نظر منتشر شده
۵۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463350
35 نامزد معروف و تعداد رای دهندگان در انتخابات 96/ اظهار نظر وزیر دولت احمدی نژاد درباره عاقبت سیاسی وی/ آیا محمد هاشمی در رقابت ها باقی می ماند/ قالیباف: کشور دچار چالش بزرگ مدیریتی است و در قوه مجریه روحیه‌ای نیست
بخش سیاسی الف، 28 فروردین 96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۱
پرونده نام نویسی از داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با ثبت نام 1636 داوطلب بسته شد که 35 نفر آنان شناخته شده و دارای سوابق اجرایی یا سیاسی بیشتری هستند.

حسن روحانی رییس جهوری دوره یازدهم، سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان مقدس رضوی، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری،محمدباقر قالیباف شهردار تهران، سید مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمد هاشمی رییس اسبق سازمان صدا و سیما، مسعود زریبافان رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران دولت دهم، سید محمد غرضی وزیر اسبق پست و تلگراف،محمود احمدی نژاد رییس دولت های نهم و دهم، حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی، حسن بیادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، علیرضا منادی عضو هیات رییسه مجلس نهم، حمید بقایی معاون رییس جمهوری در دولت دهم، صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم، علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، محمدعلی پورمختار نماینده دوره های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی، محسن رهامی عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان، سید احمد موسوی معاون پارلمانی دولت نهم، عوض حیدرپور نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، اعظم طالقانی نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی، محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات، محسن غرویان استاد حوزه و دانشگاه، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری، حسن نوروزی نماینده مجلس شورای اسلامی، بهمن لامعی معاون سابق بیمه ایران، مهدی کلهر مشاور رسانه ای رییس دولت نهم، حسن سبحانی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، سید هاشم بطحایی نماینده مجلس خبرگان رهبری،علی یوسفی پور مدیر مسئول روزنامه سیاست روز، سید احمد کاشانی نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی، علیرضا متانی دبیرکل حزب دفاع از ایثارگران و قانون اساسی، سید مصطفی هاشمی طبا وزیر تربیت بدنی دولت اصلاحات، قدرتعلی حشمتیان رییس خانه احزاب وعبدالحسین مقتدایی استاندار سابق خوزستان این افراد می باشند.

از سوی دیگر علی‌اصغر احمدی رئیس ستاد انتخابات کشور نیز براساس گزارش‌های مرکز آمار و ثبت احوال اعلام کرده است: طبق بررسی کمیته‌ای که در ستاد انتخابات با حضور نمایندگان وزارت کشور، مرکز آمار ایران و ثبت احوال تشکیل شده، برآورد کردیم تعداد واجدان شرایط رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم حدود 55 میلیون نفر هستند که از این تعداد حدود یک میلیون و 200 هزار نفر رای اولی محسوب می شوند. وی همچنین می‌افزاید: البته این آمار قطعی نیست.

در ادامه به مهمترین اخبار انتخاباتی امروز مرتبط با فعالیت مقامات، شخصیت ها، احزاب و جریان های گوناگون سیاسی اشاره شده است(اخبار انتخاباتی روزهای قبل را می توانید از اینجا، اینجا، اینجا، اینجا، اینجا و اینجا بخوانید)

قالیباف: کشور دچار چالش بزرگ مدیریتی است
محمد باقر قالیباف در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از 101 پروژه شهرداری منطقه 15 تهران، اظهار داشت: کشور ما امروز دچار یک چالش بزرگ مدیریتی است و در مدیریت کشور روحیه تحول وجود ندارد و وقتی که مدیریت، خسته نشسته و بسته است و فقط افراد خاصی می‌آیند بنابراین با مشکلات فعلی مواجه خواهیم شد. قالیباف افزود: وقتی که در قوه مجریه روحیه‌ای نیست طبیعی است شرایط اقتصادی ما، گرانی، بیکاری وجود داشته باشد.
وی افزود: یک عده هستند شغل ندارند و عده‌ای نیز شغل دارند، کاسبی ندارند که ثمره یک مدیریت ضعیف است(لینک).

