجيل نمي خرم تنها به اين دليل كه با آنهايي كه نميتوانند بخرند همدردي كنم. (1142731) (alef-10)
 
مسعود
Latvia
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۵۳:۵۹
من هم براي همدردي با خودم آجيل نميخرم (1143219) (alef-7)
 
پدر
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۰۹:۰۸
بنظر من حرکت بسیار خوبیه و همه باید از اون حمایت کنیم . چرا فکرمیکنید در ایران نمیشه یه کار این چنینی رو به سامون رسوند ؟ چرا از خودمون شروع نمیکنیم و به دیگران حواله میدیم ؟ بنده بعنوان یک پدر خانواده 60 ساله حمایت کامل خودم و خانواده ام رو از این کار اعلام میکنم و مطمئن باشید حتی یک گرم آجیل نخواهم خرید و در منزل دیگران هم نخواهم خورد و اطمینان دارم به هیچکدام از شئونات ملی،میهنی و باستانی ما ایرانیان لطمه ای نخواهد خورد و گذشتگان و نیاکان ماهم از این کرده ما گله مند نخواهند شد . بنا بر این همت کنید و نه آجیل بخرید و نه آجیل بخورید و تاحد امکان به دیگران هم توصیه کنید . حق نگه دار همه (1142737) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۰۹:۲۳
یک بار هم شده مثل مرد عمل کنیم و با غرغر خانوما خام نشیم ، مردشین؟ (1142738) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۴۸:۳۹
قربان دهنت که هوای ما زن ذلیلا رو داری. (1143205) (alef-7)
 
حسنقلي
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۲۹:۲۴
من تصميم كبري گرفتم، ديگه بقيش خدا بايد بهم صبر بده! (1143326) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۰۶:۲۷
تو که راست گفتی (1143543) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۱۱:۲۵
دو روز دیگه مارک سیاسی میزنن بهتون ... اوین .... ودیگر هیچ!!!!!!!!! (1142742) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۰۸:۳۶
به خاطر اجیل ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نه بابا بخرید دیگه خوبه (1143562) (alef-7)
 
سامان
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۱۹:۲۹
این حرفها بهانه است، مرد عمل باشید لطفا. (1143568) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۱۱:۳۴
جالبه , مردم را سر کار گذاشته اید .
اگر راست می گوئید در زمینه کالائی مثلا خودرو وارد شوید .که هم تدارک همبستگی در آن آسان بدست خواهد آمد و هم سطح معقولی از جامعه را در بر می گیرد .و هم زمان آن برای بسیج مصرف کننده و دوره تاثیر آن دارای مدت معنادار است

وارد تخمه و آجیل شب عید مردم شده اید و از قبل می دانید که نتیجه ملموسی ندارد. شاید آنوقت می خواهید تئوری ببافید که مردم ایران همین لیاقتشان است . البته با عرض معذرت از مردم شریف و صبور ایران.

اگر راست می گوئید این تمرین را بر روی خود رو متمرکز کرده و به نقش رسانه ای خود اعتبار ببخشید . صنعتی که سالها از سوی مردم حمایت و تحمل شد حالا هم نه معلوم است دولتی است و نه معلوم است خصوصی است با این شتر مرغ بازی هنوز از بیت المال چون اژدهای سیری ناپذیر می بلعد و متوقع است همچون ضحاک شده است مار بر دوش .
البته نه چاپ خواهید کرد و نه اعتقاد دارید که کاری به نفع مردم و کاری به نشان دادن همت مردم بایستی در دستورتان قرار گیرد. (1142744) (alef-13)
 
رشيدرنجبر
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۱۴:۰۱
يعنى ملت ايران از كشورهاي ديكه جي كم دارند كه لياقت خوردن اجيل وامثال ان را ندارند حدسبزنيد من ميدانم ولي راستش ميترسم بكم (1142747) (alef-13)
 
ایران من
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۲۲:۰۹
آجیـــــــــــــــــــــــــــــل نخــــــــــــــــــــــــــــریــــــــــــــــــــــــــــــــم
شاید این حرکت قدمی باشه برای نخــــــــــــــــــریدن و تحریم دیگر کالاهی بی کیفیت مون مثل مرغ گوشت پـــــــــــــــــــراید (1142760) (alef-13)
 
