توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 290884
طراحی و ساخت کفش ویژه بیماران آلزایمری
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۵
دانشجوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر کفش ویژه ردیابی بیماران مبتلا به آلزایمر طراحی و ساخته است.

علی روزبهانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما هدف از طراحی و اجرای این طرح را کاهش مشکلات بیماران مبتلا به آلزایمر بیان کرد و گفت: فراموشی محل سکونت از عمده ترین مشکلات این بیماران است. وی با بیان اینکه این کفش را به عنوان پروژه کارشناسی ارشد طراحی و ساخته است افزود: برای طراحی این کفش از ماژول های GPS و GSM، سیم کارت تلفن همراه، باتری و حافظه داخلی استفاده شده است.

روزبهانی با بیان اینکه با استفاده از این کفش، محل حضور این بیماران به خانواده آن ها اطلاع داده می شود گفت: همچنین با استفاده از این کفش بیماران در هر موقعیت و محلی که حرکت ‌کنند، خانواده آنان می توانند موقعیت آن ها را از طریق اینترنت بر روی نقشه مشاهده کنند. وی افزود: همچنین خانواده بیمار می تواند محدوده خاصی را برای این افراد در اطراف محل سکونت تعریف کنند و به محض خروج بیمار از محدوده تعیین شده‌ پیامکی برای خانواده وی ارسال می شود.

روزبهانی ادامه داد: این کفش اطلاعاتی شامل مسیرهایی که بیمار طی کرده است، سرعت طی مسیر و مکان‌ هایی که فرد در آن ها توقف کرده است ذخیره و برای خانواده بیمار ارسال می کند و همچنین می تواند صداهای اطراف بیمار را شنود کند. طراح کفش ویژه ردیابی بیماران مبتلا به آلزایمر با بیان اینکه این کفش وزن کم و قابلیت استفاده در مناطق و شرایط آب و هوایی مختلف را دارد گفت:‌ باتری استفاده شده در این کفش با هر بار شارژ حدود هشت ساعت کار می کند.
 
کلمات کلیدی : کفش ، بیماران ، آلزایمر ، روزبهانی ، دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، ردیابی ، فراموشی ،
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.