توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494257
اشکال در تیوب بادی علت غرق‌شدگی گردشگران رودخانه دز
بخش حوادث الف، 31 تیر 96
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۵
غرق‌شدگی ١٩ گردشگر در رودخانه دز در حالی منطقه را به حالت آماده‌باش درآورد که دو نفر از غرق‌شدگان جان خود را از دست دادند و ١٣ نفر در منطقه پیدا شدند؛ اما چهار گمشده این حادثه در منطقه‌ای دیگر‌ گیر افتاده‌ بودند که به کمک امدادگران پیدا شدند.

به گزارش شرق، رئیس جمعیت هلال احمر دزفول با اشاره به حادثه غرق‌شدگی ١٩ گردشگر در رودخانه دز، گفت: تاکنون دو جسد متعلق به یک مرد و زن که حدودا ۳۰‌ساله هستند، پیدا شده. اين حادثه پنجشنبه برای تعدادی از گردشگران در منطقه کول‌‌خرسون در مسیر رودخانه دز رخ داد. وی در تشریح چگونگی وقوع این حادثه گفت: تعداد ١٩ گردشگر از اهواز برای انجام تفریحات آبی به منطقه چال‌کندی در شمال دزفول مراجعه کردند. این تعداد از منطقه کول‌خرسون به آب زده‌اند و در ادامه در منطقه سنگ دوم که منطقه‌ای سخت برای انجام ورزش‌های آبی و در برخی نقاط ناشناخته است، دچار حادثه شدند.

رضایی‌ افزود: این گردشگران با تیوب‌هایی که به هم وصل بودند، در جریان رودخانه دچار حادثه شدند که مردم و قایق‌دارانی که در آن منطقه حضور داشتند، هنگام وقوع حادثه ۱٣ نفر را زنده نجات دادند.

وی ادامه داد: با حضور نیروهای امدادی و آتش‌نشانی و همچنین اهالی منطقه و قایق‌داران، تاکنون دو جسد متعلق به یک دختر و یک پسر که حدودا ۳۰ساله هستند، پیدا شده. رئیس جمعیت هلال احمر دزفول گفت: به دلیل ازدحام گردشگران در مناطق ساحلی رودخانه دز در روز جاری، نیروهای هلال احمر در منطقه ساحلی علی‌کله مستقر هستند و مدیریت حادثه کول‌خرسون اکنون بر عهده نیروهای آتش‌نشانی شهرداری دزفول است که در حال تلاش هستند.

محمدرضا کرم‌نژاد اظهار کرد یک تور گردشگری شامل تعدادی کوه‌نورد از اهواز به دزفول سفر کرده و در رودخانه دز مشغول انجام تفریحات آبی بودند؛ ولی تیوب بادی آنها در مسیر رودخانه دچار مشکل می‌شود و در منطقه کول‌‌خرسون در رودخانه دز غرق شدند.
وی افزود: ١٣ نفر از این گردشگران به وسیله اهالی محل و نیروهای امدادی زنده نجات پیدا کردند و جسد دو نفر دیگر از آب بیرون کشیده شد که به بیمارستان دزفول تحویل داده شد.

وی افزود: تعدادی از نیروهای مردمی، قایق‌داران، شناگران و نیروهای هلال احمر از شوش به طور خودجوش برای کمک به محل حادثه رفتند. در آخرین گزارش‌های رسیده معاون عمرانی فرمانداری دزفول گفت: زنده‌بودن چهار گردشگر حادثه‌دیده منطقه چال کندی که مفقود شده ‌بودند، تأیید شده است.

عبدالحسین پوررکنی افزود: علاوه بر یک گردشگر که در اولین پرواز تجسس بالگرد هلال احمر زنده شناسایی شده، زنده‌بودن سه گردشگر دیگر نیز تأیید شده است. وی افزود: این افراد در منطقه‌ای سخت‌گذر بر صخره‌هایی مرتفع مشرف بر دره گرفتار شده‌اند که برنامه‌ریزی برای نجات آنها با بسیج تمام دستگاه‌های امداد و نجات و افراد داوطلب در حال انجام است.

پوررکنی با تشکر از تلاش شبانه‌روزی نیروهای امداد و نجات، آتش‌نشانی، شهرداری، هلال احمر، نجات غریق، کوه‌نوردی و نیز افراد داوطلب محلی که از زمان وقوع حادثه تاکنون برای کمک و یافتن گردشگران تلاش کرده‌اند، گفت: عملیات نجات این گردشگران تا نجات آنها و انتقال به بیمارستان همچنان با بسیج تمام امکانات با مدیریت ستاد بحران استان خوزستان و فرمانداری دزفول ادامه دارد.

وی گفت: بالگرد جمعیت هلال احمر پس از سوخت‌گیری مجددا به منطقه اعزام شده تا عملیات نجات این افراد ادامه یابد.
 
کلمات کلیدی : غرق شدن،گردشگر، دزفول، تور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.