sedghelesan
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۲۳:۴۱
دولت
دولت
دولت
پس قوه قضائیه کجاست؟
برخورد با محتکران و مجازات آنان با کیست؟ (1142761) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۲۵:۴۳
یک تاجر ایرانی 1 کیلوپسته را با دلار آزاد ! به خارجی ها 30 هزار تومن می فروشه.ولی به مردم خودش 60 هزار تومن.
عاقبت مردمی که به خودش رحم نمیکنه بهتر از این نمیشه!
مشت نمونه خروار است. پسته خودرو لبنیات ،مرغ و... هیج فرقسس نمیکنه
مردم مثل گرکگ به جون هم افتادن
نتیجه حمایت از بی اخلاقی وبی قانونی همینه!این بدبختیا میان ومیرن و ضربه ای که به روح و اصالت ایران وایرانی خورد تا سالها بر پیکره جامعه ما خواهد ماند و مارا خواهد آزرد! (1142765) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۳۱:۰۰
با سلام
فرض کنید عده ای معدود بتوانند آجیل بخرند آیا میتوان به منزل آشنایان ودوستانی رفت که توان خرید اجیل را ندارند وناراحت نبود خوردن اجیل با این قیمت یعنی جدا کردن خود از بدنه ضعیف جامعه وتبیین ارزشهای تازه بدوران رسیدگان. (1142775) (alef-13)
 
غضنفر
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۳۲:۰۷
بشتابید سفره ها نفتی شد. (1142779) (alef-13)
 
حبيب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۳۳:۴۹
اگر اين هميت و غيرتي كه براي تحريم آجيل به كار مي بريد را جايي كه جاش بود به كار مي برديد وضعيتمون امروز اينطور نبود.آجيل گران شده سودش ميره به جيب كشاورز و آجيل پز و نهايتا آجيل فروش و دلال كه هموطن خودتونه
اين همه ماشين گران ميشه دلار و طلا بالا ميره هزينه نفس كشيدن هم داره خارج از توان ميشه در مورد اينها هم يك كمي مسئولينش را تحريم و بازخواست كنيد .مسئولين هم اكثرا كاسبا و همه چيز براشون قابل خريد و فروشه ...
الف جان من اگر آدرس خانه ام را هم بدهم شما اين نوشته هاي من را ثبت نمي كني اما اگر خواستي ثبت كني توضيح بدم منظورم از مسئولين فقط دولتيها نيست بلكه مجلسيها و ساير قوا را هم شامل ميشه (1142782) (alef-13)
 
Belgium
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۳۸:۲۱
به جای نخریدن دست واسطه های مفت خور را قطع کنیم
در مازندران پرتغال را از باغدار کیلویی 300 می خرند و 1500 در خود شهر می فروشند
البته قیمتها 3 سال پیش است
در فاصله 10 کیلومتری تا شهر قیمت 5 برابر می گردد (1142798) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۴۲:۵۲
معلومه کسانی که نهضت تحریم آجیل فروشی را راه اندازی کردند خود آجیل فروشها هستند چون دولت دست اندرکاران آجیل را مجبور نمود که آجیل را بر خلاف قیمتی که صادر می کنند(70000 تومان) بلکه به قیمت دولت یعنی 30.000 تومان بفروشند که این به نفع مردم و ضرر دلالان است پس اگر مردم خرید آجیل را تحریم کنند دلالان خوشحال و ان را گرانتز صادر می کنند (1142804) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۵۱:۴۲
افرین بر پیشنهاد دهنده . مرگ بر گرانفروش
واقعا اگر برای یکبار مردم متحد شوند. این محتکران تو دهنی میخورند و هوس گران کردن اجناس نمی کنند (1142811) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۶:۵۸:۴۴
نه عزیز ؛ ما باید سنتهای غلطمونو تغییر بدیم و به جای مصرف آجیل و شیرینی که پر هزینه و نماد اشرافیگریه ، به مصرف "کالاجوش "در شبای عید روی بیاریم . . . البته فعلا بین خودمون بمونه که خدای نکرده کشک و پیاز و آبو گرون نکنن. (1142827) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۰۰:۴۳
خیلی از چیزها ازسبد کالای خانواده کم کرده ایم
حالا که اصلا توان خرید آجیل نداریم که بخواهیم تحریمش کنیم
امیدوارم کسانی که تمکن مالی مناسبی دارند همت کرده وخرید آجیل را تحریم کنند (1142831) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۰۸:۵۰
اي باباهركي داره ميخره هركي نداره نميتونه بخره مثل ما ازقديم گفتن پولداركباب و بي پول دودكباب! (1142848) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۱۵:۳۸
اولا من تو هيچ نهضتي مداخله نمي كنم نهضت ازادي با اون همه كبكه به اين روزو حال افتاد واي به اجيلي (1142860) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۱۶:۳۰
اجیل نخورید،مرغ نخورید،گوشت نخورید،ماشین سوارنشویدو.....یکدفعه روبه قبله بخوابید و..... (1142863) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۲۲:۰۲
این بهترین روش برای جلوگیری از گرانی هست اگر قیمت هر مواد موردنیاز مردم بی رویه گران شد نخرید خود بخود مجبور خواهندشد ارزان کنند متاسفانه در کشورما هرچه گران میشه مردم بیشتر میخرند از ترس اینکه فردا گرانتر میشه یادم هست مدتی پیش در کشور آلمان مردم جهت خرید شیر به سوپرها مراجعه کردن دیدن یک یور گران شده هیچ کس نخرید و شیرها به کارخانه های تولید برگشت خورد فردا روز بعد به همان قیمت اولیه خودش برگشت پس یاعلی بگویید هرچه گران شد نخرید (1142873) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۳۰:۱۰
با این حرکت کاملا موافق و همراهم تاوقتی سودجویان چه ازجنس دولتی چه از جنس بازاری ادب بشن و با مردم خوب تا کنند. (1142894) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۳۲:۰۸
بوی باران، بوی سبزه، بوی خاک شاخه‌های شسته، باران خورده، پاک
آسمان آبی و ابر سپيد
برگهای سبز بيد عطر نرگس، رقص باد نغمه شوق پرستوهای شاد
خلوت گرم کبوترهای مست

