نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446557
ظریف: مؤثر نبودن تحریمها علیه ایران، اوباما را سر میز مذاکره آورد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۶
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با شبکه سی ان ان گفت: علت اینکه اوباما سر میز مذاکرات حاضر شد این بود که تحریمها نتیجه ای نداشت.
 
به گزارش مهر، محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با شبکه سی ان ان و خبرنگار این شبکه «کریستین امانپور» در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: برجام بهترین توافق ممکن بود.
 
 ظریف یاداورشد: همه از جمله کارشناسان در آمریکا می دانند که توافق هسته ای، بهترین توافق برای همه طرفها و نه فقط ایران یا آمریکا بوده است.
 
وی تأکید کرد: این توافق، پیروزی دیپلماسی بر عنصر قهری بود زیرا زور دیگر نتیجه ای ندارد.
 
ظریف گفت: اشغالگری آمریکا در عراق عامل شکل گیری داعش بوده است. حضور نیروهای نظامی خارجی در سرزمینی عربی، عامل جذب افراط گراها و جذب نیروهای جدید از میان جوانان سرخورده است.
 
ظریف درباره تحریمهای جدید آمریکا علیه ایران گفت: همه کسانی که در گذشته ایران را آزموده اند می دانند که ما در مقابل تهدیدها کوتاه نمی آییم.
 
وی افزود: ما به احترام متقابل و منافع متقابل پاسخ می دهیم. علت اینکه اوباما سر میز مذاکرات حاضر شد این بود که تحریمها نتیجه ای نداشت.
 
کلمات کلیدی : سنا +کنگره تمدید تحریم های ایران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۰:۲۶:۱۳
در عوض هرچه خواست بدست اورد. اقای ظریف هواپیماهایی هم که بهش دلخوش بودید و عکس میگرفتید رفتن تو لیست تحریم (4167066) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.