توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499658
عوارض مصرف روغن ماهی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۲
اگر سابقه بیماری قلبی دارید، قبل از مصرف روغن ماهی با پزشک خود مشورت کنید.به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، روغن ماهی که سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ است، مزایای بسیاری دارد. اسیدهای چرب امگا۳ باعث کاهش سطح کلسترول در بدن شده و از خطر ابتلا به سکته مغزی ایسکمیک می‌کاهند.

 اما نتایج به دست آمده از بررسی تاثیر روغن ماهی بر درمان یا جلوگیری از آریتمی قلبی که ممکن است به مرگ منجر شود نشان می‌دهد که روغن ماهی در برخی از موارد باعث تشدید آریتمی در افراد می‌شود. اگر سابقه بیماری قلبی دارید، قبل از مصرف روغن ماهی با پزشک خود مشورت کنید.

آریتمی قلبی زمانی رخ می‌دهد که ایمپالس‌های الکتریکی قلب که ضربان قلب را تنظیم می‌کنند دچار اختلال شوند. قلب شما از طریق انقباض به این ایمپالس‌های الکتریکی واکنش نشان می‌دهد.

 انقباض دهلیز و بطن قلب باعث پمپاژ و انتقال خون به سایر نقاط بدن می‌شود. اگر انقباض دهلیز و بطن در زمان مناسب رخ ندهد، قلب قادر به پمپاژ صحیح خون نخواهد بود.

روغن ماهی با کاهش سطح کلسترول و جلوگیری از تصلب شرایین، از آسیب دیدن و انسداد عروق خونی که باعث وقوع آریتمی قلب می‌شوند پیشگیری می‌کند. علاوه‌براین، روغن ماهی رقیق‌کننده خون است و از التهاب و لختگی خون جلوگیری می‌کند.

نتایج به دست آمده از مطالعات دانشکده پزشکی هاروارد که در نوامبر ۲۰۰۵ در مجله «گردش» منتشر شده است، حاکی از اثربخشی روغن ماهی در بیماران قلبی است.

این مطالعه که بر روی ۴۰۲ بیمار دارای دفیبریلاتور کاشتی انجام شده است، نشان می‌دهد که مصرف روغن ماهی با کاهش آریتمی قلبی در این بیماران همراه است. به گفته محققان، خطر آریتمی قلبی با مصرف روغن ماهی در یک دوره ۱۱ ماهه به میزان ۳۸ درصد کاهش می‌یابد.
 
 
کلمات کلیدی : روغن ماهی، بیماری قلبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.