توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 378788
مردم ایران  کم صبر و تحمل شده‌اند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵
مشاور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: بررسی ۱۰ عنوان اتهام اول کشور از کاهش صبر عمومی حکایت دارد.

به گزارش فارس، محمدعلی زنگانه مشاور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در اختتامیه دوره ملی ارتقای دانش و مهارت مربیان ضمن خدمت فرهنگیان، وضعیت آسیب‌ها را با ۲ شاخص ارزیابی کرد و گفت: شاخص اول ارزیابی ۱۰ دعاوی اول در کشور است که بعد از سرقت و مطالبه طلب موارد طلاق توافقی، مطالبه مهریه، اجرای مهریه و... به چشم می‌خورد و این نشان‌دهنده این است که خانواده‌ها با چالش مواجهند.

وی افزود: شاخص دوم ارزیابی عناوین ۱۰ اتهام اول در دعاوی کشور است که بعد از سرقت، ضرب و جرح، توهین، تخریب و... رخ می‌دهد که این نیز به معنای این است که جامعه تاب‌آوری و صبر ندارد.

زنگانه گفت:‌ این آمارها از ۱۰ دعاوی کشور نشان می‌دهد که ما در مرحله شیوع و بروز آسیب‌هایی هستیم که به پاشنه آشیل کشور تبدیل می‌شود و ورود مقام معظم رهبری به این موضوع به معنای تکرار هشداری است که از ۲۰ سال پیش با تعابیر شبیخون فرهنگی و قتل‌عام مطرح کردند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به معلمان گفت: اکنون عرصه دفاع مطهر است و امروزه جنس تهاجم عوض شده و شما معلمان و فرهنگیان افسران دفاع مطهر هستید که در یک قرارگاه فرهنگی فعالیت دارید.وی گفت: منابع انسانی و مالی زیادی در سطوح مختلف برای پیشگیری از جرم اختصاص یافته است اما به دلیل ناهماهنگی و هم‌افزا نبودن آن ها هنوز به نتیجه دلخواه نرسیده‌ایم.
 
کلمات کلیدی : قوه قضاییه، وقوع جرم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.