نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501889
عکس سر بریده شهید حججی و واکنش همسرش /ناگفته های شهادت سردار بی سر؛ محسن حججی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۵
عکس سر بریده شهید حججی که توسط داعش منتشر شد، همه بیش از خویش نگران همسر او بودند که مبادا عکس بدن بی سر محسن حججی را ببیند و... . همسر شهید حججی اما می گوید من عکس سربریده محسن حججی را دیدم، و در آن جز زیبایی هیچ چیز نبود.

جام جم نوشت: کسی نمانده که عکس شهید حججی را ندیده باشد، کسی نمانده که ماجرای سربریده این شهید مدافع حرم را نشنیده باشد؛جوانی که تیرماه 1370 در اصفهان به‌دنیا آمد و مردادماه 1396 در سوریه به شهادت رسید.

به بهانه شهادت "شهید حججی"، همسرجوانش جزئیاتی را از نحوه خبردار شدن از اسارت و شهادت این شهید را روایت می‌کند. در زیر قسمتی از این گفتگو را میخوانید.

از اسارت محسن چطور باخبر شدید؟
سه شنبه بود که عکس محسن را در تلگرام دیدم.

همان عکس معروفی را که محسن را اسیر داعشی‌ها نشان می‌دهد؟
بله همان عکس را دیدم. من تلگرام محسن را روی گوشی خودم نصب کرده بودم، یک دفعه دیدم دریکی از گروه‌هایی که با دوستانش داشت، عکسی را فرستادند و گفتند برای آزادی این اسیر دعا کنید. من عکس را باز کردم و دیدم این اسیر محسن من است.

چه حالی داشتید؟
انتظار اسارتش را نداشتم به‌خاطر همین شوکه شدم اما چون محسن از من خواسته بود کمک کنم در مسیر شهادت باشد، آرزو کردم که به همان هدفش برسد . من می‌دانستم که اگر محسن الان هم شهید نشود،‌اول و آخر شهید می‌شود،‌چون مسیرش شهادت بود و با تمام وجودش شهادت را می‌خواست.

همسر شما در این عکسی که منتشر شده،‌ آرامش عجیبی دارد،‌ آنقدر که این آرامشش نظر همه را جلب کرده و در این چند روز خیلی ها از اسیری می‌گویند که بدون ذره‌ای ترس مقابل داعشی‌ها ایستاده. خودتان محسن را در این عکس چطور دیدید؟
همان طور که بود دیدم. شما این عکس را نگاه کنید، انگار نه انگار که شوهر من تیر خورده و اسیر دست داعشی هاست، عکس طوری است که انگار محسن، آن نیروی داعشی را اسیر گرفته . به چشم‌های شوهر من نگاه کنید، اصلا ترس در این چشم‌ها نیست، همه‌اش شجاعت است، دلیری است، ‌محسن توی این عکس مثل کوه است، با صلابت است. بگذارید یک خاطره‌دیگر برایتان تعریف کنم،من امسال به مناسبت روز مرد، یک انگشتر دُر نجف برای محسن هدیه خریدم ، روی این انگشتر «یازهرا» حکاکی شده بود. وقتی محسن می‌خواست برای بار دوم اعزام شود، همه انگشترهایش را درآورد، الا این یکی. گفت من این یکی را با خودم می‌برم، من از اینها به‌خاطر حضرت زهرا(س) کینه دارم،‌من تا لحظه آخر باید نشان بدهم که شیعه امیرالمومنین (ع) هستم. بعد من در این تصاویری که بعد از شهادت محسن از پیکر بی‌سرش منتشر شده،دقت کردم دیدم این انگشتر دستش نبود. مطمئتنم که داعشی‌ها انگشتر او را از دستش درآورده‌اند چون اسم حضرت زهرا(س) رویش حک شده بود.

