توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479254
شلیک ۵۰ گلوله از سوی مأموران پلیس به ۳ مهاجم حمله تروریستی لندن
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۲
پلیس لندن اعلام کرد که پلیس ضدتروریسم انگلیس در درگیری با عاملان حمله تروریستی شنبه شب در لندن تعداد «بی سابقه ای» گلوله شلیک کردند.

به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، «مارک راولی» معاون پلیس لندن در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که «پلیس ضد تروریسم انگلیس در جریان درگیری با عاملان حمله تروریستی شنبه شب در لندن تعداد بی سابقه ای گلوله شلیک کرد».

وی در ادامه گفت: «ارزیابی اولیه ما نشان می دهد که در محل درگیری، ۵۰ گلوله از سوی هشت مأمور پلیس شلیک شده است. در این درگیری، سه فرد مهاجم کشته شدند».

این هشت مأمور پلیس با تصور اینکه مهاجمان دارای «کمربند انفجاری» هستند، با شدت عمل واکنش نشان دادند. پلیس لندن ساعاتی پس از حادثه اعلام کرد که مواد منفجره در واقع ساختگی بودند.

راولی در ادامه اظهارات خود گفت که «شبکه ملی مبارزه با تروریسم بطور خستگی ناپذیری با شرکای اطلاعاتی انگلیس برای مرتبط کردن وقایع به یکدیگر و دستیابی به نتیجه همکاری می کند».

گفتنی است که حوادث تروریستی شنبه شب در پایتخت انگلیس به کشته شدن هفت نفر و زخمی شدن ۴۸ تَن دیگر منجر شد.

در نخستین حادثه، یک دستگاه خودروی ون با انحراف از مسیر خود بر روی «لاندن بریج»، پل معروف لندن، چندین عابر پیاده را زیرگرفت و اندکی بعد، سه نفر از سرنشینان آن با چاقو به عابران حمله کردند.

دقایقی بعد از این حادثه، پلیس لندن از وقوع یک حادثه در «بارو مارکت»، یک بازارچه در نزدیکی «لاندن بریج»، خبر داد. بر اساس گفته شاهدان، صدای شلیک گلوله در محل شنیده شده است.

گروه تروریستی داعش مسئولیت حملات تروریستی شنبه شب در لندن را که  چندین قربانی برجا گذاشت، برعهده گرفت.
 
کلمات کلیدی : حمله تروریستی لندن + انگلستان + داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.