توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 98255
اتصال جزیره قشم به بندرعباس با احداث پل
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۳۹
عملیات احداث طرح جامع ارتباطی خلیج‌فارس با محوریت پل خلیج‌فارس با دستور دکتر محمود احمدی‌نژاد آغاز شد.

به گزارش برنا به قشم، عملیات احداث طرح جامع ارتباطی خلیج فارس با محوریت پل خلیج فارس با حضور محمود احمدی‌نژاد، اسفندیار رحیم مشایی، حمید بقایی، دریادار علی فدوی، استاندار قشم و نماینده ولی فقیه آغاز شد.

دستور رییس جمهور برای آغاز عملیات احداث پل خلیج فارس به شرح ذیل است: با عرض تبریک به ملت ایران و مردم خوب و صمیمی قشم و استان هرمزگان، از عزیزانی که در صف پیاده کردن تجهیزات آماده اند می خواهم با توکل به خدا و به نام امام عصر، پروژه عظیم و تحول آفرین پل خلیج فارس را آغاز کنند.

پل خلیج فارس کریدور وصل کننده شمال به جنوب است که بین لافت و تهل قرار دارد و با هدف احداث خط ریلی و جاده ای و نیز اتصال خط آهن بندر شهید رجایی به اسکله های مسافری و تجاری قشم، احداث می شود و امکان جابه جایی مسافر، ورود و خروج کالا و همچنین بهره برداری از پل برای عبور دادن فیبر نوری، لوله های برداشت گاز، لوله های نفتی و موارد دیگر را فراهم می کند.

احداث پل خلیج فارس به طول نزدیک به 2 کیلومتر، منشأ تحولات کلان اقتصادی برای کشور بوده و مردم جزیره قشم، در درجه اول بهره مندی از منافع این طرح مهم، قرار دارد.

طرح جامع ارتباطی خلیج فارس که شامل احداث پل خلیج فارس، حدفاصل جزیره قشم و بندرعباس، به طول هزار و 860 کیلومتر، احداث خط ریلی از بندر شهید رجایی به بندر کاوه در قشم، احداث اتوبان خلیج فارس و توسعه اسکله کاوه در منطقه آزاد قشم برای عبور قطار و وسایل نقلیه، دو باند رفت و برگشت خودرو و سهولت سوخت رسانی به بیش از 12 هزار کشتی عبوری، در آب های خلیج فارس و امکان عبور تاسیسات زیر بنایی و عبور شناور از زیر آن لحاظ شده است، یکی از آرزوهای دیرینه مردم قشم بود که عملیات اجرایی آن از امروز آغاز شد.

کاهش هزینه های حمل نقل، حداقل به میزان 30 درصد، کاهش زمان سیر کالا به میزان 40 درصد و کارکرد هماهنگ و مکمل 2 بندر کاوه در قشم و شهید رجایی در بندرعباس، از جمله مزایای شبکه جامع ارتباطی قشم با محوریت پل خلیج فارس است.

شرکت پتروساحل توسعه خلیج فارس و شرکت سرمایه گذاری ایده پارس (هساپارس) پس از طی مراحل قانونی و بررسی های فنی و مالی کنسرسیوم های شرکت کننده در مناقصه بین المللی پل خلیج فارس، برنده نهایی این طرح بزرگ و ملی اعلام شدند.
 
Share/Save/Bookmark
 


 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته