نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 288689
کدام کشورها آدامس ایرانی می‌جوند؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۵
فهرست اقلام صادرات غیر نفتی گمرک نشان می‌دهد که ایران ۹ میلیارد تومان صادرات آدامس به ۱۰ کشور دنیا داشته‌ است و البته در این مدت افغانستان و سپس عراق بزرگترین مشتریان ایران بوده‌اند.

به گزارش ایسنا،‌ ایران طی چهار ماه نخست سال جاری حدود ۵۰۰ تن آدامس را به ۱۰ کشور صادر کرده است که ارزش آن نزدیک به ۳ میلیون دلار یعنی حدود ۹ میلیارد تومان می‌شود.

فهرست اقلام صادرات غیر نفتی گمرک از چهارماهه نخست سال جاری حاکی از آن است که افغانستان در این مدت بزرگترین مشتری آدامس ایران بوده است و به این ترتیب این کشور طی چهار ماه ۲۶۵ تن آدامس به ارزش حدود ۲.۶ میلیارد تومان یعنی بیش از ۹۰۰ میلیون دلار از ایران خریده است.

دومین مشتری بزرگ ایران به لحاظ حجم خرید کشور عراق است که مدت مذکور بیش از ۲۰۴ تن آدامس خریداری کرده است با این تفاوت که به نظر می‌رسد آدامس‌های صادر شده به عراق از ارزش بیشتری برخوردار بوده‌اند به این ترتیب که ارزش کل آدامس‌های صادر شده به این کشور نزدیک به ۵.۴ میلیارد تومان یعنی کمی کمتر از ۲ میلیون دلار می‌شود.

بر اساس این آمار، مشتری آدامس‌های صادراتی ایران طی چهارماهه نخست سال جاری کشورهای آفریقای جنوبی، امارات، بحرین، تاجیکستان، تانزانیا، روسیه، قرقیزستان، قطر و کویت بوده‌اند.
 
کلمات کلیدی : آدامس
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۲ ۰۸:۱۶:۰۷
خب مینوشتین افغانستان و عراق چرا ده کشور

بفیه وارد کننده ها تو جیب مسافرها رفته (3112772) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.