توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438583
چین هشدار داد: از دریای چین جنوبی عقب نشینی نخواهیم کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۴
پس از آنکه سخنگوی جدید کاخ سفید به چین هشدار داد که آمریکا از ممافع خود و جامعه بین‌الملل در دریای چین جنوبی حمایت می‌کند، پکن نیز واکنش نشان داد و به واشنگتن هشدار داد و تاکید کرد از ادعاهایش در دریای چین جنوبی دست نخواهد کشید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اظهارنظرها و هشدار اخیر شون اسپایسر، سخنگوی جدید کاخ سفید درباره جزائر مصنوعی چین در دریای چین جنوبی، مناقشه واشنگتن با پکن بر سر این منطقه را افزایش داده است.

هوآ چونایینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (سه‌شنبه) در کنفرانسی خبری به خبرنگاران گفت: چین حاکمیت غیرقابل مناقشه در جزائر دریای چین جنوبی و آب‌های اطراف آنها دارد.

وی افزود: پکن سرسختانه از حقوق و منافع خود حمایت می‌کند. آمریکا یکی از طرف‌های موجود در مساله دریای چین جنوبی محسوب نمی‌شود.

این در حالی است که شون اسپایسر پیشتر گفته بود آمریکا نشان خواهد داد از منافع خود و متحدانش در دریای چین جنوبی محافظت می‌کند.

چند روز پیش نیز رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه دولت ترامپ گفته بود که ممکن است جلوی دسترسی چین به این جزائر در دریای چین جنوبی گرفته شود که این احتمال درگیری نظامی را افزایش می‌دهد.

چونایینگ خاطر نشان کرد: چین قاطعانه از مساله آزادی دریانوردی و پرواز بر فراز دریای چین جنوبی مطابق با قوانین بین‌المللی حمایت می‌کند و آمریکا باید به تلاش‌های کشورهای منطقه برای حفاظت از صلح و ثبات احترام بگذارد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + چین + دریای چین جنوبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.