رد صلاحیت به معنای پایان کار احمدی نژاد است
محمدحسین صفار هرندی طی سخنرانی در شهر قم گفت: اینکه چهره‌های انقلابی در مجمع مشخصی جمع شوند آسان نبوده و نیست به همین علت در آن آفات و اختلافاتی مشاهده می‌شود اما این تجربه طرف مقابل را نگران کرده است، چراکه این جبهه اکنون به پنج چهره شاخص رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: جریان انحرافی با توجه به اینکه نمی‌تواند به نتیجه برسد می‌خواهد که جریان موافق با ارزش‌ها به نتیجه نرسد به همین علت به صورت غیرمستقیم از طرف مقابل حمایت می‌کند.

صفار هرندی گفت: احمدی‌نژاد خود را در معرض شورای نگهبان قرار نمی‌دهد و باید خود را از این مخمصه نجات دهد چراکه گزینه رد صلاحیت برای این فرد به معنای پایان کار اوست اما اگر به این مرحله نرسد در آینده فرصت تغییر و بازگشت وجود خواهد داشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه رئیسی در حال معرفی شدن به افکار عمومی است، گفت: از آقای رئیسی استقبال خوبی شده و رأی چهره‌های برجسته انقلابی پشتوانه این فرد خواهد بود(لینک).

اعلام کاندیداتوری جهانگیری با موافقت روحانی بود
الیاس حضرتی، نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران با اشاره به اعلام کاندیداتوری اسحاق جهانگیری اعلام کرد: آقای جهانگیری تصمیم بسیار بزرگ و مهمی گرفتند و این درحالی است که از حدود ۶ تا ۷ ماه گذشته دوستان ما تاکید داشتند که باید در کنار روحانی، کاندیدایی را معرفی کنیم که اولاً یار و یاور روحانی باشند و اینکه در سیاست همواره باید همه جوانب را درنظر گرفت؛ چرا که همیشه حداقل یک درصد احتمال خطر وجود دارد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این درحالی است که آقای جهانگیری پیش‌تر هر بار با این درخواست روبرو می‌شد، به‌عنوان معاون اول رییس‌جمهوری تاکید می‌کرد که آقای روحانی را رییس خود می‌داند و به هیچ عنوان حاضر به رقابت با او نیست اما در نهایت با درخواست آقای روحانی به میدان آمده و رسماً اعلام کرده به‌عنوان مکمل روحانی و برای دفاع از عملکرد دولت به صحنه آمده است. حضرتی گفت: برخی دوستان ما در مجلس نیز می‌گفتند تمایل دارند کاندیدا شوند اما انعطاف‌پذیر نبودند و می‌گفتند وقتی به میدان بیایم، کنار نمی‌روم.

همچنین صادق زیباکلام فعال سیاسی اصلاح‌طلب نیز درباره ثبت‌نام اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: برخی اصلاح‌طلبان معتقد بودند باید در انتخابات یک نامزد پوششی داشته باشیم  و دلایل مختلفی داشتند. برخی از موافقان نامزد پوششی از روحانی نارضایتی داشتند و می‌گفتند همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد روحانی نگذاریم و نامزد پوششی هم داشته باشیم. عده دیگری معتقد بودند نامزد پوششی نه به‌واسطه رقیب روحانی یا آلترناتیو، بلکه به‌واسطه این است که اگر روحانی ردصلاحیت شد، جایگزین داشته باشیم مثل سال 92 که با رد صلاحیت مرحوم هاشمی، روحانی جایگزین شد. ثبت‌نام جهانگیری با انگیزه دوم صورت گرفت و اگر یک در هزار روحانی رد صلاحیت شد اصلاح‌طلبان غافلگیر نشوند و نامزدشان جهانگیری باشد.

لیست تایید صلاحیت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری تکذیب شد
عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان انتشار لیستی مبنی بر بررسی صلاحیت تعدادی از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم در جلسه آتی این شورا را تکذیب کرد.

به گزارش الف، به تازگی لیستی در فضای مجازی منتشر و در آن عنوان شده که در جلسه بعدی شورای نگهبان صلاحیت محمود احمدی نژاد، اسحاق جهانگیری، حمیدرضا حاجی‌بابایی، حسن روحانی، سیدابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف، سیدمحمد غرضی، سیدمصطفی میرسلیم و محمد هاشمی‌بهرمانی مورد بررسی قرار می‌گیرد که سخنگوی شورای نگهبان این لیست را قویا تکذیب کرد(لینک).

