نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506550
از چراغ روشن باک بنزین خودرویتان نترسید!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۸
یک راننده همیشه آرزو دارد در سفرها، هیچ‌گاه شاید روشن شدن چراغ‌های اضافی نباشد! این چراغ‌ها که در صفحه پشت آمپر ظاهر می‌شود، هرکدام نشان از یک عارضه در خودرو دارند. علاوه بر چراغ‌های کمربند و لامپ‌ها، سایر چراغ‌ها نگران‌کننده هستند.

جام جم آنلاین نوشت: یک راننده همیشه آرزو دارد در سفرها، هیچ‌گاه شاید روشن شدن چراغ‌های اضافی نباشد! این چراغ‌ها که در صفحه پشت آمپر ظاهر می‌شود، هرکدام نشان از یک عارضه در خودرو دارند. علاوه بر چراغ‌های کمربند و لامپ‌ها، سایر چراغ‌ها نگران‌کننده هستند.

اما شاید از همه دلهره‌آورتر چراغ بنزین باشد و برای افرادی که حوصله مراجعه منظم به پمپ‌بنزین را ندارند، شاید تا مراجعه و انجام سوخت‌گیری، چالش این‌که هرلحظه ممکن است بنزین تمام شود دائماً ذهن راننده را خسته کند.

حال اگر بخواهیم بررسی کنیم که خودروها از ابتدای روشن شدن چراغ چه میزان پیمایش دارند، می‌توانیم این دلهره را کاهش دهیم.

اگر بخواهیم یک استاندارد کلی در مورد زمان روشن شدن چراغ به دست بیاوریم، می‌توانیم به استانداردهای ارائه‌شده بین‌المللی اشاره‌کنیم. بر اساس بررسی بیش از ۴۰ خودرو و محاسبه میزان باقی‌مانده بنزین در باک آن‌ها، مشخص شد متوسط بنزین باقی‌مانده در باک خودروهای خارجی به‌صورت متوسط ۲.۶ گالن است. اگر بخواهیم این عدد را به لیتر تبدیل کنیم، می‌بایست آن را در ۳.۷۸ ضرب کنیم که شاهد عددی در حدود ۹.۸ لیتر خواهیم بود.

اگر در باک خودرو شما ۹.۸ لیتر بنزین باقی‌مانده باشد، می‌بایست مصرف سوخت خودروتان را با آن بررسی کنید. در زیر به بررسی ۴ خودرو متفاوت می‌پردازیم. البته می‌بایست به‌صورت پیش‌فرض استفاده از خودرو را در حالت رانندگی بدون ترافیک در نظر بگیریم.

پراید: این خودرو به دلیل مصرف حدود ۶.۵ در مصارف شهری و شرایط بدون ترافیک می‌تواند با بنزین باقی‌مانده از لحظه روشن شدن چراغ، در حدود ۱۳۰ کیلومتر را بپیماید.

پژو ۲۰۶: مهمان قدیمی ایران خودرو که حدوداً ۱۶ سال است در این شرکت تولید می‌شود، با متوسط مصرف ۸.۹ در مصارف شهری، از لحظه روشن شدن چراغ بنزین می‌تواند در حدود ۱۰۹ کیلومتر را بپیماید.

رنو کولئوس: این محصول رنو که جدیداً با ظاهری بسیار زیبا و فاخر به بازار آمده است، با مصرف ۱۱.۸ در شهر، می‌تواند از لحظه روشن شدن چراغ، در حدود ۸۰ الی ۸۵ کیلومتر را بپیماید.

سوزوکی ویتارا: این شاسی‌بلند ژاپنی خوش‌ آوازه می‌تواند با مصرف ۱۲.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، حدود ۸۰ کیلومتر را بپیماید.

سایر خودروها را می‌توانید در این جدول مشاهده کنید:
http://cdn.isna.ir/d/2017/08/29/0/57546634.png
پس چندان نگران تمام شدن بنزین نباشید. زیرا حتی اگر در ترافیک شدید هم بمانید، تقریباً می‌توانید به اولین پمپ‌بنزین در ۴۰ کیلومتری خود مراجعه کنید و سوخت‌گیری کنید. ۴۰ کیلومتر دورتر به این معنی است که شما در شهری مانند تهران، می‌توانید از یک سمت شهر به سمت دیگر بروید و در انتها با خودرو روشن سوخت‌گیری کنید.
 
کلمات کلیدی : بنزین، خودرو
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۳:۱۶:۵۲
خسته نباشید اگه دو سه بار با این وضعیت رانندگی کنید پمپ بنزین شما میسوزه و 300 هزارتومان میزاره رو دستتون. همیشه باید سعی کنیم قبل از روشن شدن چراغ بنزین بزنیم . مخصوصا ماشین های جدید با اون جنس اشغال پمپ بنزینشون وقتی سطح بنزین بالا باشه هم به باک فشار کمتری میاد و هم خنک تر میمونه. (4538303) (alef-3)
 
مهندس
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۲۲:۱۳:۲۴
واقعا توصیه خطرناکی بود. باید بسیار نگران روشن شدن چراغ بنزین بود. ته کشیدن بنزین علاوه بر اسیب زدن به پمپ موجب ورود مواد ته نشین شده در باک وبه موتور و انژکنور شده و اسیب زیادی به موتور میزند. جالب است که سازندگان خودرو توصیه میکنند که راننده نگذارد مقدار بنزین از یک چهارم باک کمتر شود. (4538903) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۴:۳۰:۴۱
مصرف ميانگين تندر90 در 100 كيلومتر 7/5 ليتر است. (4538407) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۵:۱۹:۴۳
این به شرطی است که جاده صاف باشد، بسته به مدل ماشین اگر سربالایی یا سرپایینی باشد ممکن است جواب ندهد. مثلا من ریو دارم در سربالایی سوخت کمتری نشان می دهد. (4538494) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۵:۲۰:۰۷
پمپ بنزین در داخل باک قرار دارد و بدلیل کارکرد دائمی و گرم شدن با خود بنزین خنک میشه پس بهتر است هیچ وقت باک خودرو خالی نشود چون میسوزه.

درضمن بدلیل وجود ناخالصی و الودگی در بنزین ، بهتر از هیچ وقت با باک خالی حرکت نکنید چون تمام ان کثیفی ها به درون سیستم احتراق کشیده میشود و هزار تا مشکل ایجاد میکند . (4538495) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۲۲:۳۹:۱۵
اشتباه دارید میگید من پراید 84 دارم بعد از چراغ نهایت 40 کیلومتر میره (4538950) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۰۰:۴۷:۰۸
این جدول مربوط به مصرف داخل شهر است (4539077) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.