نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504859
راهکار سازمان لیگ برای جلوگیری از کناره‌گیری تیم‌ها از جام حذفی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۲
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ، گفت: در صورت اینکه تیمی از جام حذفی کناره‌گیری کند بنا بر شرایط میزبانی یا میهمانی جریمه‌ای 30 تا 50 میلیون تومانی در نظر می‌گیریم و سال بعد حق شرکت در مسابقات حذفی را ندارند.

به گزارش فارس، سعید فتاحی در پایان مراسم قرعه‌کشی مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال ایران گفت: مرحله سوم قرعه‌کشی جام حذفی را پشت سر گذاشتیم. از اول فصل اعلام کردیم قرعه کشی جام حذفی در هر مرحله به صورت عام برگزار می‌شود و شرایط مثل گذشته نیست که وضعیت تیم‌ها از روز اول تا آخر مشخص شود. در هر مرحله قرعه‌کشی انجام می‌شود و ممکن است استقلال و پرسپولیس به یکدیگر بخورند. قرعه‌کشی به این شکل در تمام لیگ‌های معتبر دنیا برگزار می‌شود و به جذابیت بیشتر کمک می‌کند. خود قرعه‌کشی جذاب است. مسابقات این مرحله در روزهای 16، 17 و 18 شهریور برگزار می‌شود و پس از صعود تیم‌ها به مرحله بعد بار دیگر قرعه‌کشی انجام می‌شود.

وی در مورد زمان بازی پرسپولیس و نفت تهران تصریح کرد: پرسپولیس در جام حذفی با نفت بازی دارد اما به خاطر حضور این تیم در آسیا بازی پرسپولیس وگسترش فولاد در هفته پنجم عقب افتاده و احتمالاً در این تاریخ برگزار کنیم و بازی جام حذفی به تعویق بیوفتد. بعد از مشخص شدن تکلیف پرسپولیس در آسیا که انشاالله با صعود این تیم به مرحله بعد همراه باشد زمان بازی این تیم در جام حذفی مشخص می‌شود.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در رابطه با مسدود شدن حساب سازمان لیگ تصریح کرد: خیلی در جریان این موضوع نیستم اما مثل مشکلی که برای استقلال و پرسپولیس بوجود آمد انشاالله با ارائه دلایل و مدارک حساب باز می‌شود که این کار در حال انجام است.

فتاح در رابطه با وضعیت تیم‌هایی که ملی پوش دارند و زمان بازی‌های آنها در جام حذفی به چه شکل خواهد شد، تصریح کرد: با توجه به اینکه تیم ملی 14 شهریور با سوریه بازی می‌کند مسابقات این تیم‌ها را در روزهای 17 و 18 می‌گذاریم تا فاصله زمانی استراحت داشته باشند.

وی در رابطه با قطع برق در بازی سایپا تصریح کرد: سال قبل در ورزشگاه دستگردی این اتفاق نیوفتاد اما دو سال قبل دو بار این مشکل را داشتیم. دو ماه قبل از شروع مسابقات به تمامی باشگاه‌ها نامه زدیم که بازی‌ها زیر نور برگزار می‌شود و باید وضعیت برق را درست کنند. بازی استقلال و پدیده این هفته به خاطر تغییر زمان بازی پرسپولیس از 10:30 به 8:30 شب تغییر یافت به خاطر احترام به هواداران این بازی را در ساعت 6:30 دقیقه عصر برگزار کردیم با توجه به اینکه براساس دستگاه‌های استاندارد و سنجش 3 موضوع حرارت، شدت تابش، رطوبت و ذرات معلق که عددی بالاتر از حد استاندارد بود 2 بار وقت استراحت یک دقیقه‌ای برای بازیکنان در دقایق 30 و 75 بازی در نظر گرفته شد.  در بازی با سایپا هم یکی از نورافکن‌ها دچار مشکل شد که خداراشکر این مشکل خیلی زود حل شد.

فتاحی در مورد اینکه برخی از باشگاه‌ها ممکن است از جام حذفی کناره‌گیری کنند، گفت: طبق آئیین‌نامه جریمه سنگین 30 تا 50 میلیونی براساس میهمان یا میزبان بودن برای باشگاه‌هایی که از جام حذفی کناره‌گیری می‌کنند در نظر می‌گیریم و آنها سال آینده هم از حضور در جام حذفی منع می‌شوند. این قوانین برای این است که کسی انصراف ندهد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در رابطه با اینکه نماینده باشگاه‌ها در جلسه حضور نداشتند، تصریح کرد: امروز فراز کمالوند از صنعت نفت، کاظم محمودی از تراکتورسازی و علی شجاعی از ذوب‌آهن حضور داشتند که متاسفانه بقیه دوستان نبودند، امیدوارم تیم‌ها اهمیت بیشتری بدهند و در قرعه‌کشی حضور یابند البته ما کار خودمان را می‌کنیم.
 
کلمات کلیدی : سازمان لیگ+جام حذفی
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۲۱:۴۹:۳۲
جام حذفی اسم قشنگی برای این مسابقات نیست. یه اسم قشنگ براش انتخاب کنن دوستان (4532031) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.