هنوز نمی‌توان پیش‌بینی کرد «روحانی» به نفع «جهانگیری» کنار برود
یدالله طاهرنژاد عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران درباره ثبت‌نام جهانگیری در انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: این مسئله تصمیم شورای عالی بود که یک نفر به‌ عنوان کاندیدای دوم در جبهه اصلاحات مطرح شود و مصادیق آن به هیئت رئیسه واگذار شد. هیئت رئیسه با آقای روحانی صحبت کردند و تصمیم بر این شد جهانگیری ثبت‌نام کند. عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است روحانی به نفع جهانگیری کنار برود؟ گفت: چنین صحبتی هنوز نشده و نمی‌توان پیش‌بینی کرد چه اتفاقی می‌افتد.

شرایط اقتصادی کشور شرایط وخیمی دارد
عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه دولت به دنبال فرعی کردن معیشت و مسئله اقتصاد مردم است،‌گفت:‌تنها دارایی دولت یازدهم برجام است در حالی که شرایط اقتصادی مردم وضعیت وخیمی دارد. مهدی محمدی با بیان اینکه جامعه در همه طبقات خود در حال عبور از روحانی است، اظهار داشت: 60 درصد مردم معتقدند وضعیت اقتصادی بد شده و حتی رو به بدتر شدن است و این درصد از نارضایتی اقتصادی درباره هیچ رئیس‌جمهوری در پایان 4 سال اول سابقه نداشته است.

محمدی با تاکید بر اینکه شرایط اقتصادی کشور شرایط وخیمی دارد و طوری کشور اداره شده که حتی طرفداران دولت هم نمی‌توانند از آن دفاع کنند به کاندیداتوری جهانگیری اشاره کرد و افزود: خود آقای روحانی هم نمی‌تواند از کارنامه‌اش دفاع کند و متوجه شده است در حوزه اقتصاد و معیشت و اجرا توان لازم برای پاسخگویی ندارند و به همین دلیل دوپینگ کرده‌اند. محمدی افزود: یک اعتراض پنهان در خود دولت و حتی جریان اصلاحات نسبت به کارنامه روحانی وجود دارد که این امر در کاندیداتوری نزدیکان رئیس‌جمهور متجلی است. ازجمله کاندیداتوری آقای محمد هاشمی که با هیچ‌کسی هماهنگ نشده بود(لینک).
 
نامزدهایی‌ چون‌زاکانی و حاجی‌بابایی ردصلاحیت‌ می‌شوند

یک تحلیلگر سیاسی می‌گوید: اگر احمدی‌نژاد تأیید صلاحیت نشود بخشی از کسانی که می‌خواستند به او رأی دهند دلزده می‌شوند و به اصولگرایان نیز رأی نمی‌دهند.

ناصر ایمانی فعال سیاسی اصولگرا معتقد است: حضور 5 نامزد اصولگرا در صحنه مشکلی را برای رسیدن این جناح به نامزد واحد ایجاد نمی کند چراکه زاکانی، حاجی بابایی و میرسلیم ردصلاحیت می شوند و از بین رئیسی و قالیباف در نهایت یکی حاضر است به نفع دیگری کنار رود. موضوع دیگر این انتخابات تأیید یا ردصلاحیت شدن احمدی نژاد است که ایمانی هر دو حالت را به ضرر اصولگرایان می داند اما یادآور می شود: ضرر تأیید صلاحیت احمدی نژاد برای اصولگرایان بیشتر از ردصلاحیتش است(لینک).

دو مصاحبه  از محمد هاشمی
محمد هاشمی رفسنجانی امروز در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به این سؤال که آیا این احتمال وجود دارد که شما در صحنه رقابت بمانید و آقای روحانی به نفع شما کناره گیری کند، گفته هر احتمالی ممکن است.