نرم نرمک می رسد اينک بهار
خوش به حال روزگار (1142899) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۴۵:۲۸
لعنت به محتکرها! (1142920) (alef-13)
 
Shima
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۴۹:۱۸
من هم آجیل نمی خرم تا انبارهای احتکارشده به حراج گذاشته شود. (1142926) (alef-13)
 
باران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۵۶:۰۰
ما که تا بحال نتونستیم بخریم امسال هم نمی خریم فقط دلمون میسوزه که امسال نمی تونیم خونه اونایی که پارسال آجیل عیدمونو تامین میکردیم امیدی داشته باشیم.ای خدااااااااااااااااااااااا این همه بی عدالتی رو می بینی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟احمدی نژاد اجیل بخوره اونوقت من نخورم (1142936) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۵۶:۵۶
آجیل نیست اشکنه که هست!اشکنه بخورید... (1142938) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۷:۵۸:۴۹
این بهترین راه برای حل گرانی.
یه کم تفکر...
به یاد همه اونایی که ندارن بخرن ما هم نمی خریم...
آگاهانه ها
مرسی (1142943) (alef-13)
 
پوریا
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۰۱:۰۵
آهای ملت از خواب خرگوشی بیدار... هوشیار...اگه قرار به گرون شدنو نهضت راه انداختنه پس نخوردن آبو گوشتو روغنو موزو و ...به این نهضت مسخره اضافه کنید !!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1142950) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۰۲:۵۹
مرگ بر پسته و تخمه کدو درود بر تخمه افتاب گردون (1142955) (alef-13)
 
برادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۰۹:۰۷
با اینکه از سایت شما اصلا خوشم نمیاد ولی از این اقدام شما بسیار متشکرم خواشهمدم این مطلب رو تا اخر اسفند در بالای صفحه داشته باشید و ان را هر روز با کامنت ها و مطالب جدید بروز کنید.
مردم باید یکبار نشان بدهند که می توانند وضعیت را تغییر دهند این تمرینی باشد برای اقدامات بعدی. امیدواریم که همه با هم متحد باشیم (1142964) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۱۶:۳۴
روش بسیار منطقی و شاید تنها روش مبارزه با گرانی بدون دلیل است.
خوب است که برای همه کالاها و مواد مصرفی از همین تکنیک استفاده شود.
باید باور کنیم که این روش جوابگوست. (1142988) (alef-7)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۲۰:۳۳
داغ ما رو تازه كردي محمود خان با اين گروني ها.بابا اصلا امسال نوروز رو تحريم كنيم (1142996) (alef-7)
 
شهاب
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۳۲:۰۸
اگه مردم فرهنگ اقتصادی داشته باشند و چیزی که گرون خودشون نخرنه خیلی از این مشکلات گرانی حل میشه.اخه چرا فقط از دنیای غرب بد میگید ببینید مردمشون در واکنش به گران شدن یک کالا چی کار میکنند.هنوز بعضی ها نمی فهمند.ما که نمیخریم (1143024) (alef-7)
 
زينب
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۳۲:۳۹
بعضى هام برعكس هستند ، بيشتر ميخرند . با اين دسته چه كنيم ؟ (1143025) (alef-7)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۳۶:۱۰
منم با این کار موافقم باید این حرکت ها در مردم باب بشه تا محتکران دیگه به این راحتی جرات نکنند که احتکار کنند و دولت هم به خودش بیاد (1143033) (alef-7)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۴۴:۳۶
من به سهم خودم برای حدود 30 نفر در جهت گسترش تحریم تنقلات پیامک فرستادم (1143050) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۴۸:۵۳
همه باهم اتحاد داشته باشيم تا اين دلالان وفروشندگان بي انصاف را ادب كرده باشيم پيش بسوي عيد بدون آجيل (1143057) (alef-7)
 
