توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 375989
بیشترین پرونده‌های موجود در پزشکی قانونی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۲
قائم‌مقام سازمان پزشکی قانونی با بیان اینکه در صورت تأمین اعتبار بانک ژنتیک در تمامی استانها راه‌اندازی می‌شود گفت: بیشترین پرونده‌ها در سازمان پزشکی قانونی نزاع و صدمات ناشی از تصادفات است.

به گزارش تسنیم، عبدالرزاق برزگر در حاشیه مراسم تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی اظهار داشت: برای کاهش فشار کاری و ارائه خدمات مطلوب نیازمند جذب ۸۰۰ پزشک در پزشکی قانونی هستیم تا بتوانیم حداقل‌ها را تأمین کنیم.

وی با بیان اینکه برای تأمین نیروی انسانی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی توافقاتی صورت گرفته است گفت: امیدواریم به‌زودی مجوز تأمین نیروی انسانی را دریافت کنیم.

قائم‌مقام سازمان پزشکی قانونی افزود: تعداد پست پزشک مصوب ۲ هزار و ۷۰۰ نفر است اما تاکنون یک سوم پستها تکمیل شده است. وی گفت: در راستای بانک ژنتیک در حال حاضر در ۹ استان کشور در حال پیگیری هستیم که این بانک در شناسایی سریع مجرمان و پیشگیری از جرم نقش زیادی دارد.

برزگر افزود: به علت کمبود اعتبارات ایجاد بانک ژنتیک در خراسان جنوبی با محدودیت روبه‌رو است اما این استان می‌تواند از طرفیت ایجادشده در خراسان رضوی استفاده کند.

وی بیان داشت: کمبود نیروی متخصص از مهم ترین مشکلات در سازمان پزشکی قانونی است.

قائم‌مقام سازمان پزشکی قانونی با اشاره به ساختمان مرکزی پزشکی قانونی خراسان جنوبی گفت: باید فضایی در خور شأن مردم در استان خراسان جنوبی فراهم شود که امیدواریم با افزایش بودجه این پروژه هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد.

برزگر افزود: در حال حاضر در استانهای تهران، خراسان رضوی، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، مازندران، اصفهان، خوزستان و آذربایجان شرقی با پوشش قرار دادن استانهای هم‌جوارو نمونه‌گیری از محکومان نقش مهمی در کشف جرم و شناسایی مجرمان دارد.

وی با بیان اینکه در صورت تأمین اعتبار بانک ژنتیک در تمامی استانها راه‌اندازی می‌شود اظهار داشت: در پزشکی قانونی بیشترین پرونده‌ها مربوط به نزاع صدامت ناشی از تصادفات است که نیازمند کارشناسیهای تخصصی پزشکی قانونی است.

قائم‌مقام سازمان پزشکی قانونی گفت: پرونده‌ها در حوزه آزمایشگاهی، کمیسیونهای پزشکی، معاینات روان پزشکی، صدامت ناشی از نزاع، تشریح و مربوط به مرگهای مشکوک وغیرطبیعی رسیدگی می‌شود.
 
کلمات کلیدی : پزشکی قانونی، تصادف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.