بعد از انتشار مصاحبه ، وی در مصاحبه با خبرگزاری دیگری گفت: خبرگزاری که به نقل از من خبری مبنی بر کنار کشیدن روحانی به نفع من یا جهانگیری مطرح کرده است، برداشت خلافی کرده است و کاندیدای اصلی جبهه اعتدال و اصلاح طلبان جناب آقای دکتر روحانی بوده و می باشد. محمد هاشمی ادامه داد: پاسخ بنده این بود که ما اصلاح طلبان و جبهه اعتدال به طور قطع رقابت درون جناحی را با یکدیگر نداریم و نخواهیم داشت و به آن فکر هم نمی کنیم.
 
در انتخابات پیش رو آقای بقایی رقیبی ندارد
محمود احمدی نژاد در گفت و گویی با شبکه تلویزیونی فونیکس گفت: تصمیماتی که ما در آن ۸ سال گرفتیم، کاملا بجا و درست بود و برای آن پاسخ مستدل هم داریم. احمدی نژاد در ادامه می گوید: در انتخابات پیش رو آقای بقایی رقیبی ندارد و احتمال پیروزی وی بسیار بالا است(لینک).
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۰۷:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۹:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۹:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۹:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۱۹:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۱۹:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۹:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۹:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۹:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۸:۲۲
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96+ روحانی+ انتخابات ریاست جمهوری+ اصولگرایان+ اصلاح طلبان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۰:۰۵:۱۷
جناب قالیباف به مشکل ترامپ دچار نشود که بیشترین انتقادات را از دولت اوباما می کرد اما زمانیکه به قدرت رسید از تمام وعده هایش قدم به قدم عقب نشینی کرد . (4264328) (alef-3)
 
ابی
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۳:۵۷:۲۰
مثل روحانی دقیقا. (4264794) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۰:۴۷:۰۵
اگر حقوق نجومی وجود داشت پس املاک نجومی هم وجود داره

برای رییس جمهور و آقای قالیباف متاسفم

هر دو از مدیریت صحبت می کنند ولی در حالی که آقای روحانی پرونده مشخصی رو برای ملت به اسم برجام بی فرجام به یادگار و حقوقهای نجومی رو ماندگار کردند

ولی آقای قالیباف هم املاک نجومی و مدیریت بی ثبات ایشون از طرف دیگر میتواند ضربه محکمی باشد (4264853) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۰:۰۹:۴۲
فقط احمدی نژاد (4264339) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۸:۵۱:۴۹
منفی. (4265165) (alef-13)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۱:۰۶:۴۰
هر کس غیر از روحانی و احمدی نژاد... (4265444) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۳:۴۹:۲۶
ما دیگه حوصله تحریم و گرانی و بدبختی رو نداریم
رای ما فقط روحانی (4266088) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۰:۱۱:۵۸
رعایت حقوق شهروندی برایم مهم است بنابراین بعضی از آنها از نظر من کاملاً اوت هستند (4264345) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۰:۱۴:۴۰
اگر مخالفان روحانی روی نامزدی غیر مقبول مثل ناطق نوری سال 76 اجماع کنند قطعا شکست خواهند خورد (4264354) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۰:۱۵:۵۲
چی میشد این آقایون دست از تخریب یکدیگر بردارن و فقط و فقط به فکر مملکت می بودن
ترامپ رئیس جمهور شد یکدفعه نگفت اوبوما مقصر بوده ، چسبیده به کارش که درست کنه مملکت شون رو حال ما درگیر جنگ قدرت و تخریب و تهمت و.....به همدیگه ایم (4264359) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۰:۱۶:۳۳
الان بهترین حالت اینه که همه اینها رد صلاحیت بشن (4264361) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۰:۱۸:۲۵
به عنوان یک مخالف روحانی پیروزی روحانی را با شرایط فعلی پیش بینی می کنم زیرا رئیسی احتمالا مقبولیت و رای ندارد قالیباف روی قضیه املاک مورد هجوم است و کارش سخت است بقیه هم اگر رای جریانهای سیاسی را نداشته باشند احتمالا شانسی ندارند (4264367) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۶:۲۰:۵۱
مثلا آقای روحانی روی حقوق های نجومی یا صندوق ذخیره فرهنگیان کارش راحت هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مثلا آقای روحانی که روز اول برجام را آفتاب تابان می دانست و الان ابر باران زا می داند کارش راحت هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4266679) (alef-13)
 