زارع
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۸:۵۰:۵۱
مرگ بر آجیل!!!!! (1143062) (alef-7)
 
kaveh
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۰۵:۴۸
آقا دمتون گرم بسیار عالیه ، بالاخره ما ایرانی ها هم باید مبارزه با گرتنی را از یک جا شروع کنیم ونخریدن بهترین روش است. (1143092) (alef-7)
 
استاد هندی
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۰۷:۰۶
پیامها را خوندم
نتیجه گرفتم که برای سامان دادن بازار باید: آجیل ،گوشت، لبنیات، لباس، خودرو، مرغ، میوه، ....را تحریم کنیم و نخریم. در این راستا دوستان می توانند برای آمادگی هرچه بیشتر برای تحریم به آموزشگاه تفهیم رموز مرتاضی در ده دقیقه که توسط استادان هندی برگزار میشه مراجعه و ثبت نام کنند (1143095) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۲۱:۲۵
حالا یک کیلو اجیل به جایی بر نمیخوره ،پارسال 20بوده امسال شده 40.
پراید که از 9تومن شد 12 و حالا شده 15در کارخانه را تحریم کنید. (1143126) (alef-7)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۲۲:۳۳
با اس ام اس به همه بگین (1143128) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۲۹:۳۲
بسيار فكر خوبيه (1143147) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۳۶:۲۳
شاید اگر امسال بتوانیم بخریم اما نخریم سال آینده دیگر اصلا نتوانیم بخریم. (1143167) (alef-7)
 
بهروز
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۳۸:۲۸
مرگ بر اجیل (عامل استکبار) (1143179) (alef-7)
 
تبریزلی
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۳۸:۵۶
درسته فایده ای نداره ولی من هستم.خدا روزای آینده رو به دادمون برسه (1143181) (alef-7)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۴۲:۳۹
این تحریم ها زمانی موثر است که تولید کننده راهی بجز عرضه در بازار داخلی ندارد و با تحریم تولید کننده مجبور است قیمت را کاهش دهد ولی الان تولید کننده می تواند با صادران محصولات خود درامد بیشتری نیز کسب کند چون الان دلار نزدیک چهار هزار تومان است و صادرات در این برهه از زمان سود زیادی را نصیب صادرکنندگان می کند تحریم هم می تواند باعث رونق بیشتر صادرات و کسب سود برای تولید کنند شود (1143190) (alef-7)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۴۸:۰۲
بیایید فقط یکبار هم که شده از این فرهنگ تحریم بخوبی استفاده کنیم و در شرایط کنونی که اجیل به این گرانی شده و فقط بالا بالایی ها توان خریدش را دارند استفاده کنیم تا شاید برای یکبار هم که شده قیمت یک محصول پایین بیاید (1143202) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۱۹:۵۳:۵۷
نهضت هایی که از مدت ها پیش شروع شده:::::

1- نهضت نخریدن آجیل
2-نهضت نخریدن میوه
3-نهضت نخریدن مرغ
4-نهضت نخریدن خودرو
5-نهضت نخریدن لباس عید
6-نهضت نخریدن خانه
7-نهضت اجاره نکردن خانه
8- نهضت ازدواج نکردن
و ....
خدا به خیر کند (1143218) (alef-7)
 
علي
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۰۲:۳۲
بهتر بود اقرار مي كرديد عليرغم گراني هاي اخير :مردم به فكر عيد ملي خود هستند مگه سالهاي قبل مردم چي مصرف مي كردند فكر مي كنيد همه پسته داشتند همه فندق داشتند از ده تا خانه كه از اقوام سر مي زنيم بد بختها يكي شون از اين اجيلهايي كه شما مد نظرتان هست نداشتند امسال هم ندارند ولي
نبايد با القاء گراني دل مردم را نسبت به عيدشان سياه كرد بهتره نصيحت كنيد مراعات كنند هم چشمي نكنند بريز و بپاش نكنند (1143254) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۲۰:۱۴
من ديروز در بيمارستان يك ليوان چاى خوردم ٥٠٠ تومن امروز شده بود ١٠٠٠ تومان به همين سادگى برو بالا كى به كيه ! واقعا مملكت بي برنامه و صاحب و هردمبيل شده اكر مردم همبستگى داشته باند تمام چيزهاى غير ضرورى را تحريم مى كنند خريد و پيش خريد سكه و اتومبيل را تحريم مى كنند اين كرانيها در نهايت به ضرر عموم مردم است محتكرين رانت خواران و دزدان وطن از ما نيستند

مردم بايد بدانند هر چه ارزش پول ما پايين بيايد ارزش خودمان هم پايين مى ايد
مردم يك بار ديكر بايد اين غول را داخل چراغ جادوى دولت كنند (1143294) (alef-7)
 
پاک طینت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۲۶:۴۴
یعنی اگه اینکاربشه مردم یه درس حسابی به این بازاری جماعت بدهندکه نگو؟؟؟؟؟؟یعنی میشه؟!!!!!!! (1143310) (alef-7)
 
