توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487084
پارسایی: پرونده سازمان حج و زیارت به صحن علنی مجلس ارجاع می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۷
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تامل بیشتر در اعزام حجاج به مکه، گفت که پرونده سازمان حج و زیارت در این کمیسیون در حال تکمیل است و پس از نهایی شدن گزارش آن در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.

بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ اظهار کرد: تحرکات و تحولات چند ماه گذشته در عربستان از قبیل حضور ترامپ و انتخاب ولیعهد جدید عربستان و موضع گیری‌های افراطی حکام عربستان علیه ایران و خصومتی که در نحوه گفتار و عملکرد حاکمین صعودی نسبت به کشور ما وجود دارد،‌ مسائلی است که باید ما را در مورد اعزام حجاج به مکه به تامل بیشتری وا دارد.

وی افزود: پرونده سازمان حج و زیارت از دوره نهم مجلس به واسطه شکایات از این سازمان، در کمیسیون اصل ۹۰ مطرح شده و گزارش و اطلاعات کاملی هم در این زمینه جمع‌آوری شده است که منتظر تکمیل این اطلاعات از سوی برخی بخش های نظارتی کشور هستیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه سازمان حج نگاه مدیریت بحران به مساله حج و زیارت ندارد، یادآور شد: در مورد اعزام حجاج با توجه شرایط حاکم بر عربستان و تجربیات تلخ گذشته باید دقت بیشتری انجام شود و تمام سعی مسؤلین مربوط باید بر حفاظت از امنیت حجاج و حفظ شان نظام جمهوری اسلامی و پیشگیری از بروز هر اتفاقی بوده و آمادگی لازم را داشته باشند.

پارسایی با تاکید بر ضرورت تدوین و تصویب اساسنامه سازمان حج و زیارت در مجلس تصریح کرد: شکایات واصله از سازمان حج مواردی متعددی از اعزام حجاج تا مسائل مدیریتی،‌ اقتصادی و مالی را در بر می‌گیرد و پیش از حادثه منا و بعد از آن را به دقت مورد بررسی قرار داده که پس از پاسخ نهادهای نظارتی به مکاتبه کمیسیون اصل ۹۰، جمع بندی و تکمیل و در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : سازمان حج و زیارت + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.