توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 239557
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۱
فرزند پروری
(روان و زندگی)
نویسنده: دکتر فریبا عربگل
نشر قطره، چاپ نهم ۱۳۹۲
شمارگان ۶۰۰ نسخه
۱۰۴ صفحه، ۵۰۰۰ تومان

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

****

خیلی نگرانی، شب و روز غصه می خوری برای بچه ات، خیلی برایت مهم است که خوب تربیتش کنی. هر کاری می کنی تا بچه ات را تغییر بدهی تا جوری شود که به نظر «شایسته» باشد؛ امّا نمی‌شود‌‌‌‌! برایش جایزه می خری، او را به پارک و سینما می بری و ... تا جایی که حتی احساس می کنی دارد لوس می‌شود‌‌‌‌؛ اما باز هم آن کاری را که تو می خواهی نمی کند. اخم می کنی، توبیخ، قهر، حبس و ... نه، نمی‌شود‌‌‌‌. حتی توصیه های دوستان، حتی دستورات مدیر مدرسه هیچ کدام در تغییر او نمره قبولی نمی گیرند! آخر هر کاری بلد بودی کرده‌‌‌‌ای؛ پس چرا نمی‌شود‌‌‌‌؟

خیلی چیزها را بلدیم و از قدیم به ما گفته‌اند ولی بعضی وقت ها یک کار خیلی جزئی تغییر زیادی در نتیجه به بار می‌آورد. اغلب همین جزئیات، مهم اند و در واقع آنچه «مهارت» خوانده می‌شود، چیزی نیست جز تسلط بر همین جزئیات؛ بله، همه کارهایی که باید بکنی را کرده ای امّا «فوتی» لازم است! حالا هر چه که آن کار حساس تر و ظریف‌ تر باشد، توجه به جزئیات در آن خطیرتر می‌شود‌‌‌‌ و اگر آن کار حساس ترین کار دنیا، یعنی پدرومادری کردن (parenting) باشد، آن فوت اهمیتی دارد به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اندازه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی فوتی که خدا بعد از سرشتن گِل آدم کرد!

اینجاست که نشر قطره با تعهد تحسین برانگیزی که در ارتقای دانش روان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شناختی مردم دارد، جلدی از مجموعه روان و زندگی را به «فرزندپروری» اختصاص می دهد و یکی از اعضای اصلی انجمن روان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پزشکی کودک و نوجوان ایران که در این رشته فوق تخصص دارد، دست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قلم می‌شود‌‌‌‌ برای آموزش «فُوتِ فرزندپروری.»درباره این کتاب بیشتر بخوانید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.