حسنقلي
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۲۸:۲۳
الف جان نميدونم از اسمم خوشت نمياد يا اينكه چرا پيامهام رو نميذاري، همانطور كه بعضي از دوستان ذكر كرده اند، اولا اينكه به ديگران حواله نكنيد و حتما خودتون هم اقدام به ارسال پيام بكنيد، من اول چند پيام فرستادم بعد اومدم اين كامنت رو بنويسم. مسئله دوم اينكه اقدام تكميلي در جهت موفقيت اين حركت، تحريم مصرف آجيل در جاهايي است كه به بازديد ميريم، ميشه با اين حركت به ارايه كنندگان آجيل هم فهموند كه اين حركت دلي هستش نه ظاهري. حتما بايد به اين نكته كه گفتم توجه بشه تا در حركتهاي مشابه بعدي كه در مقابل محتكرين و سوداگران انجام خواهيم داد حساب دست همه بياد. دوستان اين اقتصاد راه درمان ديگه اي نداره و بايد با حركات مشابه در مورد بازارهايي همچون پوشاك و خوراك غير ملزوم، تجملات و مواردي از اين قبيل به مبارزه ميداني با محتكرين و آناني كه خون ملت رو تو شيشه كرده اند رفت. (1143321) (alef-7)
 
حسین کرمی
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۲۹:۲۱
موافقم جیگر

بهتر است به صورت گسترده اطلاع رسانی شود.

از الف انتظار میرود یک جبهه مردمی در رسانه های دیگر راه اندازی کند.

با تشکر (1143325) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۳۶:۱۹
کسی نمیتونه بخره (1143345) (alef-7)
 
ر.ج
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۳۷:۲۶
من قبلا تصمیم داشتم اجیل بخرم ولی با این حرکتی که شروع شده قول میدهم که نخرم تا رو دست محتکران بمونه (1143348) (alef-7)
 
بانام
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۴۶:۲۰
بسیار کار خوبیست موافقم چون اگر همه همکاری کنند در بسیاری از این همکاریهاواعتراز ها دولت متوجه اشتباهات خودش میشود (1143367) (alef-7)
 
خسته
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۴۶:۲۱
شاید خانواده ی بنده هنوز استطاعت داشته باشند که آجیل بخرند و مشکل مالی نداشته باشند ولی چند روز پیش که بحث تحریم آجیل شروع شد و در سایتهایی مطرح شد و با صحبتهایی که با مادرم انجام دادم و موافقت کردند ما هم با افتخار به این جمع صمیمی و مردمی و عزیز می پیوندیم و امسال را بدون آجیل عید نوروز و باستانی رو جشن میگیریم ... (1143368) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۰:۵۱:۲۵
آقای توکلی به جای اینکه مردم رو دعوت به این کار کنی برو و اوضاع رو درست کن! نماینده مردم شدید که چی؟
تخلف می کنند دست روی دست! مردم رو مسخره می کنند دست روی دست! اوضاع کشور رو به این سو می برند باز هم دست روی دست و تنها فعالیت دعوت از مردم برای این کار؟
واقعا که (1143384) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۰۹:۲۷
من با این تحریم بشدت موافقم .اصلا کاشکی یک عظم ملی بوجود بیاد که نه تنها شب عید بلکه همیشه خرید کالاهایی که بی خود و بی جهت گران می شوند را تحریم کند.نمی فهمم تو کشوری که صادر کننده پسته است پسته کیلویی پنجاه هزارتومان یعنی چه؟بی کفایتی دولتها با یک عزم ملی قابل اصلاح است. (1143422) (alef-7)
 
بی نشان
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۱۶:۰۰
اگه بخواد عملی بشه عالیه. ولی این نوشته باید از تو نت بیاد بین مردم عادی تا همه اجرا کنن وگرنه احتمال شکست این پیشنهاد هستش. (1143438) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۱۸:۲۳
موافقیم شدید! به شرطی که دستکم تا اول نوروز این پیام را ادامه دهید و نهضت مبارزه با مصرف گرایی بی بندوبار و گران فروشی ناجوانمردانه را قاطعانه ادامه دهید.
والله خیرحافظا و هو ارحم الراحمین (1143442) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۲۲:۲۵
آقا به شدت موافقیم ما هم
نمیشه که مثل....سرمونو بندازیم پایین یک مشت محتکر از خدا بی خبر و یک عده مسئول بی کفایت هر قیمتی روی هر چیزی گذاشتند بگیم چشم خوبه فقط بیشتر نشه.
من یکی که آجیل بخر نیستم.! (1143450) (alef-7)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۲۶:۰۶
اگر صدا و سيما براي يكبار لياقتنشو نشون ميداد و در خصوص ارزاق عمومي ويا حداقل كالاهاي رذه دوم . سوم . مصرفي مردم حرف دل آنان را و نظراتشان را براي تحريم محتكر و فرصت طلبها ظبط و پخش ميكرد و اين عمل را به نقد و آرا مردمي ميگذاشت آنوقت معني يك بعد اقتصاد مقاومتي روشن ميشد . براي مسعولين و صدا وسيمااز صميم قلب متاسفم . (1143457) (alef-7)
 
