نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496255
زمزمه گرانی نان به گوش می‎رسد
تاریخ انتشار : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵
 رئیس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم صنعتی با اعلام اینکه نان از سال ۹۳ تاکنون گران نشده گفت: باتوجه به افزایش هزینه‌های جاری و ثبات نرخ نان طی سه ساله اخیر تغییر قیمت این کالای اساسی ضروری به نظر می‌رسد.

به گزارش تسنیم، محمد جواد کرمی با اعلام اینکه، آرد دو نرخی و نبود رقابت سالم از جمله عوامل نارضایتی مردم از کیفیت نان است، افزود: نرخ نان از سال 93 به بعد هیچ گونه افزایشی را در کشور تجربه نکرده، ولی در عوض هزینه‌های مترتب بر تولید این کالا از قبیل: حقوق و دستمزد، بیمه، مالیات آب، برق، گاز، تلفن و ... همواره روی ریل صعودی قرار داشته است.

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم صنعتی با اعلام اینکه عامل فساد در بخش نان دو نرخی بودن قیمت آرد در بازار است، گفت: در حال حاضر دولت هرکیلوگرم آرد یارانه‌ای را با قیمت 665 تومان و آرد آزاد را با نرخ 900 تومان در اختیار نانوایی‌ها قرار می‌دهد.

وی افزود: یکسان سازی نرخ آرد و گندم افزایش کیفیت و رقابت را به همراه دارد.

کرمی با اشاره به اینکه کیفیت و رقابت سالم منوط به افزایش قیمت است، بیان داشت: باتوجه به افزایش هزینه‌های جاری و ثبات نرخ نان طی سه ساله اخیر تغییر قیمت این کالای اساسی ضروری به نظر می‌رسد.

وی ضمن تاکید بر یکسان سازی نرخ آرد و گندم در کشور گفت: با وجود نرخ‌های متفاوت خرید تضمینی گندم، عرضه به نانوایی‌ها و نرخ‌های جهانی خبری از رقابت میان نانوایان نیست که این امر گلایه مندی افراد از کیفیت نان را در بر خواهد داشت.

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم صنعتی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه از سال گذشته واردات گندم به کشور بدلیل دستیابی به خودکفایی در تولید این کالای راهبردی ممنوع اعلام شده است، افزود: گندم داخلی شرایط لازم را برای ارتقای کیفیت نان ندارد.

وی یادآور شد: ارتقای کیفیت آرد تولیدی کشور درگرو واردات گندم است بنابراین می‌طلبد مسئولان به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : قیمت نان+تورم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۳:۵۰:۰۹
دولتی که خواهان کاهش تورم است چطور میخواهد با افزایش قیمت نان به روند کاهش,تورم اقدام کند برای جلوگیری بهترین راه تولید نان درکارخانجات تولید نان میباشد (4492391) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۴:۰۰:۲۰
همین یه لقمه نون مونده تو سفره مون اونم بگیرید (4492410) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۹:۵۲:۵۸
بهترین راه حذف واسطه هاست باید دولت همت کند تا شغل های واسطه گری حذف شود و خدمات و تولید جایگزین شود دو سال پیش دوستی در خوابگاه داشتم که در حالی که روی شکم خودش خوابیده بود با تلفن بار میوه می خرید و می فروخت و گه گاه حتی روزی 700 هزار تومن هم سود می کرد بله روزی 700
در حالی که کشاورز بدبخت برای چندرغاز یکسال چشمش را به زمین می دوخت (4492721) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۴:۱۵:۰۲
دست در جیب مردم همچنان از سوی مقامات ادامه می یابد (4492429) (alef-11)
 
عبداله افشاری
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۴:۲۹:۳۵
خجالت نکشید زمزمه گرانی بنزین و حالا هم نان البته مهم نیست دولتمردان و وزرا که نان نمی خورند مردم هم که مهم نیست (4492451) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۴:۳۱:۱۵
لعنت به گرانفروش و کسانيکه زمينه آنرا فراهم ميکنند. (4492453) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۴:۳۸:۴۵
والا ديگه سنكك دونه اي٣٠٠٠ تومان گران نيست؟ (4492457) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۵:۳۴:۳۰
کلا تمام مواد غذایی مردم بعد از انتخابات 20 درصد گران شده بگزریم از ان که گوشت از سبد خانواده خیلی وقته رفته (4492514) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۶:۱۱:۵۶
تجربه نشان می‌دهد افزایش قیمت نان هیچ تاثیر مثبتی بر کیفیت آن ندارد. حتی گاهی گران شدن نان کیفیت آن را خرابتر می‌کند و فشار بر فقرا را بیشتر می‌کند. (4492539) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۰۶:۵۸:۵۳
باز حرف های تکراری (4492982) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.