توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 78888
"انتظار‌امام‌زمان باکنسرت محقق نمی‌شود"
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۸:۳۳
 آیت‌الله صافی گلپایگانی تاکید کرد: انتظار از شخصی مثل ولی خدا، با گناه، خیانت، بی‌تعهدی‌های اخلاقی، موسیقی و کنسرت و تشویق اهل ملاهی و مناهی هرگز محقق نخواهد شد و جامعه‌ای که این رفتارهای زشت را به اسم هنر و عناوین دیگر ترویج می‌نماید جامعه منتظر نیست.

به گزارش مهر در پیام آیت‌الله لطف الله صافی گلپایگانی که به کنفرانس گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در عصر انتظار صادر شده، آمده است: عصر انتظار، عصر تمسک به شعائر دین و التزام به عمل به احکام شرع مبین و عصر امتحان و تلخیص است. از شخص منتظر باید جلوه‌های اخلاق قرآنی و آگاهی از معارف وحیانی درخشان و در لمعان باشد. تمدن اسلامی برخاسته و ساخته شده از هدایت‌های این دین حنیف است.

شخص منتظر باید حفظ هویت و استقلال اسلامی را همیشه و در هر مناسبت، شعار‌ و افتخار خود بداند. یکی از مشخصات بارزه این امت بزرگ و امت وسط، حجاب بانوان و عدم اختلاط و نظامات حافظ قداست و کرامت بانوان است که هم مردان را به وظایف خاص موظف می‌نماید و هم زنان را ملزم به تکالیف ویژه می‌سازد. این نظامات برای همه مسلمانان فرهنگ است، اصل است، همه باید آن را رعایت نمایند.

در ادامه این پیام تصریح شده است: آیاتی مانند: وَقَرْنَ فِی بُیُوتِکُنَّ وَلَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِیَّةِ الْأُولَى ، وَإِذَا سَأَلْتُمُوهُنَّ مَتَاعًا فَاسْأَلُوهُنَّ مِن وَرَاء حِجَابٍ ، وَلَا یَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِیُعْلَمَ مَا یُخْفِینَ مِن زِینَتِهِنَّ ،

فَلَا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیَطْمَعَ الَّذِی فِی قَلْبِهِ مَرَضٌ، فرهنگ اسلام است و وحی است که باید در همه امورِ زن و مرد و در همه روابط، فرهنگ گردد که متاسفانه این فرهنگ به واسطه غرب‌گرایی و عدم آگاهی از فلسفه احکام و مقاصد الهی و قرآنی مورد هجوم قرار گرفته و مظاهر جامعه در کار و شغل از آن فاصله می‌گیرد.

در پیام آیت‌الله صافی گلپایگانی آمده است: باید فرهنگ حجاب را در معنای گسترده‌ آن بیاموزیم و به آن تعهد داشته باشیم؛ باید بدانیم کرامتی که اسلام برای زن قرار داده است بزرگ‌ترین ارزش اوست؛ خانه‌داری زن، بی‌کاری نیست؛ خانه‌داری افتخار است؛ شریف‌ترین شغل‌ها و جهاد و سیر الی‌الله و از عبادات است.

در این پیام تاکید شده است: دوران‌هایی که زن با همسر دارد همه مشحون به ثواب است و حیات طیبه است و در ارزش‌های حقیقی این دو جنس مکمل یکدیگرند و برای هم مانند لباس و یک واحد کامل انسانی هستند. طی درجات علم و عمل و کسب معالی و مقامات برای هر دو پیش‌بینی شده است و هر دو در کنار هم قرار گرفته‌اند. إِنَّ الْمُصَّدِّقِینَ وَالْمُصَّدِّقَاتِ وَأَقْرَضُوا اللَّهَ قَرْضًا حَسَنًا یُضَاعَفُ لَهُمْ وَلَهُمْ أَجْرٌ کَرِیمٌ ، إِنَّ الْمُسْلِمِینَ وَالْمُسْلِمَاتِ وَالْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِنَاتِ وَالْقَانِتِینَ وَالْقَانِتَاتِ وَالصَّادِقِینَ وَالصَّادِقَاتِ وَالصَّابِرِینَ وَالصَّابِرَاتِ وَالْخَاشِعِینَ وَالْخَاشِعَاتِ وَالْمُتَصَدِّقِینَ وَالْمُتَصَدِّقَاتِ وَالصَّائِمِینَ وَالصَّائِمَاتِ وَالْحَافِظِینَ فُرُوجَهُمْ وَالْحَافِظَاتِ وَالذَّاکِرِینَ اللَّهَ کَثِیرًا وَالذَّاکِرَاتِ أَعَدَّ اللَّهُ لَهُم مَّغْفِرَةً وَأَجْرًا عَظِیمًا

در قسمت دیگری از این پیام آمده است: در انتظار حضرت بقیة الله ارواح العالمین له الفدا بودن، باید از جامعه منتظر، ظاهر و آشکار باشد؛ شکستن حریم‌های دینی و گرایش به فرهنگ غرب، ضد انتظار و عبور از خط قرمزهای قرآنی است. انتظار باید عینیت داشته باشد نه فقط حجاب، بلکه انتظار در همه جا باید ظاهر باشد، به خصوص در جراید، صداو سیما و در همایش‌ها و... . به طور مثال اگر کسی شخص عالی‌مقام را دعوت کرده باشد و منتظر مقدمش باشد برای پذیرایی او آنچه موجب خشنودی اوست فراهم می‌کند، جامعه منتظر هم باید اگر منتظر است، آماده پذیرایی باشد.

در پیام آیت‌الله صافی گلپایگانی آمده است: از آن یگانه مرد خدایی حضرت مهدی علیه السلام چگونه باید و چگونه می‌خواهیم پذیرایی کنیم و مدعی انتظار باشیم؟ یقیناً با صداقت، با امانت، با برادری، با مروت و ایثار، با علم و معرفت، با تقوا و پرهیزکاری و با التزام به اسلام می‌توانیم منتظر باشیم.

در این پیام تاکید شده است: انتظار از شخصی مثل ولی خدا، با گناه، با خیانت، با بی‌تعهدی‌های اخلاقی، با موسیقی و کنسرت وتشویق اهل ملاهی و مناهی هرگز محقق نخواهد شد و جامعه‌ای که این رفتارهای زشت را به اسم هنر و عناوین دیگر ترویج می‌نماید جامعه منتظر نیست.

در بخش پایانی پیام آیت‌الله صافی گلپایگانی آمده است: امید است ما در ضمن برنامه‌های جشن میلاد و تعظیم دهه مهدویت به این حقایق برسیم و جلوه‌ی انتظار را در همه برنامه‌ها شایع و ظاهر سازیم. به امید حرکت بیشتر و جامعه ای صددرصد مهدوی.

کنفرانس گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در عصر انتظار بعدازظهر دوشنبه از سوی هیئت و کانون خادم الرضا(ع) قم و با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخی نهادهای عضو ستاد مهدویت این هیئت و کانون در قم برگزار می‌شود.

در این همایش آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری و سردار مهدی توکلی فرمانده انتظامی استان قم سخنرانی می‌‌کنند.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.