توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507586
اوباما پرخرج‌ترین رئیس‌جمهوری آمریکا
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶
اوباما پرهزینه‌ترین رئیس‌جمهوری سابق آمریکاست. او برای سال آتی میلادی ۱.۲ میلیون دلار پول درخواست کرده است که از جمله شامل نیم میلیون دلار برای فضای دفتری اوست.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل،‌ طبق قانون روسای جمهوری پیشین آمریکا مستحق دریافت کمک‌هزینه برای یک دفتر و کارکنان آن هستند اما مبلغی که باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا برای دفتری در واشنگتن درخواست کرده، بالاتر از سلف‌های اوست.

به گزارش واشنگتن پست،‌ درخواست بودجه یک میلیون و ۱۵۳ هزار دلاری اوباما برای سال ۲۰۱۸ به میزان ۱۰۰ هزار دلار از درخواست جورج بوش، رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا بیشتر است. جورج بوش ۹۴۲ هزار دلار تقاضا کرده است.

این درخواست همچنین ۲۰۰ هزار دلار بیشتر از درخواست بیل کلینتون است که دفتر خود بعد از ریاست جمهوری را در هارلم نگه داشته است.

با این حال جیمی کارتر که بین سال‌های ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۱ روی کار بوده بودجه مورد نظرش تنها ۴۵۶ هزار دلار است و دفترش در آتلانتا واقع شده است. کارتر تنها ۱۱۵ هزار دلار بابت اجاره می‌پردازد.

عمده مساله‌ای که موجب افزایش بودجه درخواستی اوباما شده است، اجاره‌ سالیانه ۵۳۶ هزار دلاری او برای دفترش است. خانواده اوباما تصمیم دارند تا زمانی که دخترشان ساشا اوباما مدرسه‌اش را به پایان برساند، در واشگتن بمانند و منزل لوکسی در محله کالوراما خریده‌اند. 
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ + اوباما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.