توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 68258
وعده‌ وزیر آموزش‌وپرورش‌ به‌‌ بازنشستگان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۵۴
حمید رضا حاجی بابایی در حاشیه همایش عوامل ستادی جشنواره خیران مدرسه ساز افزود: پارسال 433 میلیارد تومان پاداش پایان خدمت بازنشستگان عادی سال 87 و300میلیارد تومان برای پاداش بازنشستگان عادی 88 و200 میلیارد تومان برای بازنشستگان پیش از موعد پرداخت کردیم و هنوز 1000میلیارد تومان به بازنشستگان بدهکار هستیم.

به گزارش واحد مرکزی خبر وی افزود: در سال 88 بیش از 72 هزار فرهنگی بازنشسته شدند که 18هزار نفر از آنان با30 سال سابقه و54 هزار نفر از آنان پیش از موعد هستند.

وی افزود: درصدی از پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته با30سال سابقه پرداخت شده است و بقیه نیز یک ماه آینده پرداخت خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش گفت : یک قسط از پاداش پایان خدمت بازنشستگان پیش از موعد (2 میلیون و پانصد هزار تومان) پیش از عید به حساب آنان واریز شد و بقیه نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

حاجی بابایی گفت: برای تامین اعتبار پاداش پایان خدمت فرهنگیان از همه جا و حتی از دولت هم کمک خواسته ایم و امیدواریم حتی با استقراض از دیگر دستگاه ها بتوانیم اعتبار مورد نیاز برای پاداش پایان خدمت بازنشستگان را تامین کنیم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: هیچ اعتباری در دولت و مجلس برای پاداش پایان خدمت فرهنگیان پیش بینی نشده است در حالی که پاداش پایان خدمت بازنشستگان باید قبل از بازنشستگی تامین اعتبار شود و ما مکلف شده ایم از منابع داخلی تامین اعتبار کنیم.

وی تاکید کرد: در جلسه ای که مرداد امسال برگزار خواهد شد برای فرهنگیانی که بیماری صعب العلاج و مشکلات خاص جسمی و یا در خواست بازنشستگی پیش از موعد دارند تعیین تکلیف خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد، از اریبهشت امسال حقوق و مطالبات فرهنگیان به صورت ماهانه و بدون تاخیر پرداخت خواهد شد تا در آینده مشکل مطالبات معوقه را نداشته باشیم.

این درحالی است که پیش از این نیز وزیرآموزش و پرورش ازپرداخت مطالبات فرهنگیان وعده داده بود.

وزیر آموزش و پرورش زمستان گذشته اعلام کرده بود ، تمام بدهی آموزش و پرورش در زمینه پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته پیش از موعد، تا پایان دی ماه پرداخت می شود.
 
Share/Save/Bookmark
 


 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته