توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 312988
آقاتهرانی: حدادعادل و باهنر به جلسات وحدت اضافه شدند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۲
دبیرکل جبهه پایداری با بیان اینکه ما از ابتدا با سه ضلع پایداری، موتلفه و ایثارگران کار را شروع کردیم و امروز حدادعادل و باهنر هم در جلسات ما شرکت می‌کنند گفت:امیدواریم بتوانیم این جلسات راتوسعه دهیم.

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری در گفتگو با مهر در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه پروسه وحدت اصولگرایی در چه مرحله‌ای قرار دارد، اظهار کرد: ما جلساتی را با دوستان اصولگرا برگزار و بر سر چند اصول با یکدیگر وفاق کردیم و امیدواریم کسی این توافقات را بر هم نزند و همگی محکم بر سر این اصول بایستیم.

وی افزود: اصل اول اینکه بر مبنای ولایت و ولایتمداری بایستیم، با کسانی که فتنه‌گر بودند و در فتنه نقش داشتند همکاری نکنیم و طبق اصول و ارزش‌ها با یکدیگر وحدت کرده و پای آن ایستادگی کنیم.

مرجع حل اختلاف اصولگرایان شورای سه نفره فقها هستند
دبیر کل جبهه پایداری گفت: باید به مواردی که بر آن وحدت داریم عمل کرده و هر جایی که اختلافی میان ما به وجود آمد به سه فقیه یعنی آیات موحدی کرمانی، یزدی و مصباح مراجعه کنیم.

آقاتهرانی با بیان اینکه این سه فقیه وجه تسالم اصولگرایان هستند، تصریح کرد: یعنی هر جایی که بین ما اختلافی پیش بیاید باید به این سه فقیه مراجعه کنیم که تاکنون هم در اختلافات پیش آمده به آنها مراجعه کرده‌ایم. در همین نشست اخیری که سه فقیه بزرگوار داشتند، ما مسئله‌ای که با یکدیگر به اختلاف خورده بودیم را با آنها درمیان گذاشتیم، آقایان هم نظر دادند و ما هم گفتیم باید پای پذیرش نظرات آنها بایستیم.

وی با بیان اینکه امیدوارانه موضوع انتخابات را پیش می‌بریم، افزود: البته عده‌ای از همان روز اول که هنوز با دوستان اصولگرا نشست‌هایی را برگزار نکرده بودیم، می‌گفتند جبهه پایداری زیر میز توافقات اصولگرایان می‌زند، اما هرگز این طور نیست.

دبیر کل جبهه پایداری خاطرنشان کرد: اگر بر اساس اصول با یکدیگر حرف بزنیم و حتی قرارداد هم بنویسیم، در نهایت آنهایی که زیر میز می‌زنند مشخص خواهند شد.

شورای هماهنگی اصولگرایان در واقعیت شکل گرفته است
آقاتهرانی ادامه داد: ما از ابتدا با سه ضلع پایداری، موتلفه و ایثارگران کار را شروع کردیم و امروز آقایان حدادعادل و باهنر هم در جلسات ما شرکت می‌کنند؛ البته ۸ نفر هستیم که در این جلسات با یکدیگر کار می‌کنیم و امیدواریم که بتوانیم این جلسات را توسعه دهیم.

وی در پاسخ به این سئوال که تشکیل شورای هماهنگی اصولگرایان در چه مرحله‌ای است؟، گفت: جلساتی که ما برگزار می‌کنیم همان شورای هماهنگی اصولگرایان است و اسم آن خیلی مهم نیست و دنبال نام‌گذاری هم نیستیم و بیشتر می‌خواهیم امکانی فراهم شود که بتوانیم با یکدیگر بنشینیم و صحبت کنیم و به نقاط خوبی برسیم.

دبیر کل جبهه پایداری با تاکید بر اینکه قاطبه دوستان اصولگرا بر روی اصولی که به آن اشاره کردم به توافق رسیده و پای آن ایستاده‌اند، اظهار کرد: قصد داریم این جلسات را توسعه دهیم و اگر افراد دیگری هم حاضر به همکاری باشند، دریغ نخواهیم کرد.

آقاتهرانی در پایان گفت: اگر بتوانیم به خوبی جلو برویم، امیدواریم که به یک لیست واحد برای انتخابات برسیم.
 
کلمات کلیدی : انتخابات، اصولگرایان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.