توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434659
امامی کاشانی:
محوریت ایران با ولی فقیه دشمن را مایوس می‌کند/ کنار نکشید و انسجام خود را حفظ کنید
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۶
امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه محوریت ایران با ولی‌فقیه دشمن را مایوس می‌کند گفت: محوریت ولایت‌فقیه را امام عصر«عج» تعیین کرده است.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های نمازجمعه امروز، گفت: متاسفانه در دنیای استکبار امروز اسلام را به خشونت نسبت می‌دهند.

وی با بیان اینکه تمدن اسلام تمدن بزرگی است، ادامه داد:  خشونت‌ها و جنایت‌ها از دشمنان اسلام است که جهان را به این سو کشانده است. 

خطیب نمازجمعه این هفته تهران با اشاره به رحلت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: این حادثه، حادثه‌ای سنگین بود و آن را به محضر مقدس امام عصر(عج)، رهبر عزیز انقلاب، مراجع معظم تقلید، حوزه‌های علمیه، ملت قدرشناس و وقت‌شناس ایران و بیت ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

آیت‌الله امامی‌کاشانی با اشاره به شخصیت و تفکر فرهنگی مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، اظهار کرد: در بعد انقلابی و سیاسی مرحوم هاشمی مطالب بسیاری بیان شده، اما باید به بعد فرهنگی وی نیز توجه کرد. 

وی تصریح کرد: در سال 36 یا 37 بود که با ایشان در مدرسه مرحوم آیت‌الله حجت حضور داشتم و حجره‌مان نزدیک به هم بود. روزی در حیاط این مدرسه قدم می‌زدم که به بنده گفت باید فکر جوان‌ها را روشن کنیم که این امر با یک حرکت علمی و فرهنگی میسر می‌شود. 

امام‌جمعه موقت تهران ادامه داد: بعدها در صحبت‌هایی که با آقای هاشمی داشتم، وی از شهید باهنر نام برد و گفت که حرکتی فرهنگی را با انتشار مجله‌ای به نام تشیع آغاز کردند که بنده نیز دو مقاله به آن مجله دادم. 

آیت‌الله امامی‌کاشانی ادامه داد: آقای هاشمی در آن روزهایی که تنها 24 سال داشت، توجه به مسئله مردم، حقیقت اسلام و اسلام واقعی را در نظر داشت و به قرآن و محتوای آن توجه داشت. 

وی به ذکر خاطره‌ای از هاشمی‌رفسنجانی درباره زمانی که توسط ساواک به زندان افتاده بود اشاره کرد و گفت: آقای هاشمی به بنده گفتند در سال 53 که خفقان شدید بود و زمانی که به زندان رفتم دیدم اوضاع محاکمه‌ام به گونه‌ای است که زندانی بودن من طولانی خواهد بود که به همین دلیل به فکر تفسیر قرآن افتادم و دلخوشی بنده در آن سلولی که بودم و شکنجه می‌شدم این بود که قرآن را تفسیر می‌کنم. 

خطیب نمازجمعه این هفته تهران تصریح کرد: آقای هاشمی می‌گفتند در آن سلول کاغذ و قلم به من نمی‌دادند و در ذهن خودم آیات و عناوین را مرور می‌کردم و پس ازمحاکمه مرا به زندان اوین بردند که آیت‌الله طالقانی، آیت‌الله مهدوی‌کنی و آیت‌الله انواری نیز در آنجا حضور داشتند که شروع کردند به نوشتن تفسیر قرآن که به بنده می‌گفتند اگر مطلع شوند آن را از بنده می‌گیرند، اما وقتی همسرم به ملاقات بنده می‌آمدند آهسته مطالب را به وی می‌دادم و او در زیر چادر خود آن را به بیرون انتقال می‌داد. 

آیت‌الله امامی‌کاشانی تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب آقای هاشمی کلید واژه‌هایی که استخراج کرده بود را به برخی طلاب قم دادند که آنها را تبیین کنند که بعدها به عنوان راهنمای تفسیر قرآن منتشر شده است.