Russian Federation
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۴۶:۱۱
حالا که دولت مردان به فکر حل مشکلات اقتصادی مردم نیستند و نگران خودروسازان بیشتر از جان مردم هستنداین ایده بسیار هوشمندانه و انسانی است.بیایید خودمان در حداقل ممکن به فکر مردم خودمان باشیم.بگذارید همه بچه های مدرسه جلوی دوستان و فامیل جشن شادی را بدون احساس حقارت ناشی از نداشتن تجربه کنند.
ایده ای بسیار ارزنده،انسانی و قابل اجرا است. زنده باد طراح این ایده.من دکتر متخصص هستم و با توجه به اینکه مشکل خریدن ندارم با ایده نخریدن آجیل موافق هستم و به آن عمل خواهم کرد. (1143501) (alef-7)
 
حسین
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۱:۵۷:۰۲
بسیار حرکت بجا وپسندیده ای هست امیدوارم همگان وعموم مردم از خریدن آجیل شب عید خودداری کنند تا قیمتها واقعی بشه (1143527) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۰۷:۱۸
يك كارمند بعد ازكسر بيمه و... 750هزارتومان مي گيرد روزي 25000تومان
بايك روز حقوق يك كيلو آجيل با دوروز حقوق يك كيلو پسته ميدهند (1143552) (alef-7)
 
علیزاد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۰۷:۲۵
با سلام
من هم با اینکار موافقم . حجم انبوه این آجیل و پسته را ادارات دولتی برای کارمندان خرید مینمایند و اگر این خرید انجام نگیرد قیمت آن به شرایط عادی برمی گردد . حتی این کار نیز انجام نگیرد خود مردم به نوبه خود می توانند از خرید آجیل خودداری کنندتا دست محتکران و سود جویان از بازار کم شود. (1143559) (alef-7)
 
آهو
Russian Federation
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۱۵:۰۶
ما رکورد زدیم!!! (1143557) (alef-7)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۲۳:۳۲
اخ بابا اگه قرار برتحريم باشه كه الان همه كالاها قيمتهاي كهكشاني و غيرقابل خريد دارند مگه ميشه هم رو همزمان تحريم كرد اينو تحريم ميكني يكي ديگه وبازيكي ديگه كشورهاي ديگر هرزگاهي درمورد يه قلم كالا اتفاق ميافته . (1143579) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۲۴:۱۴
اگر تخمه آفتابگردان را از این قضیه مستثنا کنید, من هم قول میدم در تحریم خرید آجیل بصورت جدی و فعال شرکت کنم. (1143583) (alef-7)
 
علی رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۲۴:۵۶
نهضت تنباکو را یکبار دیگر با تصمیم جدی خود به اجرا بگذاریم تا مخلان اقتصادی را از رویهای که پیش گرفتهاند را پشیمان کنیم (1143584) (alef-7)
 
رضا
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۲۷:۲۰
ما كارمندان بازنشسته كه به لطف برنامه اداره جهان اين دولت خدمتگذارو تكريم كننده قدرت خريدمان به يك چهارم تقليل پيدا كرده عملا اقدام به تحريم خيلى از مايحتاج كرده ايم پسته هم روش (1143591) (alef-7)
 
مهیار 7
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۲۷:۴۶
ما یک ماه پیش مقدار کمی خریدیم چون مطمئن بودیم که گرون میشه ، البته تصمیم گرفتیم همین مقدار کم رو در مدت عید مصرف نکنیم و بسته بندی می کنیم میزاریم توی فریزر تا در طول سال کم کم مصرف کنیم (1143593) (alef-7)
 
aaaa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۴:۴۷:۳۷
کار اشتباه رو شما انجام دادی. چون شما هم یکی از عاملین گرون شدنش هستی. (1144095) (alef-7)
 
دانشجو
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۳۲:۳۴
با سلام به همگی عزیزان:
به نظر بنده حالا که اکثریت موافقند بایستی هر نفر هم راهکارهای فراگیر شدن این ایده رو پیشنهاد بده. چون خیلی از مردم سایت های خبری اینترنتی رو دنبال نمی کنند . بایستی راهکارهای عملی داده بشه که همه توی جریان قرار بگیرند. دقیقا مثل پیام های تحویل سال بایستی همه گیرش کنیم. هر روش دیگه ای هم دارید بسم ا... (1143606) (alef-7)
 
