توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491287
قاسمی: سخنان ضد ایرانی تیلرسون ملاک عمل در برجام نیست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۴
سخنگوی وزارت امور خارجه با رد سخنان ضد ایرانی تیلرسون گفت: صحبت‌های وزیر خارجه آمریکا درباره برجام مختص خودش است و برای ما و جهان ملاک نیست.

بهرام قاسمی سخنگوی دستگاه دیپلماسی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با رد صحبت‌های وزیر خارجه آمریکا مبنی براینکه ایران تعهداتش در برجام را کاهش داده است، اظهار داشت: صحبت‌های آقای تیلرسون  مختص خود ایشان است و برای ما و  جهان ملاک نیست. اگر به توافق 1+5 با دولت قبلی آمریکا نگاه کنیم متوجه این مسائل می‌شویم.

وی در خصوص نتایج برجام در طی دو سال گذشته  افزود: برجام از مدتی  که به مرحله اجرا رسیده نمره بالایی خواهد گرفت و باید به این مسئله توجه کنیم که اگر این توافق صورت نمی‌گرفت جایگاه ما به چه شکلی بود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی به کارشکنی‌های آمریکا اشاره کرد و بیان داشت: علی‌رغم کارشکنی‌ها و بدعهدی‌های آمریکا در دو سال گذشته توانستیم فضای جدیدی برای خود ایجاد کنیم و نگرانی‌های آمریکا  را که تحت عنوان نفوذ منطقه‌ای -که عبارت غلطی هم است- تحت شعاع قرار دادیم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: ارتقای جایگاه ایران مد نظر آمریکا نیست و طبیعی است که آمریکا با برخی شرکای منطقه‌ای‌اش از این مسئله ناخشنود باشند.
 
کلمات کلیدی : تیلرسون، وزارت خارجه، برجام، ایران، تحریم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.