توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420988
سن پایین اعتیاد در بین دختران نگران کننده است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۳
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، پایین آمدن سن اعتیاد در بین دختران و تغییر الگوی مصرف و استفاده از مواد مخدر صنعتی در بین دختران از مسائل نگران کننده کشور برشمرد.

به گزارش مهر، شهیدخت ملاوردی ظهر دوشنبه در جریان سفر به آذربایجان غربی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از آسیب های اجتماعی امروز کشور در حوزه زنان افزایش و پایین آمدن سن اعتیاد در بین دختران است افزود: در حال حاضر ۹ درصد از معتادان کشور را زنان تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه یکی از مسایل نگران کننده نیز اعتیاد مردان است که می تواند زنان و کودکان را در معرض خشونت قرار دهد عنوان کرد:در بودجه سال ۹۶ به بحث آسیب های اجتماعی بانوان توجه ویژه ای شده است.

مولاوردی اضافه کرد: در بودجه ۹۶ اعتبارات پیش بینی شده در حوزه زنان به لحاظ کمی تفاوت چندانی با بودجه ۹۵ ندارد ولی به لحاظ اولویت گذاری توجه به آسیب های اجتماعی زنان در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: اعتیاد زنان، طلاق و زنانه شدن برخی بیماریها از جمله ایدز سه اولویت اصلی در بحث مقابله با آسیب های اجتماعی در بودجه سال ۹۶ است که با همراهی شورای اجتماعی کشور جزء اولویت های سال آینده قرار گرفته است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از طریق فرودگاه بین المللی ارومیه امروز دوشنبه وارد استان شد و مورد استقبال رادفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، تاجفر مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان استانی قرار گرفت.

برگزاری نشست مشترک با نمایندگان بانوان در دستگاههای اجرایی استان، شرکت در  مراسم روز دانشجو و بازدید از حوزه علمیه خواهران در ارومیه از جمله برنامه های سفر خانم مولاوردی به آذربایجان غربی است.
 
کلمات کلیدی : اعتیاد، معتاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.