توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507081
دماسنج بازار سرمایه بعد از ماه‌ها به سطح ۸۳ هزار واحدی رسید
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۸
شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس تهران در طی هفته‌های گذشته توانسته چند بار سقف شکنی کند و وارد کانال ۸۳ هزار واحدی شود در روزهای گذشته فلزی‌ها در فراز و فرودهای دماسنج بازار تاثیر گذار بودند.

به گزارش ایسنا، در این هفته دماسنج بازار سرمایه بار دیگر توانست سقف شکنی کند و از ابتدای کانال ۸۳ هزار واحدی بالاتر رود. در این پنج روز کاری شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران با رشد ۷۳۱ واحدی توانست از نیمه کانال ۸۲ هزار واحدی تا رقم ۸۳ هزار و ۲۷۲ بالا رود.

شاخص آزاد شناور نیز در این مدت توانست از سقف کانال ۹۰ هزار واحدی عبور کند و از نیمه‌ کانال ۹۱ هزار واحدی هم بالاتر رود و رشد ۱۱۰۷ واحدی را برای پنج روز کاری به ثبت رساند.

از طرفی شاخص بازار اول با ۷۴۶ واحد رشد توانست از رقم ۵۷ هزار و ۸۹۵ واحدی تا عدد ۵۸ هزار و ۶۴۱ واحدی بالا رود.

در این مدت شاخص بازار دوم نیز ۳۲۴ واحد رشد کرد و از رقم ۱۷۹ هزار و ۵۹۴ واحدی تا رقم ۱۷۹ هزار و ۹۱۸ واحدی رشد کرد. همچنین شاخص صنعت نیز ۷۹۶ واحد رشد کرد و به رقم ۷۲ هزار و ۳۰۸ واحدی رسید.

در طول پنج روز کاری بورس تهران در این هفته گروه فلزات اساسی و کانه‌های فلزی توانستند در رشد شاخص‌های بورس روند موثری داشته باشند. در روزهایی نیز نمادهای پالایشگاه‌ها از گروه نفت، کک و سوخت هسته‌ای توانستند تاثیر بسزایی روی دماسنج بازار سرمایه داشته باشند.

اما در آخرین روز معاملاتی این هفته سیمانی‌ها نیز با رشد قابل توجهی همراه شده‌اند و سهم‌هایی در این گروه شاهد صف خرید بودند. از طرفی در این روز نمادهای همچون فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شاخص‌های بورس را به سمت پایین هدایت کرده است.
 
کلمات کلیدی : بورس + بازار بورس + شاخص بورس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.