یه کارشناس
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۳۷:۰۴
در این صورت همه باید قول بدن نخرند. تو رو خدا نخرید. در صورت نخریدن قیمت کاهش پیدا میکنه و در این صورت یکسری ها باز نرن بخرند. همه با هم متحد تا پای جان نمی خریم
این دیگه ان شالله نداره. حتماً
الله یحب المتفکرین (1143620) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۴۵:۰۳
سلام از اینکه این نهضت را راه انداخته اید بسیار خوشحالم و استقبال می کنم و نیاز به اطلاع رسانی بیشتر دارد مثلا میان دانشجوها به صورت پیامک یا هرروش مطلوب که همه مطلع شوند و اطلاعیه هایی در سراسر کشور اگر بشه چی می شه . به نظر من اگر این فرهنگ در مورد سایر کالاها که حربه ای شده برای پول دار شدن عده ای از خدا بی خبر بسیار جالب و خداپسندانه است (1143639) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۴۸:۵۹
در کشوری که واردات یا تولید یک کالا در دست یک عده خاص باشه وضع همینه (1143648) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۴۹:۰۴
یادش بخیر قبلنا وقتی یه شرکتی مثل شرکت های لبنیاتی شیر و ماست و کره را گرون می کردند بعد از یکی دو هفته مثلا تعزیراتیا اون رو جریمه می کردند و اون شرکت باید برای تنبیه گرانفروشی به دولت !!!! جریمه می داد!!!!! (1143649) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۴۹:۵۵
اگر این تصمیم با همت مردم عملی بشه سرآغاز تحولات مثبت بعدی خواهد بود ولی از این نسل ایران که شیوه رفتارشون بر خلاف تمام اقدامات منطقی در موقع بروز گرانی بی منطق است توقع چنین حرکت خطیری بعید به نظر میرسد...
انشاالله شاهد این تصمیمات در موارد دیگر هم باشیم. (1143652) (alef-7)
 
احمد امجدیان
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۵۱:۱۰
یعنی ماازمردم عربستان کمتریم که مرغ گران شد هیچکس نخرید و تحریمش کردن (1143656) (alef-7)
 
اکبر
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۲:۵۱:۲۳
با سلام
عزیزان سزای گران فروشی نخریدن است
مگه ما از عربها کمتریم؟ (1143657) (alef-7)
 
بز
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۱۰:۰۱
الحمدالله تحریمها هیچ اثری از ما نخواهد گذاشت. (1143696) (alef-7)
 
کارگر
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۱۴:۰۲
بیاید برای یک بار هم شده یه کار درست انجام بدیم مهم نیست که این پیشنهاد رو کی داده باید ببینیم که چه نتیجه ای میده بطور مثال تو آلمان یک روز قیمت شیر رو غیر منتظره افزایش دادن ، مردم که برای خرید شیر رفتن دیدن قیمتها زیاد شده اعتراض زبانی نکردند و چیزی نگفتند ولی هیچکس هم شیر نخرید و همه شیرها خراب شدند و قیمتها به روال قبل برگشت بیاید برای یکبار هم که شده در این موارد یک دست بشیم مشتی بشیم تودهن دلالان. (1143699) (alef-7)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۱۴:۳۶
از ماست که بر ماست
مگر صفهای طولانی خرید مرغ منجمد 5100 را ندیده اید
هر چه گرانتر حرص خرید بیشتر (1143700) (alef-7)
 
هادی
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۱۹:۳۳
به امید زمین خوردن هرچی دلال بازی، هموطن تورو خدا نخرید (1143709) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۲۶:۲۲
واقعا عجب فکر بکری کردید!مگر ما در عهد تیرکمان شاه زندگی میکنیم؟از این آجیلها تنها دو قلم در ایران تولید میشود و باقی تولید خارج است.طبیعیست با گران شدن ارز اینها هم گران میشود.نهضت واقعی را آنروز باید راه می انداختید که در عزض کمتر از یکسال ارزش پول ملی کشور به یک چهارم کاهش پیدا کرد (1143725) (alef-7)
 
غباس
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۳۷:۲۵
مسولین مقصر نیستند مقصر ما هستیم که به هر قیمتی که انها بگویند میخریم (1143754) (alef-7)
 
دوست ملت
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۴۰:۲۲
سایت الف آدرس اشتباهی داده چرا که تنها دولت مقصر وضع موجود نیست. (1143764) (alef-7)
 
غرل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۴۵:۴۵
ما تحریم کردیم (1143781) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۵۰:۱۳
بي كفايتي و بي خاصيتي دولت براي ملت آشكار شده بايد مردم خودشان تصميم بگيرند (1143791) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۵۲:۰۱
زنده باد بهار بدون اجیل(بهاری که ارمغان احمدی نژاد واطرافیانش) (1143797) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۵۴:۰۲
منم مشارکت کردم. این پیام رو برای 60 نفر از دوستا و غیر دوستام فوروارد کردم.
شما هم همین کارو انجام بدین (1143805) (alef-7)
 