majid r
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۰:۲۰:۰۳
همین لیست هست فقط بدون احمدی نژاد و بقایی. (4264372) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۰:۲۲:۲۴
محمد هاشمی ، پوششی روحانیست؟!!! (4264381) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۰:۲۵:۰۹
روحانی را دوست ندارم اما با توجه به عدم مقبولیت سید ابراهیم رئیسی احتمالا رئیس جمهور خواهد شد (4264387) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۰:۱۸:۵۹
عدم مقبولیت رئیسی؟!!!! (4264816) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۱:۱۱:۲۳
ساده نباش فاکتورهای مختلف رای آفرین است
۱- تقدم الفبایی اسم رئیس بر روحانی حد اقل ۲۰۰ هزار رای برای رئیسی ایجاد می کند.
۲ - سید بودن حداقل ۳ میلیون رای برای رئیسی ایجاد می کند
۳- خادم الرضا ع بودن حد اقل ۵ میلیون رای برای رئیسی ایجاد می کند
۴ - وحدت اصول گرایان روی رئیسی که مجموعا در ۹۲ حدود ۱۸ میلیون رای داشتند برای رئیسی حد اقل ۱۵ میلیون رای ایجاد می کند
۴ - نارضایتی مردم از روحانی حداقل ۴ میلیون رای برای رئیسی ایجاد می کند.

رئیسی با بیش از ۲۶ میلیون رای برنده انتخابات است. (4264881) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۰:۲۸:۴۴
اگر شرایط اقتصادی وخیم است چرا در استان یزد به خاطر معا دن ابرها را نابارور می کنند ومانع فعالیت کشاورزی ملت می شوند؟ آیا این سو, مدیریت نیست؟ دولت خبیث انگلیس هم چنین کاری با مردم نکرد. (4264397) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۰:۲۹:۰۵
جناب طیب نیا مشاور خارجی گرفته که چطور میشه مالیات گرفتن از مردم را گسترش داد!!!..این دولت دوره دوم باشه یعنی اول بدبختی...فقط قالیباف...گفته میخوام مالیاتهارو به نفع 96 درصد مردم تغییر بدم..گفته میتونه 5میلیون هم اشتغال ایجاد میکنه..جناب وزیر اقتصاد این دولت چند روز پیش اراک گفت با رفع تحریمها هم مشکلات اصلی ما حل نخواهد شد..اون دوره که با کلی وعده و وعید اومدن این شد چه برسه که برای دوره دوم دارن علنا میگن خیال نکنید خبریه..به نظرم رئیس جمهور باید فردی مثل رئیسی باشه با معاون اولی قالیباف که کارهای اجرایی کشور و مشکلات مردم را سامان بده (4264398) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۰:۳۱:۱۴
کدام کاندیدامی خواهد روبروی روحانی پیروز شود؟ کاندیداهایی بدون حمایت جبهه پایداری و جمنا که رای جریانی ندارند بقیه هم شاید مقبولیت نداشته باشند احتملا روحانی پیروز است مگر اینکه ... (4264400) (alef-3)
 
