توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471685
دستگيري سلطان هروئين در فارس
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۰
فرمانده انتظامي استان فارس از انهدام باند و شبكه قاچاق بين‌المللي مواد مخدر و كشف 400 كيلوگرم هروئين در اين استان خبر داد.

به گزارش ايسنا، سردار سرتيپ احمدعلي گودرزي شنبه 23 ارديبهشت در جمع خبرنگاران گفت: با اطلاع از فعاليت يك باند بين‌المللي تهيه و توزيع مواد مخدر به سركردگي شخصي به‌نام س- م، در استان‌هاي سيستان و بلوچستان، هرمزگان، تهران، البرز، كرمانشاه و ... ارسال محموله‌هاي قاچاق به يكي از كشورهاي همسايه، پليس مبارزه با موادمخدر فارس وارد عمل شد.

او اضافه كرد: ماموران پليس مبارزه با موادمخد فارس با انجام اقدامات پلیسی و اطلاعاتی و تعقیب و مراقبت‌های ویژه در تمام محورهاي مواصلاتي فارس، یک دستگاه خودرو تریلی بونکردار را در جاده خروجی شیراز (دشت ارژن) شناسايي و توقيف کردند.

فرمانده انتظامي استان فارس گفت: در بازرسي دقيق از خودرو تريلي بونكردار 400 كيلوگرم هروئين كه به صورت ماهرانه‌اي جاسازي شده بود، كشف شد؛ در اين راستا یک دستگاه خودرو ال90 كه به عنوان اسكورت محموله مواد مخدر عمل مي‌كرد نيز توقيف و سرشبکه باند به همراه همدستش و راننده تريلي دستگير شدند.

گودرزي افزود: اين فرد كه به "سلطان هروئين" معروف شده بود، سال گذشته نيز اقدام به قاچاق مواد مخدر كرده و در اين راستا مأموران يك تن و 400 كيلوگرم هروئين كشف ولي آن زمان متواري شده بود .

انهدام 9 باند مواد مخدر و كشف 4 تن و 500 كيلوگرم انواع مواد مخدر

رئيس پليس فارس ادامه داد: از ابتداي سال 96 تاكنون در استان فارس، 4 هزار و 500 كيلوگرم انواع مواد مخدر كشف، 124 دستگاه خودرو توقيف و در اين رابطه 2 هزار و 434 نفر متهم دستگير شده‌اند .

توقيف 21 ميليارد تومان كالاي قاچاق در فارس

گودرزي همچنين حجم كالاي قاچاق مكشوفه در سال 96 را 21 ميليارد تومان اعلام و اضافه كرد: در اين ارتباط 525 دستگاه خودرو حامل كالاي قاچاق توقيف و 847 نفر متهم دستگير و به مراجع قضائي معرفي شدند .

شناسايي و دستگيري كلاهبردار با بيش از 1400 فقره شاكي

گودرزي همچنين گفت: در پي دستور مقام قضائي مبني بر شناسايي و جلب متهم "ع . ن" به اتهام كلاهبرداري و تحصيل مال از طريق نامشروع با بيش از 1400 فقره شاكي ( پرونده)، موضوع دردستور كار مأموران پليس فتا قرار گرفت .

وي افزود: در بررسي هاي انجام شده مشخص شد متهم چند سال است كه متواري مي باشد و فقط با استفاده از فضاي مجازي با مخاطبين خود ارتباط دارد و تا كنون چندين مرتبه جهت دستگيري وي اقدام شده اما موفقيت آميز نبوده است .

فرمانده انتظامي استان فارس گفت: با توجه به اهميت موضوع مراتب در دستور كار اين پليس قرار گرفت، اقدامات همه جانبه اي جهت شناسايي این متهم در فضاي مجازي انجام  و در نهايت وی طي يك عمليات غافلگيرانه در يكي از روستاهاي شهرستان نطنز دستگير شد .

انهدام باند سارقان منزل و گردنبند قاپ توسط پليس آگاهي

گودرزي در اين خصوص گفت: مأموران پليس آگاهي موفق شدند اعضاي سه نفره سارقان منزل را دستگير كه پس از بازجويي هاي انجام شده به 40 فقره سرقت منزل اعتراف كردند .

او اضافه كرد: دو نفر كه با استفاده از يك موتورسيكلت اقدام به گردنبند قاپي از شهروندان كرده و متواري مي شدند، در يك عمليات غافلگيرانه توسط پليس اگاهي استان دستگير شدند .

فرمانده انتظامي الستان فارس افزود: اعضاي اين باند نيز به 60 فقره سرقت به اين روش اعتراف و با تشكيل پرونده به مرجع قضائي معرفي شدند.

تأمين امنيت انتخابات

وي با اشاره به اهميت انتخابات، از آمادگي كامل پليس فارس براي تأمين نظم و امنيت اين رويداد مهم گفت و افزود: حدود 20 هزار نفر نيرو در استان فارس نظم و امنيت انتخابات را عهده دار خواهند بود.

رئيس پليس فارس با بيان اينكه راهبرد ناجا در انتخابات امنيت، سلامت، رقابت و مشاركت است، افزود: مردم استان فارس، مردمي فهيم هستند و در راستاي تأمين نظم و امنيت انتخابات با مأموران نيروي انتظامي بيشترين همكاري را همانند گذشته خواهند داشت.
 
کلمات کلیدی : سلطان هروئین+مواد مخدر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.