وی ادامه داد: آقای هاشمی یک تفکری برای روشن کردن جامعه داشت.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه آنچه هاشمی توانست به توسط آن زندان و شکنجه‌ها را تحمل کند و بعدها به اسلام و انقلاب خدمت کند، باور محکم و صبر قوی او بود، اظهار کرد: هاشمی اسلام، انقلاب، کشور، استکبار و استعمار را باور داشت و عزت در سایه اسلام و کمک به امام را نیز باور داشت و حقیقتی برای او بود.

وی با اشاره به تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی گفت: تشییع با عظمت پیکر آیت‌الله هاشمی نشان‌دهنده یک وحدت ملی بود. 

امام‌جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه کسانی که در مراسم تشییع آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی حضور داشتند به انقلاب، اسلام و بنیانگذار انقلاب احترام گذاشتند، گفت: باید این وحدت حفظ شود و نباید به خناس‌ها و دشمنان که در داخل و خارج به دنبال ضربه زدن به انقلاب هستند، توجه کرد. 

خطیب نمازجمعه این هفته تهران تصریح کرد: در دور تا دور کشور خناسانی هستند که در صدد ضربه زدن به انقلاب هستند که نمونه‌اش استکباری است که در رویایش این بود که خاورمیانه جدید تاسیس کند که در همین راستا می‌خواستند عراق و سوریه را تجزیه کنند، اما به فضل الهی و کوشش مردم و ارتش عراق و سوریه این نقشه‌ها بر باد رفته است. 

آیت‌الله امامی‌کاشانی تصریح کرد: امیدوارم به فضل الهی موصل که در آستانه آزاد شدن است توسط ارتش و نیروهای مردمی هر چه زودتر آزاد شود و این جانیان آدمکش داعش و طرفدارانش که برخی حاکمان کشورهای اسلامی هستند خداوند ذلیل کند و آنها را یک شمشیر و اسلحه ضد آن کشورها کند. 

وی با اشاره به به هوش وافر هاشمی‌رفسنجانی که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره کردند، گفت: همین هوش وافر هاشمی نگذاشت وی از رهبر معظم انقلاب و امام جدا شود. 

آیت‌الله امامی‌کاشانی با بیان اینکه نظام به محور نیاز دارد و امام عصر(عج) این محور را تعیین کرده‌اند، گفت: حوادث واقعه که امام عصر(عج) درباره آن گفته‌اند صرفاً همان احکام حلال و حرام نیست، بلکه رخدادها و مشکلاتی است که برای کشور ایجاد می‌شود.

امام‌جمعه موقت تهران گفت: این فرد برای اداره نظام اسلامی را امام زمان(عج) مشخص کرده‌اند و گفته‌اند که ولایت فقیه است، یعنی کسی که فقیه، مجتهد، عادل، پارسا، جهان‌بین و جهان‌شناس است و خود را فدای مصالح کشور می‌کند، لذا چنین شخصی باید محور باشد تا کشور عزت خود را ادامه دهد و امیدواریم خداوند رهبر گران‌ قدرمان را در سایه عنایات امام عصر(عج) تا ظهورش سلامت و مستدام بدارد.

آیت‌الله امامی‌کاشانی تاکید کردند: پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب به آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی پر مهر و پر از عاطفه بود بر این اساس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نقشی پر رنگ در انقلاب اسلامی ایفا کرد.

خطیب نماز‌جمعه این هفته تهران با بیان اینکه به همان وحدتی که در تشییع جنازه رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام وجود داشت، نیاز داریم، گفت: وقتی دشمنان ببینند محوریت ایران با یک نفر است که نامش ولی فقیه است، قطعا ناامید و مایوس می‌شوند. جامعه به محوری نیاز دارد که امام عصر(عج) آن را تعیین کرده است. آیت‌الله امامی‌کاشانی با خطاب قرار دادن جوانان گفت: این وحدت و انسجامی که شکل گرفته را حفظ کنید و هیچ‌گاه سست نشوید و کنار نکشید.
 
کلمات کلیدی : امامی کاشانی+نماز جمعه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.