توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 207688
پیام احتمالی روحانی برای درگذشت ماندلا
بخش تعاملی الف - اعظم فعله گری
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۰۰
نلسون ماندلا درگذشت. این کوتاه ترین و مهمترین خبر در گذشت مرد نماد مبارزه با نزاد پرستی و آپارتاید بودکه بر روی تلکس خبری قرار گرفت. البته هدف نگارنده اعلام خبر مرگ این فرد مبارز و عدالت جو نیست بلکه پس از این خبر به یاد مرگ هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا افتادم که پس از درگذشتش رئیس جمهور وقت با چه پیام آب و تاب داری این ضایعه را به جامعه بشری تسلیت گفت:

هوگو چاوز نماد و میراث دار همه شجاعان و مبارزان و انقلابیون در تاریخ پرافتخار و البته غم بار آمریكای لاتین و تجلی روح آزادگی مردم مظلوم این دیار و همه ملت های تحت ستم و پرچم برافراشته مبارزان ضد استعماری و عدالت طلبانه و طلایه دار دوستی بین ملت ها است.

......هوگو چاوز زنده است تا عدالت و عشق و آزادی زنده است. او زنده است تا ایمان و پاكی و انسانیت زنده است. او زنده است تا ملت ها زنده اند و برای استقرار استقلال و مهربانی و عدالت تلاش می كنند.

تردید ندارم كه او بازخواهد گشت و به همراه همه صالحان و حضرت مسیح (ع) و تنها باقیمانده از نسل پاكان، انسان كامل، خواهد آمد و جامعه بشری را در استقرار صلح و عدالت كامل و مهربانی و كمال یاری خواهد كرد.

براین بیم داشتم که رئیس دولت تدبیر و امید نیز تحت تاثیرغم از دست رفتن ماندلا قرار بگیر و از آنجا که به تازگی دستاوردی عظیم در عرصه دیپلماتیک در ژنو ۳ بدست آورده است به فکر ارسال پیام تسلیت به دنیا و نه مادر داغدیده نلسون عزیز و فداکار بی افتد.

آقای روحانی رئیس جمهور محترم اگرهم پیام تسلیت دادی کوتاه باشد ومختصر. حالا باید ببینیم پیام آقای روحانی چگونه خواهد بود.

روح ماندلا شاد، خداوند او را بیامرزد.
 
کلمات کلیدی : اعظم فعله گری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.