نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488056
هشدارنسبت به ورود گردوغبار آلوده و شیمیایی از عراق / خطر ابتلای خوزستانی‌ها به سرطان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۵
نماینده مردم دزفول نسبت به ورود گرد و غبار آلوده به مواد شیمیایی از کشور عراق هشدار داد.

به گزارش خانه ملت، عباس پاپی زاده در خصوص وضعیت ریزگردها و تاثیر این پدیده در افزایش بیماران سرطانی خوزستان، گفت: ایران در همسایگی کشورهایی قرار گرفته‌ که جنگ در آنها جریان داشته و دارد، به ویژه استفاده از سلاح‌های شیمیایی با کمک کشورهایی چون آمریکا در این مناطق سبب شده ریزگردها‌یی که از کشور عراق به سمت ایران می‌آید مملو از ذرات آلاینده باشد. منتهی بر اساس بررسی‌های انجام گرفته درصد آنها پایین است اما استشمام روزانه این ریزگردهای آلاینده در خوزستان آثار بسیاری به جا گذاشته است.
 
نماینده مردم دزفول، تصریح کرد: وضعیت نامناسب ناشی از ریزگردهای آلاینده ایجاب می‌کند که تدابیر اساسی جهت مقابله و بهبود وضعیت آب و هوای خوزستان اتخاذ شود. البته گرمای روزهای اخیر که به دمای 54 رسیده با گرد و غبار وضعیت بدی را رقم زده است.
 
وی با بیان اینکه کمبود شدید آب نیز بر وضعیت نامناسب گرد و غبار دامن زده است، افزود: تشدید میزان پرتوهای فرابنفش یا همان اشعه uv نیز در هفته گذشته به بالای 10 رسید، به نوعی چند برابر میزان استاندارد بوده و از مرز خطر هم عبور کرده است، لذا خوزستان در معرض خطراتی قرار گرفته که دولت باید هر چه سریع‌تر در این زمینه تدابیری بیندیشد.
 
پاپی‌زاده با تاکید بر افرایش نرخ بیماری سرطان در خوزستان، گفت: عدم توجه مسئولان و عدم اطلاع‌رسانی این موضوع سبب شده مسئولان اجرایی هیچ راهکاری برای حل این مشکل ارایه نکنند، متاسفانه استشمام روزانه ریزگردها با توجه به آب و هوای بد خوزستان موجبات افزایش نرخ بیماری سرطان را فراهم کرده است.
 
عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس‌شورای اسلامی‌ادامه داد: هر بیمار سرطانی سالانه 800 میلیون تومان به بالا هزینه به کشور تحمیل می‌کند، متاسفانه این میزان نه به لحاظ مدیریتی و نه انسانی قابل توجیه است، لذا با توجه به تعداد درصد رشد بیماران سرطانی در خوزستان، وزارت بهداشت و درمان باید از افزایش این بیماران جلوگیری کند.
 
کلمات کلیدی : اهواز+ریزگرد+گرد و خاک+عراق+سرطان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۲۰:۱۸:۴۸
بدبخت واقعی مامردمان مهران و دهلران ایلام هستیم که هم گرمتر و گرد و خاک بالاتری نسبت به خوزستان دارد اما اسمی از ما برده نمی شود.
بهتر نیست گفته شود استانهای ایلام و خوزستان؟ (4454221) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.