توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438187
وزیر کشور: آمادگی برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری را داریم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰
وزیر کشور گفت: می‌توانیم انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری را 29 اردیبهشت ماه سال آینده برگزار کنیم.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه مشاوران استاندار و مدیران کل امور بانوان و خانواده استانداری‌های سراسر کشور در وزارت کشور در پاسخ به این پرسش که با توجه به فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی آیا قرار است انتخابات مجلس خبرگان را برگزار شود اظهار کرد: طبق قانون انتخابات مجلس خبرگان، نحوه، چگونگی و اجرای آن با خود خبرگان است و ما آمادگی لازم را برای برگزاری انتخابات داریم.

وی افزود: اگر مجلس خبرگان در این زمینه تصمیم بگیرد می‌توانیم این انتخابات را 29 اردیبهشت ماه سال آینده برگزار کنیم.

رحمانی‌فضلی همچنین با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را در پیش رو داریم تصریح کرد: البته در برخی از استان‌ها انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی نیز برگزار می‌شود. موضوع مهم مشارکت مردم در انتخابات است و همیشه مقام معظم رهبری بر مشارکت مردم در انتخابات تاکید داشته‌اند و درباره اهمیت این موضوع در انتخابات پیش رو نیز مطالبی را به من فرموده‌اند.

وی با تاکید بر نقش مدیران کل امور بانوان استانداری‌ها و فرمانداری‌ها در افزایش مشارکت مردم اظهار کرد: آنان می‌توانند نقش مهمی در این زمینه ایفا کنند.

وزیر کشور با اشاره به موضوع سلامت انتخابات اظهار کرد: در این زمینه مجریان انتخابات، کاندیداها و مردم نقش دارند. نیاز داریم که انتخابات پیش رو در اوج سلامت برگزار شود. هرچند که در زمینه سلامت انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری مشکلی نداشتیم.

رحمانی‌فضلی در پایان اضافه کرد: باید به قانونی بودن انتخابات توجه کنیم. بی‌طرفی دستگاه‌های اجرایی به ویژه وزارت کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. رأی مردم حق‌الناس است و انحراف ایجاد کردن در حق‌الناس گناه محسوب می‌شود. هیچ‌چیز بالاتر از رعایت امانت‌داری، حقوق انسان‌ها و اجرای قانون در انتخابات نیست. مردم هستند که انتخاب خود را انجام می‌دهند و همه ما باید به نتیجه رأی مردم گردن بنهیم. بازرسان محسوس برای نظارت بر سلامت انتخابات، احزاب و گزارش‌های مردمی در سلامت انتخابات نقش دارند. مدیران کل امور بانوان نیز می‌توانند در استان‌های خود جلساتی را درباره اصل مشارکت در انتخابات و اهمیت آن برگزار کنند.
 
کلمات کلیدی : میان دوره ای خبرگان+وزیر کشور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.