توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498181
پیشگیری از تاخیر در تکلم کودکان با مصرف این مکمل
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۳
کارشناس مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مصرف صحیح اسید فولیک در دوران بارداری را در پیشگیری از تاخیر در تکلم کودکان موثر دانست.کارشناس مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مصرف صحیح اسید فولیک در دوران بارداری را در پیشگیری از تاخیر در تکلم کودکان موثر دانست.

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر" فاطمه فاقعی" گفت: مطالعات نشان می دهد مصرف اسید فولیک در مادران باردار علاوه برکاهش احتمال تولد نوزاد با نقص سیستم عصبی، باعث کاهش تاخیر در تکلم کودکان می شود در واقع مصرف چهار هفته قبل و هشت هفته بعد از شروع بارداری، می تواند به میزان قابل توجهی در قدرت تکلم کودکان تاثیرگذار باشد.

او اسید فولیک را یکی از ویتامین های گروه ب معرفی کرد که محلول در آب است و برای تشکیل تعدادی از کوآنزیم ها در بسیاری از سیستم های متابولیک، به ویژه برای سنتز سلول لازم است.

این دکتر داروساز گفت: اغلب میزان دوز روزانه موردنیاز در بزرگسالان،400 میکروگرم در روز، برای بانوان باردار 600میکروگرم در روز و برای مادران شیرده 500 میکروگرم در روز است، اما با توجه به نظر پزشک این میزان موردنیاز می تواند متغیر باشد؛  به طور مثال برای جلوگیری از نقص لوله عصبی در مادرانی که سابقه تولد نوزاد با نقص لوله عصبی دارند و یا در خانواده آنها سابقه تولد نوزاد با نقص لوله عصبی وجود دارد، باید روزانه چهار میلیگرم در روز استفاده کنند.

دکتر فاقعی با اشاره به حبوبات و نخود فرنگی و سبزی های برگ سبز به عنوان منابعی از اسید فولیک، یادآور شد: مادران برای دریافت دوز موردنیاز، می توانند از مکمل ها استفاده و برای دریافت دوز صحیح مصرف این ویتامین با پزشک یا دکتر داروساز خود مشورت کنند.
 
کلمات کلیدی : بارداری + حاملگی + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.