سید جواد
۱۳۹۱-۱۱-۲۹ ۲۳:۵۸:۱۴
انشاالله خدا کمک کنه که همه گیر بشه
خدایا به حق حضرت مهدی کمکان کن (1143816) (alef-7)
 
سهراب
United States
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۱۴:۵۲
به نظر من هم نخرید هم اگه جایی رفتین که اجیل روی میز منزل گذاشته بودن به اعتراض انجا نماند وسریع خارج شوید تا حساب کار دست ادم های بی معرفت بیاد تازه خیلی چیزهای دیگه اگه گران شدن مانند مرغ وماهی روهم میشه حداقل واسه یه هفته تحریم کرد انهم اساسی یه خورده به فکر خودمون وبچه هامون باشیم اگه امروز اقدام نکنیم فرادا باید جواب گوی فرزندانمان باشیم (1143852) (alef-7)
 
ارشام
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۰:۴۳:۳۶
این گرانی ها نه از تحریمه نه از نوسانات ارزی.50%دولت50%خود مردم.حالاکه دولت به 50%خودش عمل نمیکنه ما خودمون باید استین بالا بزنیم.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ما برامون عادت شده تا از حول حلیم بیفتیم تو دیگ!!!!!!!!نخر &نخور،نمیمیری (1143927) (alef-7)
 
mahtab_khorshidi
Germany
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۱:۵۸:۱۵
و جالب اينجاست كه تو ايران هرچی گرون ميشه مردم بيشتر تو خريدنش حريصتر ميشند (1144017) (alef-7)
 
علی
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۳:۲۱:۲۰
من سال نو آجیل نمیخرم و مطمئن هستم که بعد از آن ایرانی خواهم ماند. (1144069) (alef-7)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۶:۳۵:۱۹
اکثر نظراتو خوندم خیلی خوبه. ولی این نکته را هم در نظر بگیریم قیمت پسته هر چه باشد با قیمت های جهانی همخوانی دارد.ولی قیمت خودرو زجر آور است که نه کیفیت دارد نه آزادی انتخاب و هیچ همخوانی با قیمت های جهانی ندارد.نمی خوام این تحریمو نادیده بگیرم ولی میشه این تحریمو با ماشین های بی کیفیت ایران خودرو و سایپا انجام داد.من خودم قصد خریذ داشتم ولی تا شرایط به حالت قبل برنگردد ترجیح میدم با تاکسی رفت و آمد کنم.زنده باد تحریم گرانی . (1144129) (alef-7)
 
بیک
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۶:۳۸:۵۵
ظاهرا این تصمیم اولین اثرشو گذاشت و یک انبار بزرگ پر از پسته کشف شد! (1144132) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۷:۴۲:۳۶
آیا بعد از عید اگربنزین هم شد ۲۰۰۰تومان باز هم موافق تحریم آن هستید.چرا فقط آجیل ؟آیا لبنیات چند برابر نشده ، مرغ ،تخم مرغ و .... اگر اینطور باشد باد زندگی کردن را تحریم کنیم. آنهایی که از ایشان حمایت کردند باید پاسخگو باشند. (1144181) (alef-7)
 
هادي
Latvia
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۷:۴۵:۰۳
در اين مسئله چند نكته وجود دارد:
1-اتحاد و همدلي بين مردم ايران خيلي پايين آمده و همين امر موجب كاهش حركتهاي عمومي براي اصلاح امور شده است
2-تنقلات نخريم خوب ، با گران شدن پوشاك، مواد غذايي، خودرو .... چه كار كنيم؟ همه تحريم كنيم ؟
3- اين مشكلات با تحريم حل نمي شود چون مقداري از آن به سودجويي افراد و احتكار بستگي دارد سهم زيادي از آن به بي كفايتي و سوء مديريت مسولان و ترحيم هاي بين المللي بر مي گردد. (1144184) (alef-7)
 
فربد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۷:۴۵:۲۰
با توجه و تاييد مقاله فوق واتحاد وهمبستگي مردم اين كار عملي خواهد شد .و صدا و سيماي كشورمان مي تواند نقش سازنده اي داشته باشد كه متاسفانه با مردم همكاري نكرده و همش در خدمت رسانه هاي شرق و غرب از جمله بي بي سي و صداي آمريكا مي با شد .؟ (1144185) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۳۰ ۰۷:۴۹:۴۱
من هم موافق عد م خرید اجیل شب عید هستم ولیاین را هم بدانید که تجار از خداش که مردم نخرند تا انها صادر کنند (1144196) (alef-7)
 
نوروز 92 را بدون خريد و مصرف آجيل جشن بگيريم