توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 241888
رهبری؛ ستون بی بدیل نظام
بخش تعاملی الف - احسان قمری
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۹
حضور مقام معظم رهبری در بیمارستان و عمل جراحی موفقیت امیز ایشان که با دعای خیر مردم مسلمان و متعهد همراه بود، نکاتی را بر همگان روشن کرد که بی شک سال ها در خاطره ها خواهد ماند. حضور معظم له در بیمارستان، هر چند در ابتدا نگرانی هایی برای همه مردم شریف ایران به دنبال داشت ولی تلاش پزشکان و پرسنل متعهد و متخصص بیمارستان محل بستری ایشان از یکسو و روحیه شاد و پرنشاط و فعال ایشان ، آنچنان نشاط و شادابی و سروری در بین مردم ایجاد کرد که خواه ناخواه اشک عشق و شوق را در دیدگانمان جاری کرد. حضور کلیه اقشار جهت ملاقات از مقام معظم رهبری اعم از علما و هنرمندان و متخصصان وسیاسیون از هر طیف و دسته ای بیانگر این نکته حائز اهمیت بود که معظم له ، پیوند دهنده همه اقشار و طیف های سیاسی و نقطه اشتراک همه افرادی است که دلشان برای اسلام و ایران و ایرانی می تپد.

حضرت ایت الله خامنه ای، به راستی ستون بی بدیل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و منویات و اندیشه های صائب ایشان، فراروی همه اقشار و مدیران اجرایی کشور است. مشاهده برخوردهای صمیمانه ایشان با همه بازدیدکنندگان -که روحیه بازدیدکنندگان را دوچندان می کرد- به نحوی بود از طریق رسانه ها نیز، روحیه بخش بوده و امیدوارکننده و غرورآمیز. غرور از ان جهت که سکاندار کشتی انقلاب فردی است که جهانیان به وجود او غبطه می خورند و امیدوار کننده از ان جهت که روزهای خوبی پیش روی اسن مرزو بوم خواهد بود. شاهد مدعا پیام های تبریک و آرزوی سلامتی بود که از سراسر جهان برای ایشان ارسال می شد.

نکته پایانی، نقش وحدت بخش مقام معظم رهبری در میان طیف های سیاسی و اجرایی کشور بود که فارغ از جناح بندی های رایج، این نکته را اثبات کردند که فقط و فقط در اندیشه اجرای فرامین و منویات مقام معظم رهبری هستند. اما حضور معظم له در بیمارستان چند درس بزرگ به مسوولین اجرایی کشور داد:

۱- مردمی بودن و از جنس و رنگ مردم بودن: حضور معظم له در یک بیمارستان دولتی و استفاده از خدمات و تلاشهای متخصصان و پرستاران و پزشکان و کادر اجرایی یک مرکز دولتی ، علیرغم وجود بیمارستانها و مراکز خصوصی فراوان در سطح کشور ، این نکته را اثبات کرد که می توان به رنگ مردم بود و مانند ایشان زیست. ای درسی است که لازم است همه مسوولان کشور آن را بپذیرند.

۲- اطلاع رسانی به موقع و مردم را از خود دانستن: ایشان بر اطلاع رسانی در خصوص نوع بیماری و شرایط خود تاکید داشتند و هنگام ورود به بیمارستان و حتی هنگام خروج از بیمارستان به تشریح وضعیت خود پرداختند و مانع از بروز نگرانی در میان علاقمندان شدند. ضمن انکه اطلاع رسانی کادر پزشکی نیز بی تاثیر نبود.

۳- علاقمندی روز افزون مردم به مقام معظم رهبری: حضور معظم له در بیمارستان، این نکته را اثبات کرد که مردم با دل و جان به مقتدای خود عشق می ورزند که این نیست مگر به علت برخوردهای شایسته و دیدگاه های صائب ایشان در مورد همه مسائل داخلی و بین المللی.
 
کلمات کلیدی : احسان قمری