خبر شهادت محسن را کی شنیدید؟
ساعت سه بامداد چهارشنبه... من اصلا خواب به چشمم نمی‌آمد، بعد از اینکه عکس اسارتش را دیده بودم مدام فکر می‌کردم که الان محسن در چه حالی است، یک دفعه دیدم در گروه های تلگرامی زدند که شهید بی‌سر،شهادتت مبارک... دیدم این شهید بی‌سر، محسن من است. همان موقع فهمیدم که محسن به آرزویش رسید. من افتخار کردم که محسن شهید شده ،‌گفتم خدایا شکرت که محسن به آرزویش رسید. همان موقع فکرکردم که چقدر شوهرمن پیش اهل بیت عزیز بود که از هرکدام یک نشانه‌گرفت و شهید شد. دیدم دشمن برای امام علی(ع) خنجر کشید، برای همسر من هم خنجر کشید، سر شوهرمن را مثل امام حسین(ع) ازتن جدا کردند، محسن مثل علی اکبر جوان بود، مثل حضرت زینب(س) اسارت کشید... دیدم ارادت شوهر من به اهل بیت آنقدر زیاد بود که از هرکدام یک نشانه گرفت و شهید شد.

یعنی تصویر پیکر بی سرهمسرتان را هم بعد از شهادت دیدید؟
بله من تصویر بدن بی‌سرش را دیدم، خیلی‌ها به من گفتند که این عکس را نبین، گفتند تو همان عکسی را ببین که محسن استوار ایستاده و اسیر شده، این یکی را نگاه نکن. اما من گفتم نه اینطور نگویید، مگر حضرت زینب(س) در مجلس یزید نفرمودند که «ما رایت الا جمیلا.» من هم هیچ چیز جز زیبایی در این مسیر، در این عکس نمی‌بینم.
 
 
کلمات کلیدی : محسن حججی
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۲۳:۴۶:۲۸
الا لعنت الله علی القوم الظالمین
در مقابل این ایمان وعشق انسان چی میتونه بگه
خوشا به سعادتش
خوشا به غیرت این مرد و زن
و ما می مونیم و این جمله :
شهدا رفتن و ما که ماندیم چه باید بکنیم؟
به خدا شرمنده ایم
کاش همه ،یعنی در راس ،مسئولین و بعد ،ما ، مردم بفهمیم که لیاقت این رشادت ها رو .... (4519963) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۲۳:۵۷:۲۲
درود بر این شیرزن زینبی... (4519972) (alef-11)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۰۲:۲۸:۰۴
دختر شجاع و دلاور ایران زمین،درود برتو (4520054) (alef-3)
 
شیعه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۶:۳۶:۳۹
درود بر همسر گرامی شهید حججی
خواهر خاک پایت طوطیای چشمان ماست (4522068) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۶:۲۲:۳۴
با سلام شهادت مظلومانه غریب راه بلد َ مونس و دست به سر و عزیز سر به راه داده را به همسر دریا دل و پدر و مادر
محترم ان بزرگوار تسلیت عرض مینمایمَ ََ ،امیدوارم که رهبر فرزانمان دستور تنبیه سریع وفوری ان ملعونهای از خدا بی
خبر را صادر بفرمایند نا به لطف و کرم خداوند و یاری سپاه اسلام این غده چرکین که
سرزمینهای اسلامی را الوده کرده از ریشه بخشکانند ،انشاالله و به امید روزی که
هیچ اثری از انها در روی کره خاکی نباشد (4522779) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۲:۴۴:۰۴
درود بر این خواهر شیر زن که اینگونه ایستادگی دارد و ان شاء الله یاد گار شهید حججی را طوری تربیت کند که ادامه دهنده راه پدر باشد . ان شاء الله که ماهم لایق جهاد و شهادت باشیم . (4523152) (alef-13)
 
افشاری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۰۹:۲۱:۲۳
درود بر این عزت و سربلندی شما خانواده محترم شهید حججی ، تسلیت میگوییم این شهادت پرافتخار را به ملت شریف و شما خانواده معزز شهید حججی ،ما که شرمنده ایم از همه شهدا و امیدواریم مسئولینی که به هر طریقی به ارزشهای این انقلاب با عملکرد غلط خود آسیب می زنند اول طلب هدایت وگرنه نابودشوند و از این شهدا و شهید سربلند و سرافراز خجالت بکشند و موجبات ناراحتی مردم را فراهم نکنند ، از شهید حججی خجالت بکشند که تنها فرزندش را رها کرد تا برای ما امنیت و آسایش ایجاد شود و در پایان به آن عده از مسئولینی که هر از چند گاهی موجب آزرده شدن دل پاک خانواده های محترم شهدا می شوند علی الخصوص خانواده های شهدای حرم می گویم ببینید تا چه حد فداکاری در کلام در رفتار و حتی در صبرشان موج می زند . (4525412) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.