دکتر نوری
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۰:۳۲:۳۴
از بین تمامی کسانی که ثبت نام کردند، واقعا جا خوردم شخصی بنام دکتر منادی ایشان هم ثبت نام ریاست جمهوری کردند. واقعا خنده داره کسی که در زمان دانشجویی ما نیم ساعت دیرتر در کلاس حاضر میشد و نیم ساعت زودتر کلاس رو تمام می کرد،و نظم یک کلاس رو نمیتونستند رعایت کنند جطور ادعای کشور داری دارند. (4264404) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۹:۰۶:۴۴
این افراد رد صلاحیت میشوند من اسم این فرد رو هم حتی نشنیده بودم این افراد فقط خود را زحمت داده اند برلی ثبت نام و دچار توهم خود رئیس پنداری شده اند که با رد صلاحیت شورای نگهبان بادشون میخوابه (4265195) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۰:۳۶:۵۹
غرب ابتدا لبخند است و هواپیما و ثبات بازار ارز اخرش نوکری امریکا و غرب است شاید مثل کشورهای مفلوک افریقایی و با این کاندیداهای ضعیف احتمالا روحانی پیروز است (4264410) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۱:۱۹:۰۱
کی گفته کاندیدای ضعیف، قالیباف این همه کار عمرانی کرده ، روحانی حتی نتوانست یک اطاق به اسم مسکن اجتماعی بسازد ، فقط بتون کردن صنعت هسته ای هنرشون بود. (4264890) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۰:۴۲:۱۴
واقعیت اینست که آقای روحانی ایران را از یک شرایا سخت نجات داد و طبیعی است که این وضعیت در جامعه ایجاد شود و ما هم مانند همیشه فراموش کرده آیم چه وضعی داشتیم از یک صبح تا شب آپارتمان متری یک میلیون تغییر میکرد .زندگی خود من شده بود سراسر استرس!!روحانی یک وضعیت منفی را به سمت صفر پیش برد و الان که شرایط بهبود پیدا کرده همه تشریف آوردند! (4264418) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۱:۲۳:۳۵
الآن برو بازار ببین چه خبر است، دیشب یک کیلو گل کلم را خریدم ۴۰۰۰ تومان اگر روحانی ۶ ماه دیگر سرکار باشد بدتر از زمان احمدی نژاد پیش میاد به خاطر فریب مردم یارانه ۳ دهک را بالا بردند به خاطر انتخابات ، بعد از انتخابات یارانه ۲۰ میلیون را قطع می کنند و تورم ۵۰٪ در صدی خواهیم داشت. (4264895) (alef-13)
 
کارمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۳:۴۰:۲۹
الان فصل گل کلم است که خریدی زمان خودش 800 بود مثل اینکه زمستان ما هوس گیلاس کیلویی صد هزار تومان کنیم من از ثبات اقتصادی و اجتماعی روحانی راضیم به عنوان یک نفر که در سال 91و 92 تغییر روز به روز قیمت اجناس و مسکن بیچاره ام کرد. جان خودت الف منتشر کن و بر علیه روحانی اینقدر سیاه نمایی نکن ملت ما متاسفانه حافظه خوبی ندارند که صبح قیمت روغن با شب فرق می کرد و یک دفعه دلار از 1000 شد 4000هزار پراید از 9میلیون شد بیست و خیلی چیزهای دیگر الان ثبات است (4266051) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۶:۳۰:۲۴
در چهار سال اول دولت احمدی نژاد این خبرها که می گین نبوده است، اگر احمدی نژاد مسکن مهر را پیشنهاد نداده بود الان باید مسکن را خیلی گران تر از این حرفها می خریدی.

اگر شائبه تقلب را نمی زدید ، اگر وطن فروشان داخلی دستور تحریم را به بیگانگان نمی دادند اینطور که می گوید نمی شد.

اگر وضیعتی که شما می گوید انطور بود و الان اینطور شده واقعیت داشت، لازم نبود الان کامنت دفاع بگزاری و این نشان می دهد که وضع از قبل بدتر شده است، برجام تعطیل، تحریم ها باقی، تحریمهای جدید برقرار

وقتی می گفتند که برجام محرمانه هست خودشان می دانستند که چه آشی برای مردم پخته اند


روز انتخابات انشاالله مردم مشک محکمی به دهان دروغگویان خواهند زد. (4266706) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۰:۴۲:۵۸
چرا جو ميدين؟ جهانگيري بخاطره روحانى ميره كنار اصلا ستاد هم نخواهد داشت. الكى هى براى اصلاح طلبان شايعه پراكنى كنيد (4264421) (alef-3)
 
بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۱:۳۴:۴۱
وقتی شاهد فرمایشات کاندیدهای رئیس جمهوری هستم ؛ کسانی که بواسطه خون شهدا چند صباحی مدیران عالی این کشور بوده اند و بجای نقد منصفانه ، بدنبال تخریب همدیگر هستند ، بجای شیفتگان خدمت ، تشنگان قدرت را کاملا" حس میکنم
شهید بهشتی کجایی که فرمودی : " ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت " (4264513) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۲:۳۵:۳۸
آقاى قاليباف كشور دچار بحران مديريتى نيست و داريد تشويش اذهان عمومى ميكنيد و بنوعى ارامش كشور را برهم ميريزيد ، جناب قاليباف دولت روحانى كوچكترين دست آوردش جلوگيرى از زمين خوردن كشور پس از ٨ سال سقوط دوران احمدى نژاد كه اتفاقا شما هم در ان دوران مسئوليت شهردارى تران را داشته ايد بوده است به بقيه كارهاى قابل تحسين دولت اقاى روحانى كارى نداريم همين جلوگيرى از زمين خوردن كشور خودش بيانگر بهترين و عالى ترين مديريت
دولت روحانى بوده است اقاى قاليباف و بقيه كانديداها اخلاق و انصاف را در گفتگوهايتان
رعايت نماييد مردم به انصاف و اخلاق و اعتدال راى خواهند داد .
با تشكر از سايت محترم الف (4264637) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۱:۲۷:۴۱
روحانی آنچنان کشور را زمین زده که در کمای رکود فرو رفته هر روز کارخانه جدیدی ورشکست و عده ای کارگر بیکار می شوند بانک ها در حال ورشکستگی هستند ،بورس ورشکسته است، گرانی نفس مردم را بریده، شما یا دچار توهم شدی یا خیلی خوش باوری که آمارهای دروغ وخلاف واقع روحانی را باور می کنی (4264899) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۳:۱۳:۳۸
روحانى برنده انتخابات خواهد شد به فضل و مدد الهى . (4264723) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۱:۲۸:۴۵
هرگز مدد الهی به کمک روحانی که کشور را ورشکسته کرده نخواهد آمد. (4264901) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۱:۴۲:۴۸
مدد الهی انشالله همه را شامل می شود ولی آقای روحانی با رای مردم سر کار خواهد آمد! (4265563) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۲۳:۴۴:۳۸
تنها راه نجات کشور از بیکاری جذب سرمایه خارجی و ورود شرکتهای خارجی با تکنولوژی تولید روز به داخل پس فقط روحانی میتونه ایران رو از این شرایط خارج کنه (4264776) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۰:۱۸:۴۷
رای ما یک کلام ريیسی والسلام (4264814) (alef-13)
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۱:۱۰:۴۲
ساختار اقتصادی قانونی فرهنگی باید تغییر کند .فقط فرد نباید تغییرکند.
مشکلات قانونی باید حل شود. (4264878) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۵:۲۰:۳۳
قاليباف اگر رايي هم داشته باشد بااين بزرگ نمايي هايي كه از شكلات دولت مي كند مردم ي فهمند كه هدف تخريب است لذا با توجه به مشكلات بزرگتر شهرداري تهران از جمله املاك نجومي اقاي قاليباف حتي راي دوره قبل خودرا نخواهد داشت (4264965) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۷:۴۴:۳۶
آقای قالیباف مثل اینکه عدم توانی شان در بحران پلاسکو را فراموش کردند

من موندم چطور رد صلاحیت نمی شوید
(4265052) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۸:۰۳:۲۰
بنده دنبال طرفداری از کاندیدای خاصی را ندارم ولی این آقای قالیباف به خیال خودش نکته ای را داره دنبال می کنه که فکر می کنه براش خیلی رای ساز خواهد بود و اونهم اینکه مدام می گه من اجرایی بلدم دولت اجرایی نیست و از این حرفا، اخه محض اطلاعت آقای قالیباف سابقه شما هم که شهردار تهران شدی کی اجرایی بود که حالا مدعی شده ای؟ مگه غیر از این است که شما با یک سابقه نظامی انتظامی شهردار تهران شدی؟ آخه تحصیلاتت به اجرایی می خوره؟ عملکردت به اجرایی می خوره که اینقدر منم منم می کنی؟ دست وردار برادر. (4265083) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۸:۳۱:۱۰
بزرگترین دوست و احیا کننده احمدی نژاد الان حسن روحانی است
قبلا مستضعفین طرفدار احمدی نژاد بودند اما با عملکرد این دولت ( یا بهتر بگویم عملنکرد) خودم دیدم بازاری ها هم آرزوی احمدی نژاد می کنند
شنیدم کاسبی که تا بحال رای نداده بود میگفت:( اگر احمدی نژاد کاندید شود اینبار رای میدهم ما میفهمیم این شیخ چه کرده) (4265126) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۱:۲۲:۵۴
خوب تورم احمدی ... بهترین شرایط برای هر کاسبیه که بدون هیچ زحمت با اون تورم وحشتناک کلی سود بادآورده نصیبشون می شد. (4265496) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۸:۳۹:۰۹
روحانی و احمدی نژاد و بقایی رد صلاحیت بشن چه خوبه (4265144) (alef-13)
 
سیدابراهیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۸:۴۶:۱۰
اعتماد ایرانی - اصلاحات روحانی - اعتبار جهانی (4265155) (alef-13)
 
عماد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۹:۰۱:۱۵
ملت قدر امنیت و آرامش را دانسته دولت را عوض نخواهد کرد. (4265181) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۷:۴۰:۴۸
امنیت رو قاسم سلیمانیها و همدانیها و بر و بچه های مظلوم مدافع حرم به ما هدیه کردن که اگه کمی کوتاه بیایم و این دولت ادامه پیداکنه اونا رو هم از دست می دیم و به تبع امنیت رو
امریکا دنبال نضعیف و سپس حمله به ایرانه . شک نکنید آمریکا بهترین کس رو برای رسیدن به مطامع خودش روحانی می دونه و از گفتنش هم ابایی نداره (4266876) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۹:۰۱:۵۷
قالیباف بدون برنامه و با تخریب غیر منصفانه نقش اصلی رو در دوقطبی شدن انتخابات خواهد داشت که در تقابل خواست رهبریه. البته دو قطبی شدن همیشه به نفع اصلاح طلبان تموم میشه. (4265183) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۹:۴۶:۵۷
هر نامزدی که بیشتر امار مالیات رو کم کنه و کمتر مالیات بگیره من به اون رای میدم (4265270) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۱:۲۴:۱۷
دوست عزیز مالیات نشانه سلامتی اقتصادی یک کشوره ، ما همگی بایستی به سطحی از دانش اقتصادی و شعور اقتصادی برسیم که بفهمیم راه نجات این کشور مالیات و گسترش بخش خصوصی است ، نه فروش نفت و اقتصاد تجمعیی و اقتصاد اجاریی دولتی و یا اقتصاد اجرایی حکومتی مانند اقتصاد کمونیستها (4265499) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۱:۰۲:۰۶
خدا به شما تحصیلکردگان کم سواد که فکر میکنید مالیات نشانه سلامتی یک کشوره سواد عطا کند.کاش ربطش را هم می فرمودید. (4267757) (alef-3)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۱:۵۷:۱۶
نگرد نیست (4265623) (alef-13)
 
اهواز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۱:۴۴:۰۹
مدیریت شما روهم دیدیم پلاسکو (4265565) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۴:۲۰:۴۵
شما همين چالش املاك نجومي واستخدام همه فاميل وابسته در شهرداري را حل كنيد بهترين كمك را به مردم كرديد مشكلات كشوررا واگذار كن به اهلش (4266228) (alef-3)
 
رضا۹۶
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۶:۲۳:۲۶
بهترین گزینه رییسی (4266686) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۶:۲۵:۳۸
بهترین گزینه ها :رییسی و قالیباف (4266695) (alef-13)
 
احمد
Europe
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۰:۳۳:۵۱
تک رای روحانی (4267721) (alef-3)
 
قاسم
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۵۸:۲۰
آقای روحانی که با وعده 100 روزه بهبود وضعیت اقتصادی و کلید آمد به بسیاری از پیشرفت های کشور از جمله هسته ای کشور و اقتصاد قفل زد و الان واژه من نگفتم رو برای فرار برگزیده من به طرفدارای روحانی میگم به عنوان جوان فارغ التحصیل دکترا و بیکار در این دولت به چه امیدی باید به روحانی رای داد؟ عملکرد ایشان واقعا خجالت آور بوده. فاصله فقیر و غنی بیشتر شده بیایید یکبار دولت را 4 ساله کنیم که فکرنکنند هشت سال باید قدرت داشته و فقرا زیرپا له شوند. تا الان بین کاندیداها ریاست رئیسی و معاون اولی قالیباف می تواند گره از مشکلات کشور بازکند. (4268404) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته