توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408180
درخواست اردوغان از پارلمان ترکیه برای احیای مجازات اعدام
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۵
رئیس جمهوری ترکیه گفت: دولتش از پارلمان می‌خواهد تا احیای مجازات اعدام را به عنوان تنبیهی برای کودتاچیان ماه ژوئیه در نظر بگیرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مراسمی در آنکارا گفت: دولت ما این پیشنهاد را به پارلمان می‌برد و اطمینان دارم که پارلمان آن را تایید می‌کند و وقتی آن را برای من بفرستند من نیز مهر تایید بر آن می‌گذارم. این اتفاق به زودی رخ خواهد داد و جای نگرانی نیست.

اجرای مجازات اعدام از سال 2004 در ترکیه ملغی شد؛ این زمانی بود که ترکیه خواستار عضویت در اتحادیه اروپا شده بود، با این حال پس از کودتای 15 ژوئیه رهبران ترکیه به احیای مجازات اعدام به عنوان تنبیهی برای کودتاچیان تهدید کردند اما این امر موردسرزنش رهبران اروپا قرار گرفت.

روابط میان بروکسل و آنکارا همزمان با سرکوب گسترده متهمان به همدستی در کودتای ترکیه تیره و تار شده است واتحادیه اروپا تاکید دارد که آنکارا باید طبق قوانین عمل کند.

رجب طیب اردوغان با انتقاد از هشدارهای غرب نسبت به احیای مجازات اعدام گفت: غرب این را می‌گوید غرب آن را می‌گوید. مرا ببخشید اما آنچه مهم است حرف غرب نیست آنچه مهم است حرف مردم ماست.
 
کلمات کلیدی : اردوغان+مجازات اعدام +ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.